Facebook Pixel

Щупальця московського патріархату: журналісти створили мапу церков УПЦ МП

Найгучнішим випадком позбавлення московської церкви нерухомого майна став скандал з виселенням представників УПЦ МП з Києво-Печерської лаври.. Фото Depositphotos

Найгучнішим випадком позбавлення московської церкви нерухомого майна став скандал з виселенням представників УПЦ МП з Києво-Печерської лаври.. Фото Depositphotos

Верховна Рада заборонила діяльність УПЦ МП в Україні. Кожна парафія має самостійно вирішувати, що робити, на це закон дає релігійним громадам, пов'язаним з рф, 9 місяців.

The Page вже писав, скільки храмів мають зв'язки з країною-агресоркою. Нагадаємо ще трохи деталей про юридичні аспекти російської релігійної імперії в Україні.

На липень 2023 року в Україні було 3800 земельних ділянок і 2876 будівель у користуванні юридичної особи, якої фактично немає — Українська православна церква московського патріархату (УПЦ МП). Практично це храми, де проводять службу російською мовою, з російськими наративами та з благословення московського патріарха кіріла, що підтримує агресію рф. Журналісти NGL.media та Youcontrol створили мапу, де можна побачити всі ці об’єкти та перевірити власників.

Останнім часом місцеві органи влади відмовляють храмам московського патріархату в подовженні оренди цих об’єктів. За даними опитування Центру Разумкова в травні 2023 року, 60% українців підтримують таке рішення.

Найгучнішим випадком позбавлення московської церкви нерухомого майна став скандал із виселенням представників УПЦ МП із Києво-Печерської лаври.

На мапі вказані об’єкти нерухомого майна, яким користується УПЦ МП. Скрін мапи

На мапі вказані об’єкти нерухомого майна, яким користується УПЦ МП. Скрін мапи

На мапі вказано об’єкти нерухомого майна, яким користується УПЦ МП. Скрин мапи

Проте це неможливо зробити одним кроком. УПЦ МП не зареєстровано як юридичну особу, натомість її представляють понад 10 тис. окремих церковних підрозділів — єпархій і парафій. З кожною з них потрібно розв'язувати питання в суді.

Порівняно легко можна повернути громаді майно державної та комунальної власності.

Але з-поміж цих ділянок і будівель багато таких, що належать приватним власникам. Наприклад, у Києві налічується 1,5 га земельних ділянок у користуванні УПЦ МП. З них 99% — у приватній власності.

Автори мапи наголошують, що з 2019 року, після отримання томосу про автокефалію Православної церкви України (ПЦУ), відмовилися від УПЦ МП і перейшли до ПЦУ 1500 громад (13%). Але цей процес досі триває й на мапі можливі неточності.

Подякувати 🎉