Facebook Pixel

Більше ніякої російської в школах: Міносвіти змінило навчальну програму через агресію рф

Міністерство освіти та науки України вирішило прибрати зі шкільної програми предмети з російської мови та літератури. Відповідне рішення ухвалили через російську агресію.

QuoteТак, за рішенням Міносвіти з переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучено програми «Література (російська та зарубіжна)», «Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською мовою» для 5 — 9 класів, програми з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою/з навчанням російською мовою для 10 — 11 класів, «Російська мова та література (інтегрований курс) для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською мовою» для 10 — 11 класів.

Крім того, з програми предметів «Зарубіжна література» та «Література» вилучать твори російських і білоруських письменників, а натомість буде додано твори зарубіжних письменників «відповідно до літературного процесу та з огляду на вікові особливості учнів».

Quote«Відповідно до оновленої програми предмета «Зарубіжна література» замість російських вивчатиметься творчість таких письменників, як-от Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо. До програми замість творів російських поетів включено шедеври світової лірики (П’єр де Ронсар «До того, як любов у світ прийшла…», Р. Бернс «Моя любов…», Й.В. Ґете «До моїх пісень…», Г. Гейне «Коли настав чудовий май…», Адам Міцкевич «Непевність»)», — наголосили в Міносвіти.

У Міністерстві додали, що на уроках «Зарубіжної літератури» учні зможуть вивчати твори письменників, які писали російською, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною. Йдеться про твори Миколи Гоголя та Володимира Короленка. За бажанням учнів і вчителя також можливе вивчення творів М. Булгакова «Собаче серце», Ільфа і Петрова «12 стільців» і А. Кузнецова «Бабин Яр».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉