Facebook Pixel

Цей день в історії. 28 листопада – касетний скандал та Правий сектор

28 листопада в Україні відзначають День працівника системи фінансового моніторингу, а в Албанії — День прапора. The Page нагадує, які історичні події відбулися 28 листопада в Україні та світі.

У 1520 році Фернан Магеллан став першим європейцем, який проплив із Атлантичного океану в Тихий повз південне узбережжя Чилі. На його честь протоку між континентом Південна Америка та архіпелагом Вогняна Земля назвали Магелановою.

У 1928-му в Одеській окрузі у Березівському районі була створена перша в СРСР машино-тракторна станція (МТС). Сучасні нащадки МТС допомагають аграріям обробляти землю та збирати жнива.

У 1943-му відкрилась Тегеранська конференція глав антигітлерівської коаліції — Йосипа Сталіна, Франкліна Делано Рузвельта та Вінстона Черчілля.

У 1970 році першу терористичну операцію провела італійська ліворадикальна організація «Червоні бригади». На заводі Pirelli в Мілані пролунали вибухи.

У 1989-му уряд СРСР зробив перший крок до реабілітації кримських татар – утворив державну комісію з питань кримськотатарського народу. Почалося масове повернення кримських татар на батьківщину в Крим після 45 років депортації та заборони оселятись на півострові.

У 2000-му лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті президента Леоніда Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе. Так звані плівки Мельниченка започаткували касетний скандал чи «Кучмагейт» – один з найгучніших політичних скандалів в Україні. Серед фігурантів плівок були сам Кучма, голова податкової Микола Азаров, спікер Володимир Литвин, міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, голова СБУ Леонід Деркач, Віктор Янукович та інші.

У 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

У 2013-му був створений Правий сектор.

Подякувати 🎉