Facebook Pixel

Судді Київського апеляційного суду під вартою: ВРП дала зелене світло розслідуванню хабарництва

Вища Рада Правосуддя (ВРП) надала згоду на тримання під вартою суддів Київського апеляційного суду, яких напередодні викрили на ймовірному хабарництві. Судді В'ячеслав Дзюбін, Ігор Паленик, Віктор Глиняний та Юрій Слива стали об'єктами розслідування у справі про ухвалення за хабар судового рішення про зняття арешту з літаків у справі експрезидента «Мотор-Січі» В'ячеслава Богуслаєва.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) записали розмови, як суддя Глиняний нібито розповідав судді Паленику про пропозиції отримати хабар $15 тис. за зняття арешту, після чого Паленик повідомив, що через суддю Дзюбіна їм пропонують $25 тис.

Під час розмови обговорювалася також необхідність зміни тексту апеляційної скарги: судді вважали за доцільне вказати, що апелянт представляє титульного власника літаків.

Під час обшуку у судді Паленика знайшли не лише $24,8 тис. неправомірної вигоди, але й $115 тис. невідомого походження. Офіційний дохід судді за останні 6 років становив близько 14 млн грн.

У суддів Глиняного та Сливи під час розслідування виявили також земельні ділянки, квартири та інші активи. У судді Глиняного знайшли $8300, а у судді Сливи – також $8300 у пачці з-під меленої кави у кишені його брюк.

Усі судді відкидають обвинувачення та стверджують, що не мають наміру уникати відповідальності та втручатися у слідство. Однак ВРП прийняла рішення надати дозвіл на їхнє тримання під вартою. Це надає Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі можливість ініціювати перед слідчим суддею питання про тримання підозрюваних у СІЗО з альтернативною застави.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉