Facebook Pixel

Десять фактів про Харків: як місто «оживає» під час війни

Олександр Колб
співзасновник та ідеолог Харківського IT-кластера

Співзасновник та ідеолог Харківського IT-кластера Олександр Колб на своїй сторінці у Facebook розповідає про те, як зараз живе Харків.

Десять фактів, які, можливо, ви не знаєте про Харків:

1. Все не так, як малюють у ЗМІ. Місту дещо вигідно розповсюджувати негативну картинку, щоб отримати більше бюджету на відновлення (моя особиста думка). І цифри про 30, або навіть 20% зруйнувань – міф.

2. Місто відновлюється. Просто факти цього тижня:

  • запис в перукарню – черга тиждень
  • запис на грумінг собаці – черга тиждень
  • запис на ТО для велосипеда – черга тиждень та ще тиждень чекати

3. Людей стає набагато більше. Заторів, як таких, ще нема. Але існує щільний графік на вихідних, зранку і до 21:00 – норма.

4. Парки – наша популярна тема. Працюють! Шевченко навіть відкрив усі ресторани. В центральному парку (це колишній Горького) відкривають кав’ярні, і вже пішли чутки, що скоро запрацюють деякі атракціони. Популярні для харків’ян позиції: «Той самий барашек», «Аргентина Гриль», «Лобстер», «Япошка» на вихідних тільки під запис! «Кофеїн» – це взагалі топ! Певний, що існує ще багато схожих прикладів.

5. Приватні школи і дитячі садочки працюють. Мої діти вже три тижні, як відвідують. Попит великий.

6. Відновлюються магазини. Навіть на Салтівці Дафі, Епіцентр вже працюють. В Нікольському натовпи людей. З кожним днем відчутний прогрес по закладам спільного користування.

7. В Харкові працює дельфінарій! Здивовані? Сам такий.

8. Інфраструктура і охайність міста. Якщо ви не були під час повномасштабного наступу в місті – вам тяжко буде побачити зміни. Так, центр міста понівечений, але це скоріш виняток, ніж уся картина по місту. Ще один виняток – Салтівка. В цілому же місто дуже охайне і тепле. Дуже багато моїх друзів в захваті від Ха зараз!

9. Одне з найголовніших питань – безпека. Я дивився аналітику повітряних тривог, і поки що місто програє Києву та Львову. Але з 2023 року за кількістю бомбардувань місто знаходиться +- на рівні з іншими обласними центрами. І це дійсно факт. Харків поки що, на жаль, живе старими історіями про бомбардування і руйнування. Але це неправда. Всі мої друзі, хто через страхи приїжджають в місто, – лишаються тут.

10. Дороги до 24 лютого 2022-го і після – не змінилися. Це велика різниця з Києвом, де на мосту я ледве не лишив усі колеса. І що там робить Віталік? – це вже питання не мого меседжу.

P.S. Я написав це з точки зору харків’янина, який весь цей час прожив у місті. Якщо ви боїтеся вибухів та війни, то відповідь очевидна – вам не треба в Ха. Але є й інша думка про місто-герой. Я вдячний, що ви витратили на це час.

Текст опублікований за узгодженням з автором.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора