Facebook Pixel
IT
IT

Apple WWDC 2024: чого очікувати від щорічної презентації новинок від Apple

Сан Франциско готується до Apple Worldwide Developers Conference 2024 – щорічна конференція розробників для платформи Mac та iOS, цього року відбудеться з 10 по 14 червня. На цій події дуже часто анонсують нові продукти та функції техніки Apple.

Але цьогоріч гучних анонсів не очікують, а основну увагу приділять новим версіям операційних систем та впровадженню штучного інтелекту в них. Speka розповідає про можливі головні новинки конференції, що насувається.

Ключові функції iOS 18, які представлять на WWDC 2024

Цьогорічне оновлення iOS 18 має стати одним із найбільших за всю історію, адже в ньому будуть внесені суттєві зміни до багатьох основних застосунків Apple. Але основна увага буде приділена штучному інтелекту, зокрема, оновленій Siri та функціям ШІ, які можна буде знайти в iOS та її застосунках.

Штучний інтелект та оновлена Siri в iOS 18

Найбільш помітним нововведенням iOS 18 буде впровадження інструментів штучного інтелекту. Зокрема, фірмовий генеративний ШІ від Apple. Очікується інтеграція мовної моделі під назвою Ajax, об'єктної довідки під назвою Ferret, нові моделі розпізнавання мови та багато іншого.

Кажуть, що Siri також отримає велике оновлення, використовуючи нові великі мовні моделі та інші передові технології ШІ, що дадуть змогу вивести її на новий рівень. Нова система інтелектуальних відповідей допоможе Siri враховувати особисті дані користувача у своїх відповідях: людей, компанії, події календаря, місцерозташування, дати тощо.

QuoteПізніше цього року Siri, як кажуть, отримає контроль над медіа на різних пристроях. Тож ви зможете розмовляти із Siri на одному з ваших пристроїв, щоб керувати відтворенням медіа на іншому.

Функції штучного інтелекту будуть впроваджені не лише у Siri, а й у «Повідомленнях», «Здоров'ї» та інших застосунках. Причому Apple планує реалізувати ці функції локально на пристроях, щоб ними можна було користуватися без підключення до інтернету.

Кастомізація головного екрана в iOS 18

Користувачі нової версії iOS зможуть налаштовувати робочий стіл на свій розсуд, як це можна робити в Android. Зокрема, можна буде вільно змінювати розташування значків та залишати між ними довільний простір.

Інші помітні нововведення в iOS 18

  • Дві нові функції Apple Maps, зокрема, кастомні маршрути та топографічні мапи.
  • Калькулятор: абсолютно новий калькулятор з бічною панеллю історії, конвертацією та підтримкою iPad.
  • Freeform: нова функція «сцен» дозволить користувачам швидко переходити до певних ділянок дошки.
  • Музика: нова функція штучного інтелекту для створення власних списків відтворення. Розумні переходи між піснями. Наскрізні переходи (пов'язані з просторовим звуком).
  • Нотатки: підтримка правильних математичних формул і вбудованих голосових нотаток. Автоматична транскрипція та узагальнення голосових нотаток. Автоматичне завершення математичних формул та їхнє розв'язання.
  • Pages, Numbers, Keynote: передбачається, що пакет iWork від Apple отримає функції штучного інтелекту, які допоможуть створювати слайди, писати швидше тощо.
  • Фотографії: функція «Очищення» для видалення об'єктів з фотографій, серед інших покращень редагування ШІ.

Зміни у застосунках на macOS 15

Серйозних нововведень тут очікувати не варто. З відомого наперед говорять про:

  • перероблений калькулятор із підтримкою попередніх обчислень;
  • деякі зміни в інтерфейсі. Зокрема, Siri може отримати нову монохромну іконку на панелі меню, перероблений застосунок «Системні налаштування» та уніфіковане меню для керування сторінками у Safari;
  • можлива поява у Safari мовної моделі Ajax для визначення тем і ключових фраз на вебсторінці для створення резюме.

Також у центрі уваги буде гарнітура Vision Pro, до якої перебуває в роботі значне оновлення операційної системи. Які застосунки додадуть цього разу на гарнітурі – читайте в матеріалі Speka.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉