Facebook Pixel
IT

Facebook стежить за користувачами через додатки-прокладки та Netflix: як і навіщо це робить соцмережа

Як Facebook стежить за вами через додатки-прокладки та Netflix

Як Facebook стежить за вами через додатки-прокладки та Netflix

Соцмережа Facebook таємно стежила за користувачами не тільки власних, але й сторонніх сервісів, водночас соцмережа віддавала листування своїх клієнтів Netflix, пишуть західні ЗМІ. Масштаб цього стеження можна порівняти з історією Cambridge Analytica.

QuoteТоді Cambridge Analytica використовувала додаток для Facebook, який збирав інформацію не тільки про користувачів, які встановлювали додаток, але й про їхніх друзів без належного погодження. Це дозволило компанії отримати доступ до даних мільйонів користувачів без їхнього відома, аби встановити їхні політичні вподобання.

Слідом обвалились акції компанії, а Марк Цукерберг був змушений свідчити у Конгресі, щоб пояснити, як дані людей, що довірили їх найбільшій соцмережі, перетворилися на предмет політичних баталій

SPEKA розповідає, як соцмережа стежить за користувачами всюди, куди може дотягнутися, деталі нового розслідування та його наслідки.

Як Facebook стежить за чужими юзерами через додатки-прокладки Project Ghostbusters та Onavo

Нещодавно стало відомо, що компанія Facebook створила спеціальний проєкт Project Ghostbusters, за допомогою якого стежила за трафіком конкурентів.

QuoteFacebook завжди цікавили трафік конкурентів та поведінка людей, які обирають інші соцмережі. Для цього компанія купила VPN-сервіс Onavo, який переробили так, щоб компанія мала доступ до даних користувачів. У такий спосіб Facebook стежила за користувачами Snapchat, Amazon та YouTube.

Але ще у 2018 році стало відомо про стеження за допомогою Onavo за користувачами WhatsApp та Snapchat. Ймовірно, що до того, як Facebook купила WhatsApp, це відбулося у 2014 році. Роком раніше компанія доволі агресивно намагалась купити і Snapchat, проте очільники проєкту відмовили Цукербергу.

Очільники Meta заявили наступне: «Тут немає нічого нового, про цю проблему повідомлялося багато років тому. Претензії позивачів безпідставні й не мають стосунку до справи».

Як Facebook з Netflix об’єднались, щоб читати ваше листування

Домовленість між компаніями існувала насамперед завдяки особистим стосункам між співзасновником Netflix Рідом Гастінгсом та Марком Цукербергом.

Домовленість між компаніями існувала насамперед завдяки особистим стосункам між співзасновником Netflix Рідом Гастінгсом та Марком Цукербергом.

Під час цього ж судового розгляду стали відомі й інші подробиці стеження Facebook. Виявилося, що між Facebook та Netflix існувало «особливе партнерство».

Тоді очільник Netflix долучився до ради директорів Facebook, а згодом дві компанії підписали угоду «Inbox API», яка «дозволила Netflix отримувати програмний доступ до особистих повідомлень користувачів Facebook». Це допомогло покращити рекомендації Netflix та рекламний таргет Facebook.

В обмін на це Netflix кожні два тижні надавав звіт Facebook, у якому показував, як його власні користувачі взаємодіяли з платформою.

Facebook обвинувачують в прослуховуванні телефонів

QuoteПрокурори стверджують, що своїми діями Facebook порушила закон США про прослуховування телефонних розмов, який забороняє навмисне придбання електронних комунікацій іншої особи. Onavo, який можна вважати простим шпигунським програмним забезпеченням, також підпадає під визначення прослуховування телефонних розмов, за словами обвинувачів.

Нові викриття щодо роботи Facebook з даними користувачів свідчать про те, що кейс Cambridge Analytica так і не став для соціальної платформи уроком, який би змінив її бізнес-практики. Цілком ймовірно, що сірі й навіть чорні практики ведення бізнесу не є проблемою, коли вигода перевищує збитки в рази.

До прикладу, на початку цього року завдяки дослідженню Consumer Reports та The Markup стало відомо, що дані користувачів цієї соцмережі надсилалися майже 200 тис. компаній. Отримати ці відомості було нескладно: Facebook давно пропонує юзерам можливість завантажити свою інформацію.

Як Facebook пропонує вам рекламу продуктів, про які ви говорили тільки вчора, читайте тут.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉