Фото: pasja1000/Pixabay
У фокусі цього тижня такі події: Трамп і Пелосі обмінюються випадами через стимулювальні заходи США, а отже, на фінансовій арені може збільшитися волатильність.
Це можна назвати якимось штучним вербальним драйвером для валютного та фондового ринків, цін на метали та індекси. Також не відстає й голова ЦБ Китаю, який обіцяє підтримувати «нормальну» ДКП і водночас намагається пригальмувати ралі юаня, не спричиняючи паніку.
Коментарі зі США про те, що економіці потрібна додаткова бюджетна допомога, а також очікування зростання збитків від пандемії COVID-19, якщо ФРС не продовжить цикл зниження ставок, провокують учасників фінансового світу потурбуватися про свої інвестиції.
У такий період золото може почати дорожчати зі спробою досягти рівнів, які вже були цього року. Золото може прагнути до рівнів $1640 — 1987 за тройську унцію.
Для срібла, яке зазвичай наздоганяє динаміку золота, опором буде діапазон $27 за тройську унцію.
З важливих деталей, про які варто пам'ятати, зазначимо, що ЄЦБ буде ухвалювати рішення щодо стимулів на кожному засіданні, також зберігає важливість такий новинний чинник, як Brexit. Країни ЄС готуються до сценарію Brexit із відсутністю торгової угоди.
З початку торгового тижня, 12 жовтня, країни-члени Євросоюзу готуються до провалу переговорів із Великою Британією з питання про укладення торговельної угоди, яка регулювала б відносини Лондона та Брюсселя після закінчення перехідного періоду Brexit.
Взаємна непоступливість заважає погодити договір, а крайній строк настає вже 15 жовтня. Також пам'ятаємо про те, що цього дня в Брюсселі заплановано саміт Євросоюзу.
Далі середини жовтня продовжувати переговори немає сенсу, отже, уже до кінця тижня можна чекати на високу волатильність у парах із британським фунтом.
У понеділок, 12 жовтня, ринки держоблігацій США та Канади закриті. Але волатильність на валютних торгах може бути, адже відкриються щорічні зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
Також цього дня відбудеться онлайн-виступ президента ЄЦБ Крістін Лагард.
У вівторок, 13 жовтня, чекаємо на доповідь МВФ про перспективи розвитку світової економіки. Зі статистики цікавою буде інфляція в США за вересень і торговий баланс Китаю за вересень.
Увечері буде щомісячний реліз/огляд ОПЕК ринку нафти та щорічний огляд розвитку світової енергетики від МЕА. Також дуже важливо звернути увагу на те, що починається сезон корпоративної звітності в США.
Уже у вівторок дізнаємося результати Bank of America Corp., Goldman Sachs Group Inc., результати JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. за третій квартал. Цього дня пройде також презентація нових iPhone. А ЦБ Індонезії опублікує рішення за ставкою.
У середу, 14 жовтня, інвестори сфокусуються на щомісячному огляді нафтового ринку від МЕА та ставці ЦБ Південної Кореї.
У четвер, 15 жовтня, уся увага до саміту лідерів Євросоюзу в Брюсселі та результатів Morgan Stanley.
П'ятниця, 16 жовтня, буде волатильним днем, бо заплановано низку статистики зі США:
- роздрібні продажі;
- промислове виробництво за вересень;
- попередній індекс споживчої впевненості від Університету Мічигану за жовтень.
Єврозона дасть уточнені дані про інфляцію за вересень. S&P Global Ratings опублікує рейтинг Оману, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Великої Британії (що, безумовно, збільшить волатильність торгів щодо британського фунта в такий непростий для цієї валюти час).
Для України час порівняно спокійний, бо гривня почала зміцнення попри скандали в НБУ. Уперше із серпня динаміка національної валюти була позитивною.
Ситуація навколо скандалу НБУ (йдеться про догану та недовіру, які Рада НБУ висловила Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу) поки що не дає підстав непокоїтися про реакцію МВФ або інвестиційну привабливість, адже МВФ і без того не видає фінансовий транш, а інвестори займаються глобальнішими проблемами — виборами президента США, що наближаються.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора