У США сперечаються про економічні стимули, а в Європі чекають на розпродажі — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Цього тижня інвестори продовжили уважно стежити за драмою у Вашингтоні, де демократи з Палати представників і республіканці із Сенату без успіху намагаються домовитися про ухвалення нових економічних стимулів.

Дональд Трамп був налаштований погодитися на те, щоби розмір допомоги був більший за $1,8 трлн, які були раніше запропоновані адміністрацією президента.

Однак уже в середу він висловив сумнів у тому, що демократи дійсно готові допомагати «чудовим американським робітникам» і хочуть ухвалити законопроєкт до президентських виборів.

Telegram Logo

Тобто все ще зберігається невизначеність: абсолютно незрозуміло, чи варто чекати нових переговорів, чи вони відновляться лише після 3 листопада.

Ситуація в Європі також є далекою від ідеальної. На фондових майданчиках регіону тривають розпродажі через рекордний рівень захворюваності на коронавірус.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В Італії та Німеччині був зафіксований найвищий приріст інфікованих із початку пандемії, а Іспанія стала першою країною Європейського Союзу, де кількість заражених перевищила 1 млн осіб.

Зростають побоювання щодо можливого уповільнення відновних процесів у європейській економіці, адже «друга хвиля» має негативно вплинути на споживчу активність населення — ключовий драйвер зростання ВВП.

Згідно з дослідженням GFK, майже 70% усіх німецьких споживачів вважають, що COVID-19 становить серйозну загрозу, та занепокоєні щодо свого майбутнього.

У таких умовах варто очікувати скорочення щоденних витрат і зростання ощадних настроїв.

Нацбанк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 6%. Своє рішення регулятор пояснив бажанням і далі проводити стимулювальну політику, спрямовану на підтримку економіки.

Облікова ставка є орієнтиром для банківської галузі щодо прибутковості депозитних вкладів і вартості кредитування. Нагадаємо, що цикл пом'якшення монетарної політики почався ще 2019 року, коли ставка перебувала на рівні 18%.

Позначка в 6% — найнижчий рівень в історії України — була досягнута 11 липня, але відтоді можливостей для подальшого зниження ставки так і не виникло.

«Укрзалізниця» відзвітувала про чистий збиток за перше півріччя 2020 року в розмірі 8,79 млрд грн. Для порівняння: за аналогічний період 2019 року компанія отримала прибуток 1,07 млрд грн.

Негативний ефект спричинило падіння вантажних і пасажирських перевезень на 15% і 57% відповідно. Важливу роль зіграв і збиток від курсової різниці в 3,4 млрд грн.

Боргове навантаження й надалі зростає: довгострокова заборгованість зросла з 18,2 млрд грн на початку року до 19 млрд грн, а короткострокова — з 14,5 млрд грн до 15,6 млрд грн.

Нафтовий ринок відновлюється після падіння у вересні: з початку жовтня вартість бареля нафти марки Brent зросла на 10%. Середня ціна А-95 на українських заправках уже встигла збільшитися на 60 копійок.

Не варто забувати про такий важливий ціноутворювальний чинник, як валютний курс, адже більша частина палива імпортується з-за кордону.

НБУ не робить жодних серйозних дій щодо стримування курсу, отже, чекаємо на подальше плавне падіння гривні аж до позначки 28,5 за долар наприкінці року.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини