Facebook Pixel

5 трендів розвитку блокчейн-технологій, які докорінно змінюють наше життя

Володимир Носов
засновник та CEO криптовалютної біржі WhiteBIT

Світ до появи блокчейн-технологій та після – це абсолютно різні речі. Блокчейн змінює нашу буденність і наші, здавалося б, непорушні уявлення про те, як все влаштовано в житті. Новий спосіб інвестування та можливість заробляти, нові професії, абсолютно інший підхід до фінансів та освіти і навіть нове розуміння соціальних мереж – усе це і не тільки можливе завдяки блокчейну. З'ясуймо, як ключові тренди розвитку блокчейн-технологій змінюють життя людства.

Коли гроші – це не тільки купюри і рахунок у банку

З приходом крипти наша взаємодія з фінансами дуже змінилася. Тепер кожен може інвестувати в цифрові активи і заробляти. Згідно зі статистикою, 30% і більше молодого покоління інвестує в крипту. І це зрозуміло, бо крипта дає більше можливостей та більше фінансової незалежності.

Для сучасної молоді біткоїн – «нове золото». За своєю природою цей цифровий актив є ідеальним інвестиційним інструментом. Як довгостроковий актив він надійний, бо об'єднує як властивості золота, так і свої унікальні властивості, що має завдяки цифровій природі. А також безпечний, бо безпека – одна з базових засад технології блокчейн. Тож із вашими активами нічого не станеться, якщо ви їх належним чином зберігаєте на своєму електронному гаманці. У нестабільні часи, коли людям потрібно щось, де вони можуть зберігати свої кошти і захистити їх від втрати ціни, біткоїн стає фактично ідеальною опцією для додаткової диверсифікації активів та заощаджень. Саме цифрова сутність робить біткоїн більш зручним і відкритим для всіх охочих. Власне тому в світі постійно зростає кількість людей, які хочуть володіти цим активом.

QuoteПопулярними стануть і криптоперекази. Такі імениті фінансові установи, як Citi і Wells Fargo, вже тестують блокчейн як додаткову систему для переказів. SWIFT теж досліджує блокчейн для токенізованих переказів по всьому світу.

Крім того, десятки країн вже досліджують, розробляють, тестують, а деякі навіть запустили CBDC – цифрову валюту центрального банку певної країни чи регіону. Відповідно, регулюється вона центральним банком держави або іншим органом валютного регулювання, а реалізується за допомогою бази даних, яку контролює центральний банк, уряд або уповноважені суб'єкти приватного сектору. Впровадження CBDC, з одного боку, прискорить розповсюдження крипти. Через цифрові валюти люди дізнаються більше про технологію розподіленого реєстру і, відповідно, блокчейн, а далі – крипту. Це плюс.

З іншого – CBDC це така ж централізація і контроль банківської системи з боку держави, як традиційна фінансова система, але лише в цифровому вираженні. З такою системою стане дуже просто заблокувати ваш рахунок – наприклад, якщо державні органи вважатимуть вашу фінансову активність підозрілою.

Згідно з дослідженням Chainalysis, Україна посідає третє місце за рівнем прийняття криптовалют. Одна з метрик – кількість проведених транзакцій. Низькі комісії, швидкі транзакції та трансконтинентальність також відіграють вагому роль. Замість того, щоб чекати 2-3 дні, поки гроші прийдуть через традиційні системи як SWIFT або SEPA, можна надіслати кошти через Bitcoin Lightning, і вони надійдуть вже через декілька секунд із будь-якої точки світу (!).

Розраховуватися криптою так само просто, як і звичайною карткою

Сьогодні вже нікого не дивує можливість розраховуватися криптою в магазинах. Наприклад, Burger King та AMC (американська мережа кінотеатрів) мають опцію оплати криптовалютою. Так бізнеси привертають до себе увагу криптоентузіастів, надаючи їм можливість витратити свої цифрові активи одразу.

В Україні можливість оплати криптою є в таких магазинах, як VARUS, «Фокстрот», Stylus. Криптокартки набувають популярності через їхню зручність в конвертації валют. Світові лідери у платіжних системах вже запускають свої платіжні продукти з криптою. Наприклад, PayPal нещодавно запустив власний стейблкоїн. Це цифровий актив на блокчейні, забезпечений реальними доларами, облігаціями Казначейства США та «аналогічними грошовими еквівалентами». Інтеграція такого блокчейн-рішення у продукт із більш ніж 400 млн користувачів це величезний поштовх вперед у масадопшені криптовалют.

У майбутньому використання крипти для розрахунків стане звичною річчю. Це вже активно використовується в найрізноманітніших сферах. Наприклад, WhiteBIT реалізував можливість купівлі квитків на матчі збірної України з футболу за криптовалюту. Така опція припала до вподоби вболівальникам.

Шукаєте роботу? Є чудові вакансії

Сьогодні є величезний дефіцит кваліфікованих кадрів у блокчейн-індустрії. Наприклад, активних розробників зараз приблизно 30 тисяч у той час, як відкритих вакансій більше ніж 90 тисяч.

Кількість активних розробників, які працюють з блокчейном, сягає 30 тисяч. Може здатися, що це багато, але цього недостатньо для задоволення ринкового попиту на спеціалістів.

Кількість активних розробників, які працюють з блокчейном, сягає 30 тисяч. Може здатися, що це багато, але цього недостатньо для задоволення ринкового попиту на спеціалістів.

Це пов'язано з тим, що блокчейн-індустрія розвивається дуже швидко, і нові спеціалісти просто не встигають вчитися та перекваліфіковуватися. Навіть з урахуванням того, що топові спеціалісти з таких гігантів, як Google, Amazon та Facebook, переходять у Web3-компанії. Саме тому треба інвестувати в навчання та підготовку фахівців. Це забезпечить розвиток ринку.

Блокчейн-індустрія розвивається дуже швидко, і нові спеціалісти просто не встигають вчитися та перекваліфіковуватися.

Блокчейн-індустрія розвивається дуже швидко, і нові спеціалісти просто не встигають вчитися та перекваліфіковуватися.

Блокчейн продовжує проникати в усі сфери діяльності, змінюючи взаємодію з технологіями. Так, наприклад, в майбутньому ми можемо побачити таку нову професію, як Web3-дизайнер. Оскільки взаємодія з продуктами, в яких є блокчейн, набагато відрізняється від звичайних (таких як банківські застосунки, наприклад), то і проєктувати їх треба по-іншому, й довіряти це досвідченим спеціалістам. Ба більше, я думаю, що навіть непрофільним спеціалістам потрібно буде вчитися працювати з криптою і блокчейном, – настільки ці технології інтегруються в наше життя та роботу.

З появою блокчейну з'явилися такі нові технології, як смарт-контракти, цифрове ID, токенізація, NFT, DAO і багато інших. Усі ці напрями будуть потребувати кваліфікованих спеціалістів. Це велика частина ринку IT, яка буде розвиватися тільки більше й більше.

Знання – це сила. Особливо знання про блокчейн

Блокчейн як дисципліна вже декілька років викладається в топових університетах світу, таких як Гарвард, MIT, Оксфорд та Стенфорд. Блокчейн з нами надовго, і треба наздоганяти цей ринок, щоб бути у трендах. Цікаво, що голова SEC Гері Генслер, який не є ярим прихильником крипти, водночас професор та викладач із блокчейну і цифрових фінансів.

QuoteОсвіта є важливою складовою для розвитку крипторинку. Також не менш важливим є підвищення рівня фінансової грамотності населення. Завдяки знанням про крипторинок люди можуть підвищити свій рівень фінансової незалежності.

В Україні для цього вже робляться необхідні кроки. В українських університетах також викладаються дисципліни, пов'язані із блокчейном та цифровими активами. Спільно з WhiteBIT у Києво-Могилянській академії стартує перша в Україні та Східній Європі магістерська сертифікатна програма «Блокчейн технології». Також лідери індустрії в партнерстві з Мінцифри запустили безкоштовний курс із криптограмотності. У червні з Cryptology ми запустили перший криптоковоркінг в Україні.

У майбутньому ми, вірогідно, побачимо викладання дисциплін із крипти та блокчейну вже у школах поряд із такими предметами, як, наприклад, інформатика. Важливо давати нашим дітям знання, які допоможуть їм у цьому новому цифровому світі.

Соціальні мережі контролюєте ви, а не вони вас

Технологія блокчейн дозволяє створити акаунт, прив'язаний до вашого особистого криптогаманця. З цим акаунтом ви можете заходити на будь-які соціальні платформи (або взагалі будь-які сайти), які підтримують блокчейн. При цьому усі ваші дані зберігаються в одному місці, і при під'єднанні до нової платформи вам не потрібно заповнювати ніяких форм. Це покращує безпеку ваших особистих даних, бо їх контролюєте ви на своєму гаманці, а не сервери Google, Facebook тощо.

Крім цього, оскільки побудована на блокчейні соцмережа не є централізованою платформою на кшталт тих же Twitter чи Facebook, то тут користувачі самостійно можуть керувати протоколом за допомогою голосування (DAO). Це означає, що ваш акаунт не заблокують, бо комусь так захотілося.

QuoteТакож блокчейн суттєво спрощує боротьбу з ботами. Оскільки акаунт прив'язаний до гаманця, дуже легко перевірити, реальна це людина чи ні. Блокчейн – це фактично «смерть» ботофермам.

Очевидно, технологія блокчейн вже змінила світ і з часом тільки посилить свій вплив на наше життя. У цьому немає жодних сумнівів. Крім утилітарної цінності, а блокчейн дає нам нові можливості для заробітку або працевлаштування, технологія змінює саму якість нашого життя. Вона прискорює та оптимізує багато складних процесів, є безпечною, а головне децентралізованою. Волевиявлення за 10 років на президентських виборах через «Дію», в яку інтегрована система голосування на блокчейні, більше не виглядає фантастикою. Як і можливість знімати гроші зі свого біткоїн-депозиту в будь-якому банку. Це все нова реальність, яка нас очікує. І до неї потрібно бути готовим. Опановуйте блокчейн і криптовалюти. Чим швидше, тим краще для вас.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора