Facebook Pixel

На нас чекає «політекономічний» тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

До виборів у США залишається якихось сорок днів, але вони цілком можуть стати тими днями, які в змозі «струснути фінансовий світ».

Політична ситуація загострюється, темпи відновлення економіки вже не є такими швидкими, як влітку, до того ж і історично вересень і жовтень — це найбільш неспокійні місяці для ринку акцій. Отже, будь-що може трапитися. А тепер по черзі...


Передвиборчі дебати. Словесні перепалки між Трампом і Байденом, що б'ються за посаду президента США, входять у нову фазу. Цього тижня, у вівторок, вони зможуть посваритися наживо, коли зійдуться на передвиборчих дебатах у Клівленді, штат Огайо.

Заявлені теми дебатів: ситуація у Верховному суді США, COVID-19, стан економіки, расові й соціальні протести та ефективність виборчого процесу.

Багато експертів вважають, що теоретично дебати не відіграють такої вже важливої ролі в передвиборчій боротьбі, бо їх дивляться дуже мало людей, та й то переважно експерти, політики та чиновники.

Утім, цікаво, чи виправдаються прогнози багатьох політологів, щодо того, що Трамп під час особистої зустрічі матиме над Байденом суттєву перевагу?

На мою думку, дуже цікаво буде послухати коментарі президента та кандидата про долю фінансової допомоги, розмір якої республіканці та демократи ніяк не можуть визначити.

Від цього багато в чому залежить те, якими темпами відновлюватиметься американська економіка та в якому напрямку далі рухатимуться фінансові ринки.

Щодо економіки, то цього тижня на нас чекає ціла низка важливих звітів.

У вівторок Conference Board оприлюднить значення індексу настроїв споживачів. Очікується невелике зростання до 89,8 проти 84,8 у серпні. Нагадаю, що в лютому, до кризи, значення індексу становило 132,6.

Але тоді в людей була робота, безробіття було найнижчим за останні 60 років, і люди з оптимізмом дивилися вперед. Зараз безробітних у рази більше, й оптимізму, природно, поменшало.

Цього тижня на нас чекає багато інформації про ринок праці, яка почне надходити в середу, коли буде оприлюднено звіт ADP про стан ринку праці в приватному секторі. Очікується, що кількість нових робочих місць збільшиться на 650 тис. проти 428 тис. у серпні.

У четвер ми дізнаємося про те, скільки заявок із безробіття було подано минулого тижня. Очікується, що їхня кількість складе 850 тис. — це трохи менше, ніж 870 тис. попереднього тижня.

Також у четвер на нас чекають дані про індивідуальні доходи та витрати американців у серпні. Доходи, як очікується, знизяться на 2,4%, адже серпень — це перший місяць, коли було припинено виплати малозабезпеченим по $600 на тиждень, схвалені Конгресом США ще на початку кризи.

Нову програму допомоги, як відомо, схвалити поки не виходить, а програма, за якою пропонується видавати по $300, яку було затверджено президентським указом у серпні, поки толком так і не запрацювала.

Витрати ж, як і раніше, зростають переважно на споживання послуг — наприклад, у ресторанах, після того як було скасовано карантин. Очікується, що в серпні індивідуальні витрати збільшаться на 0,7% (у липні було 1,9%). Проте якщо новий пакет фінансової допомоги не буде схвалено, то все зростання швидко зійде нанівець.

Ну, а в п'ятницю на нас чекає звіт про ринок праці за вересень, який традиційно є об'єктом пильної уваги та детального аналізу інвесторів.

Згідно з прогнозом, у вересні повернути собі роботу мали приблизно 840 тис. американців. У серпні цей показник склав 1,37 млн. Безробіття у вересні має трохи знизитися — на 0,2%, до 8,2%.

Варто зазначити, що це буде вже п'ятий місяць поспіль, коли рівень безробіття знижується, але, з іншого боку, зараз кількість безробітних у два з половиною рази більше, ніж у лютому до кризи. Водночас темпи відновлення ринку праці сповільнюються з кожним місяцем.

Як бачите, наступний тиждень можна цілком назвати політекономічним — важливих корпоративних подій практично не очікується, хіба що PepsiCo у четвер відкриє новий сезон корпоративних результатів.

Але, як відомо, у сучасному високотехнологічному світі газована вода не визначає ані свідомість, ані буття інвесторів, тому пропоную зосередитися на політиці та економіці, які вже точно вплинуть на ринки.

Гарного тижня та вдалих інвестицій!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора