Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МВФ значно погіршив прогноз спаду світової економіки

Міжнародний валютний фонд погіршив спад світової економіки у 2020 році до -4,9%. Водночас сукупне падіння економіки розвинених держав у середньому становитиме -8%, а економіки, що розвиваються, знизяться на 3%.

«Зараз ми прогнозуємо більш глибоку рецесію у 2020 році і більш повільне відновлення у 2021 році», — йдеться у повідомленні Фонду.

Якщо порівняти з квітневим прогнозом МВФ «Перспективи розвитку світової економіки», то світове виробництво скоротиться на -4,9% у 2020 році, що на 1,9 процентного пункта нижче. У 2021 році відбудеться часткове відновлення зі зростанням на 5,4%.

eng-weo-june-22-chart-2-768x655.png

Сукупні втрати світової економіки від кризи 2020-2021 рр. складуть понад $12 трлн.

«Геополітична та торгова напруженість може завдати шкоди крихким глобальним відносинам у той час, коли, згідно з прогнозами, обсяг торгівлі впаде приблизно на 12 відсотків», — йдеться у прогнозі.

Фонд прогнозує синхронізований глибокий спад у 2020 році як для країн із розвиненою економікою (-8%), так і для країн із ринками, що формуються і розвиваються (-3% або -5%, якщо виключити Китай). Понад 95% країн покажуть негативний показник зростання доходів на душу населення у 2020 році.

«Державний борг досягне цього року найвищого за всю історію рівня відносно ВВП як у країнах із розвиненою економікою, так і на ринках, що розвиваються, і в країнах, що розвиваються. Країнам знадобляться надійні податкові рамки для середньострокової консолідації шляхом скорочення витрат, розширення податкової бази, мінімізації ухилення від сплати податків і більшої прогресивності оподаткування у деяких країнах», — стверджують аналітики МВФ.

МВФ затвердив чергову кредитну програму для України 9 червня обсягом $5 млрд. Перший транш затверджено на рівні $2,1 млрд, і кошти вже на рахунках НБУ.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини