Напруженість на фінансових ринках і далі зростає: інвестори закривають позиції за ризиковими інструментами та активно купують долари США як захисний актив.
З початку тижня індекс долара (вартість «американця», як порівняти з кошиком валют: євро, фунт, швейцарський франк, єна, шведська крона та канадський долар) зріс на 1,6%. Найсильніше дістається валютам країн, що розвиваються, позиції за якими закриваються найперше.
Волатильність зростає з наближенням виборів президента в США. Ця подія завжди змушує інвесторів хвилюватися, але цього разу складається особливо напружена ситуація.
Річ у тім, що поточного року близько 80 млн американців голосуватимуть поштою, що вдвічі вище за значення 2016 року. У зв'язку з чим виникає безліч проблем.
Зокрема, поштова служба країни не гарантує своєчасну доставку бюлетенів, через що може виникнути затримка з оголошенням результатів.
Крім того, кандидат, який програв, цілком може не погодитися з результатами й оскаржити їх. Дональд Трамп уже зараз розповідає про високу ймовірність фальсифікацій і передрікає можливе зростання соціальної напруженості.
У четвер сенатори-республіканці звинуватили сина Джо Байдена — кандидата від демократів — у незаконному збагаченні та корупційних зв'язках.
Вони надали звіт, у якому містяться дані про сумнівні фінансові операції з цілою низкою осіб — від вдови колишнього мера Москви до громадян Китаю, пов'язаних із комуністичним урядом.
Окремий епізод був присвячений діяльності Хантера Байдена в Україні, де він входив до складу Ради директорів Burisma Holdings, яка має на Заході давню репутацію корумпованої структури.
У цей період часу Байден і його сім'я, крім $4 млн за членство в правлінні, отримали величезні суми від громадян інших країн із «сумнівним минулим».
Президентські вибори в США заплановано на 3 листопада, отже, обидві сторони встигнуть опублікувати досить велику кількість подібних викриттів, тож найближчими тижнями політична напруженість і далі чинитиме тиск на ринки.
Тим часом ділові настрої в Європі поліпшуються: опубліковані звіти у Франції та Німеччині свідчать про зростання індексу ділового клімату та ділової довіри.
Обидва показники зросли до максимальних значень із березня. Проте виникають серйозні побоювання щодо подальшого відновлення: цього тижня Франція, Велика Британія та Бельгія ввели нові карантинні заходи, щоби зупинити поширення коронавірусу.
На тлі переважного негативу на світових майданчиках курс гривні й далі падає: з початку тижня він знизився на 0,32% до долара, перевищивши рівень 28,25 грн.
В Oxford Economics погіршили прогноз щодо курсу й чекають його на рівні приблизно 28,4 грн за долар наступного року.
На думку аналітиків, 2020 року український ВВП скоротиться на 5,2%, а 2021 року інфляція може різко зрости внаслідок проблем у виробництві та додаткових витрат компаній через обіцяне підвищення мінімальної зарплати.
Водночас вони прогнозують можливе погіршення відносин між Україною та МВФ на тлі повільності в реалізації реформ.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора