Facebook Pixel

Трильйони доларів на чисту наддержаву: як Байден планує заплатити за майбутнє США

Аліна Соколенко
керівна партнерка консалтингової компанії AVG, голова правління Association of Sustainable Development experts

Кандидат у президенти США влучив в яблучко, запропонувавши програму з екологічно чистого розвитку енергетики, та не поскупився на витрати: він планує залучити $2 трлн на користь сталого розвитку, чистої енергетики, а також на відновлення інфраструктури.

Quote«Це не торт у небі мрій. Це діюча політика, над якою ми можемо працювати одразу», — заявив Байден під час свого виступу у Вілмінгтоні.

Суперник Трампа переконаний, що протистояти глобальним світовим викликам, що загрожують кліматичною катастрофою, є цілком можливим, якщо рухатися в цьому напрямку. За цією програмою життя американців стане безпечнішим, а зміни принесуть користь світові.

Тож, окреслюючи свій сміливий план «Революції чистої енергії», Байден наполягає на тому, що навколишнє середовище та економіка є тісно пов’язаними, тому впровадження «Нового зеленого курсу» є важливою основою для розв'язання проблем, що стоять перед кліматом.

Такий план дійсно виглядає потужним і перспективним щонайменше для подальшого розвитку США.

Quote«Якщо ми залучимо всю нашу енергію, таланти та незрівнянні американські інновації, ми зможемо перетворити світову загрозу на можливість пожвавити енергетичний сектор США та сприяти зростанню економіки загалом», — зазначив кандидат.

За його словами, програма сприятиме створенню нових галузей, які б активізували американське виробництво та створили якісні робочі місця для середнього класу в містах і селищах.

Він додає, що має на меті привести Америку до стану «світової чистої енергетичної наддержави», що експортуватиме технологію чистої енергії всьому світу та створюватиме високоякісні робочі місця для середнього класу безпосередньо у США.

Quote«Досягнути 100% економії чистої енергії — це не лише обов'язок, це — можливість. Ми повинні повністю прийняти чисте енергетичне майбутнє не тільки для всіх нас сьогодні, але й для наших дітей та онуків, тому їхнє завтра є здоровішим, безпечнішим та справедливішим», — зауважив Байден.

Отже, на посту президента Байден планує пролити світло на розв'язання проблем із надзвичайними ситуаціями, пов'язаними з кліматом, і, наприклад, забезпечити досягнення США 100-відсоткової економії енергії та чистої емісії не пізніше 2050 року.

Ця стратегія включатиме:

  • створення структури для обмеження викидів парникових газів, пов'язаних із землекористуванням, лісами та сільським господарством;
  • нові загальні стандарти екологізації виробництва, видобутку та туризму;
  • основні інвестиції в технології чистої енергії;
  • інтегрованішу енергетичну мережу від Мексики через Центральну Америку та Колумбію.

Особлива увага приділяється Карибському басейну та Північному трикутнику Центральної Америки для сприяння переходу до чистої енергії, а також адаптації до змін клімату та стійкості.

Карибські острови є особливо вразливими до підвищення рівня моря та суворіших погодних ситуацій, включно з ураганами та тривалою посухою в таких місцях, як Східна Гватемала, що змушує людей переселятися.

Відтак Джо Байден планує зробити кліматичні зміни основним пріоритетом національної безпеки. Зміна клімату — це, за його словами, «помножувач загрози», який збільшує наявні геополітичні та погодні ризики.

Основною місією буде робота над прогнозами лідерів оборони та розвідки щодо змін клімату, які постануть загрозою для глобальної стабільності та безпеки.

Зокрема, він робить акцент на:

  • створенні комісії з оцінки національної розвідки щодо впливу зміни клімату на національну та економічну безпеку, включно з дефіцитом води, збільшення ризиків конфліктів, вразливості держави, а також наслідків масштабної міграції;
  • залученні до роботи міністра оборони та голови Об'єднаного комітету начальників штабів, їхніх щорічних звітувань щодо впливу кліматичних змін на політику оборони, інфраструктуру та картину загрози, а також створенні потужної стратегії Міністерства оборони щодо управління цими наслідками;
  • раднику з національної безпеки, який, співпрацюючи з секретарями оборони, держави, національної безпеки та іншими, має розробити всеосяжну стратегію щодо подолання наслідків кліматичних змін і гарантування безпеки;
  • інвестуванні у стійкість військових баз та інфраструктури безпеки у США та в усьому світі. Боротьба з ризиком впливу кліматичних змін включає екстремальні погодні явища, які торік завдали шкоди базам Міністерства оборони на суму понад $8 млрд. Байден направить секретарів оборони та енергетики розробити інструменти для запобігання критичним ситуаціям через зміни клімату та визначити пріоритетні напрями для інвестицій в модернізацію та підтримку інфраструктури.

З таким потужним напрямом у колишнього віцепрезидента США є всі шанси позмагатися за президентське крісло, адже до висновку про те, що «для глобального відновлення критично важливими є принципи ESG», вже дійшли найбільш просунуті уми у світі (особливо з огляду на стан бізнесу в епоху COVID-19).

Метрики ESG забезпечують розуміння таких нематеріальних активів, як цінність бренду та репутація. Тому поза власне «глобальною світовою місією» така стратегія стане важливим поштовхом для розвитку бізнесменів шляхом оцінювання впливу ухвалених керівництвом компаній рішень на операційну ефективність і майбутні стратегічні напрямки.

ESG-фактори посядуть центральне місце у системі комунікацій та ключових повідомлень компаній. Компанії недостатньо просто демонструвати швидке й стійке зростання. Важливу роль відіграє її репутація, яку можна перевірити чи «набути», використовуючи ESG-фільтр.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора