Facebook Pixel

Що коїться в США після смерті Джорджа Флойда і як це відбилося на економіці

Уже тиждень у більшості міст США не вщухають вуличні протести з погромами й актами вандалізму, які почалися після загибелі американця Джорджа Флойда від рук поліцейського 25 травня. The Page виділило головне із загального потоку інформації, розібравшись, що зараз відбувається в країні та який вплив це матиме на економіку.

Про смерть Флойда

Після того як стало відомо, що Флойд помер через відсутність кровотоку в мозок, влада Міннеаполіса заявила про расовий характер його смерті та закликала притягти до відповідальнсті поліцейського, який під час затримання повалив його на землю і став коліном на шию. Флойда вирішили заарештувати через те, що він хотів розплатитися в магазині фальшивою банкнотою. Поліцейського вже затримали.

Про те, що зараз відбувається в США

Після цього кілька сотень жителів країни зібралися на акцію протесту під стінами Білого дому у Вашингтоні. Секретна служба навіть на годину сховала президента Дональда Трампа та його дружину Меланію у спеціальному підземному бункері заради їхньої безпеки. Сам Трамп пригрозив використовувати для боротьби з насильством Збройні сили, розкритикувавши бездіяльність декількох губернаторів штатів.

Кандидат на посаду президента США Джо Байден зі свого боку засудив Трампа за відсутність лідерських якостей, закликав до об'єднання країни та відокремлення мирних протестувальників від вандалів і грабіжників.

Варто зазначити, що зараз у 40 містах країни діє комендантська година. Проте це не дуже допомагає, адже, за даними Associated Press, під час протестів загинули не менш як 11 осіб (більшість з них — афроамериканці), ще десятки поранені. Водночас затриманих уже понад 6 тис. осіб.

Від протестів потерпають і журналісти, які нерідко стають об'єктами атак з боку поліції. Так, у 30 містах Штатів уже сталося не менше ніж 30 атак на 68 журналістів, пише dw. Напали також і на українську журналістку «Голосу Америки» Христину Шевченко. На своїй сторінці у Facebook вона написала, що під час фільмування активісти увірвалися до магазину та вдарили її кулаком у тім'я.

Як це вплине на економіку

Як пише «Голос Америки», ринки не очікують впливу протестного руху та масових заворушень на американську економіку. Видання зазначає, що американські фондові ринки зазвичай реагують на хорошу статистику від компаній, позитивні звіти, зростання споживчого попиту. Ще одним фактором є очікування пожвавлення економіки після COVID-19.

«Протести поки що не викликають занепокоєння в інвесторів, не позначаються на економіці у довгостроковій перспективі. Але низка експертів вважають, що ці протести можуть викликати куди серйознішу ситуацію, ніж раніше, коли ринки особливо не реагували на протести», — зазначає видання, додаючи, що станом на вечір 2 червня американські індекси були в плюсі.

Варто також зауважити, що американські фондові індекси підвищилися за підсумками торгів 2 червня, водночас індикатор S&P 500 досяг максимальної позначки за останні 12 тижнів, зазначає Trading Economics.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉