Facebook Pixel

Прогноз від ФРС, «Північний потік — 2» і ураган «Саллі» — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Головною подією тижня, що минає, було дводенне засідання ФРС, на якому було ухвалено рішення зберегти відсоткову ставку в діапазоні 0,00 — 0,25%.

Також прозвучали обіцянки тримати її на цьому рівні доти, доки темпи зростання інфляції не перевищуватимуть таргет у 2% упродовж тривалого часу.

За повідомленням відомства, коронавірус і далі чинить тиск на американську економіку, унаслідок чого ставиться мета забезпечити всі необхідні стимулювальні умови в найближчому майбутньому.

Утім, у ФРС переглянули прогноз щодо ВВП у позитивний бік: очікується, що за підсумками 2020 року показник скоротиться на 3,7%, а не на 6,5%, як прогнозувалося на початку літа. Було озвучено й нові дані щодо очікуваного безробіття — 7,6%, тоді як нещодавно йшлося про 9,3%.

Проте подібна гарантія стабільності не надто надихнула інвесторів, які негативно відреагували на неприємні дані щодо роздрібних продажів у США за серпень.

Споживча активність зростає зовсім не тими темпами, як очікувалося, а дані за попередні місяці коригуються в менший бік.

Крім того, на ринках зберігається нервозність через наближення президентських виборів. Перемога Дональда Трампа означає продовження чинної бюджетної й податкової політики, що позитивно сприймається інвесторами.

Водночас наслідками перемоги Джо Байдена можуть стати збільшення податкової ставки для корпорацій, а також більший ухил у бік «соціалки» замість інфраструктури.

Однак в остаточному підсумку гроші й далі тектимуть на ринок, і він зростатиме, просто учасникам буде потрібен час, щоби звикнути до нових умов.

Дискусії щодо «Північного потоку — 2» тривають. Цього разу Німеччина запропонувала США відмовитися від санкцій та дати змогу безперешкодно завершити будівництво.

В обмін у Берліні готові вкласти 1 млрд євро в будівництво двох терміналів для приймання американського скрапленого природного газу.

Попри обов'язкову умову німецького уряду щодо збереження транзиту газу через Україну після запуску в експлуатацію «СП-2», проєкт містить певні довгострокові ризики для грошових надходжень до українського бюджету.

Нафтові ціни виросли більш як на 6% після публікації даних щодо комерційних запасів нафти в США, які скоротилися на 4,39 млн барелів на звітному тижні до 496,04 млн барелів.

Основну підтримку ринку надає ураган «Саллі», що налетів на південно-західну частину США. За наявними даними, було тимчасово зупинено видобуток понад 25% нафти.

Така тенденція не змогла вплинути на роздрібні ціни на українських заправках: середня вартість А-95 по країні навіть знизилася на 1 копійку.

Відбувається це завдяки великим запасам сировини в країні, сформованим у період низьких цін.

З огляду на те, що процес закупівлі палива та його транспортування на АЗС може займати від 2 тижнів до місяця, зміна ринкової кон'юнктури може дати ефект лише в жовтні.

Ще один привід хвилюватися через вартість бензину — слабка гривня: з початку місяця курс долара зріс майже на 2% і далі зростає.

Серйозних причин для зміни тренду поки немає — через нервову ситуацію на ринках інвестори й надалі ігнорують активи країн, що розвиваються. Уже скоро гривня може подешевшати до 28,20 за долар США.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора