Facebook Pixel

Огляд ринків. Зростання долара та скорочення запасів нафти

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Поточний робочий тиждень із 21 до 25 вересня є важливим для низки центробанків країн, що розвиваються, адже вони ухвалюватимуть рішення щодо ставки. Долар США не збирається падати ані в Україні, ані на світовій арені.

На ринок енергоресурсів повернулася волатильність, що загрожує великими втратами для дрібних спекулянтів. Захисні активи, серед яких золото і єна, поводяться різноспрямовано.

З новин, які впливатимуть на настрої світової інвестиційної спільноти, особливу увагу варто приділити коментарям зі США щодо монетарної політики, новинам із Китаю щодо процентної ставки, новинам із Білорусі про політичні настрої щодо найближчих сусідів і коментарям МВФ щодо співпраці з кредиторами (за наявності таких коментарів). Тобто інтерес цього тижня полягає в різних вербальних драйверах.

Уже з початку тижня долар США у світі зростатиме, бо Федеральна резервна система поки що не посилюватиме монетарну політику. Умова — потрібно повернутися до максимальної зайнятості та інфляції у 2%.

Голова ФРС Джером Пауелл назвав сигнал «дуже потужним», зазначивши водночас, що «готової книги рецептів» у регулятора немає.

В Україні долар також має потенціал зростання, якщо МВФ, основний кредитор, не внесе ясності в плани щодо подальших відносин з Україною. Максимальний рівень девальвації поки розташований у районі 30-32 грн.

Світові комерційні запаси нафти цього місяця мають скоротитися, і в IV кварталі ринок може зіткнутися з дефіцитом на рівні 3 млн барелів на день. Тобто на ринку нафти вже в IV кварталі попит перевищуватиме пропозицію.

За таких умов очікування негативного впливу коронавірусу на нафтові котирування і фактичного браку ресурсу волатильність торгів буде високою.

Падати нафтові ціни поки не збираються, отже, торги проходитимуть у діапазоні $38 — 49 за барель нафти до кінця поточного року.

З початку тижня золото дешевшає під впливом сильного долара США, що може відбуватися через зростання спекулятивних настроїв цієї осені.

Рік виборів президента в США не буде простим для світової інвестиційної спільноти. Зростання цін на золото виключати не можна, але корекція й навіть глибока корекція цін на метали (золото, срібло) — це пріоритетний сценарій.

Ближче до кінця осені зростання котирувань відновиться. В Україні ж золоті та срібні злитки не дешевшатимуть.

Ба більше, якщо гривня націлена на досягнення рівня 30-32 грн за долар США, то злитки і ювелірні прикраси подорожчають навіть за умови, що золото у світі дешевшатиме.

Із запланованих подій важливими будуть такі:

У понеділок, 21 вересня, чекаємо на коментарі після зустрічі міністрів торгівлі Євросоюзу в Берліні та результати рішення ЦБ Китаю та Пакистану за ставкою.

У вівторок, 22 вересня, голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл візьме участь у слуханнях комітету з фінансових послуг Палати представників. Світ дізнається дані щодо продажів на вторинному ринку житла США за серпень. Крім того, чекаємо на ставки ЦБ Угорщини, Швеції, Марокко, Нігерії.

У середу, 23 вересня, ставки опублікують ЦБ Нової Зеландії, Таїланду, Чехії.

У четвер, 24 вересня, найважливішим буде екстрений саміт Євросоюзу, присвячений стратегії виходу з кризи, напруженості з Туреччиною та Росією, відносинам із Китаєм. Також чекаємо на економічний бюлетень ЄЦБ, рішення щодо ставок ЦБ Мексики, Норвегії, Туреччини та Єгипту.

У п'ятницю, 25 вересня, світ дізнається ставку ЦБ Колумбії. Крім того, S&P Global Ratings опублікує рейтинги Саудівської Аравії та Ефіопії. Fitch Ratings опублікує рейтинги Великої Британії, Польщі, Сербії, Естонії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Угорщини та Швеції.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора