Фото: THE PAGE
Як зазвичай у вівторок, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут всі про всіх все знають іноді більше, ніж хотілося б.
Міністр енергетики Олексій Оржель виступив проти вільного ринку газу. Як розповіло The Page джерело в Міністерстві енергетики, в ході переговорів з Міжнародним валютним фондом Оржель запропонував відкласти на невизначений термін перехід на вільну ціну газу для населення. Нагадаємо, вільна ціна газу повинна була почати діяти вже з 1 січня. «Звичайно, МВФ не в захваті від цієї пропозиції, оскільки вона, по-суті, означає дотування продажів газу для населенню за рахунок бюджету», — розповіло джерело. По-суті, це означає, що ринок газу для населення у наступному році так і не стане комерційно привабливим.
У Кабміні і в комітеті з ПЕК Верховної Ради активно лобіюють зниження тарифів на вітрову і сонячну електроенергію, починаючи з наступного року. Причина – держава за фактом платить чималі дотації власникам електростанцій. Невизначена ситуація з тарифами вже призвела до того, що Європейський банк реконструкції і розвитку та Світовий банк відмовилися від фінансування нових проєктів у альтернативній енергетиці. Під питанням також окупність вже наявних проєктів.
Ще одна новина стосується ринку землі. Одним з ключових лобістів його введення в нинішньому вигляді стала компанія Kernel. Олексій Мушак, двоюрідний брат Андрія Веревського, основного акціонера Kernel, став радником прем'єр-міністра Олексія Гончарука і чинить певний тиск для того, щоб ринок запрацював у зручному для агрокомпанії форматі. Мова йде про те, щоб українські компанії із західних країн, які вже орендують землю, мали можливість її купувати. А новий західний капітал був відсторонений від земельного ринку до 2024 року. У разі прийняття законопроєкту в редакції Кабміну, Kernel та інші великі агрокомпанії отримають зручний для себе сценарій розвитку ринку.
Нарешті, остання новина про інвестиції. Власник компанії DCH Олександр Ярославський має намір інвестувати у створення індустріального парку на базі Харківського тракторного заводу, а також Дніпровського металургійного заводу. Загальний обсяг інвестицій може скласти $3-4 млрд. Про це The Page повідомило джерело в DCH. Очевидно, що Ярославський стане одним із основних промислових інвесторів найближчим часом.