Facebook Pixel

Пляжі та гірськолижні курорти: куди поїхати з України взимку

Подорожі

Новий рік та Різдво — чудовий час для відпочинку. Хоча ситуація з коронавірусом у світі впливає на життя та правила для подорожей, все ще залишається багато варіантів для тих, хто хоче влаштувати зимовий відпочинок за межами своєї країни.

Крім турів до моря чи океану є й широкий вибір гірськолижних курортів, де можна із задоволенням покататися на лижах чи сноуборді.

Вихідні в січні 2022 року

Вихідні на Новий рік у 2022-му. Фото: eliza28diamonds / Pixabay

Вихідні на Новий рік у 2022-му. Фото: eliza28diamonds / Pixabay

Грудень порадує українців вихідними на католицьке Різдво 25 грудня, яке у 2021 році випадає на суботу, а це значить, що 27 грудня буде вихідний.

Крім того, 1 січня 2022 року також випадає на суботу, тому понеділок, 3 січня, також буде вихідний. Православні християни святкують Різдво 7 січня, тому в українців буде три вихідні дні поспіль. Це прекрасна можливість взяти додаткові дні та відправитися в подорож.

Куди поїхати на Новий рік

Зимовий відпочинок в Індії

Куди полетіти з України взимку. Фото: Volker Glätsch / Pixabay

Куди полетіти з України взимку. Фото: Volker Glätsch / Pixabay

В Індії можна не тільки відпочити на березі океану, а й познайомитися з однією з найдавніших культур у світі. Теплий клімат і місцевий колорит допоможуть розслабитися та відновитися, а також отримати яскраві враження перед поверненням до робочих буднів.

Більшу частину 2021 року Індія була закрита для туристів через поширення штаму коронавірусу «Дельта», однак тепер країна відкрила свої кордони для іноземців, які подорожують в організованих туристичних групах.

Отже, з 15 жовтня 2021 року до країни можуть в'їхати мандрівники з туристичною візою, яку зробили не раніше 6 жовтня 2021 року.

Дістатися до країни можна лише повітряним і морським шляхами.

Куди поїхати на море взимку. Фото: Joji Graison / Pixabay

Куди поїхати на море взимку. Фото: Joji Graison / Pixabay

Для поїздки до Індії потрібно здати ПЛР-тест та завантажити його результат в електронну анкету Air Suvidha. Цю анкету перевірять після прибуття. Крім того, туристи, які пройшли вакцинацію проти коронавірусу, також повинні завантажити в анкету сертифікат про вакцинацію.

Тим же, хто не вакцинувався, потрібно пройти семиденний карантин та здати платний тест на коронавірус в аеропорту. Також індійська влада рекомендує завантажити мобільний застосунок Aarogya Setu.

Зимовий відпочинок у Таїланді

Куди полетіти взимку. Фото: Michelle Raponi / Pixabay

Куди полетіти взимку. Фото: Michelle Raponi / Pixabay

Ще одне місце екзотичного відпочинку — це Таїланд. Наразі українці можуть перебувати на території країни протягом 30 днів за наявності туристичної візи. Але іноземці можуть звернутися до регіонального офісу Міграційного бюро Таїланду та продовжити свою візу.

Однак наразі сухопутні та морські кордони Таїланду залишаються закритими, тому єдиний шлях — авіапереліт.

Усі особи, які планують прибути до цієї країни авіатранспортом, мають попередньо отримати дозвіл (QR-code) через систему Thailand Pass. Для цього мандрівникам потрібно завантажити в систему:

  • копію першої сторінки українського закордонного паспорта;
  • копію тайської візи;
  • копію сертифіката про вакцинацію (якщо є);
  • поліс медичного страхування з покриттям витрат на суму не менше $50 тис.;
  • документ на підтвердження оплати карантинного готелю за стандартами SHA+/AQ (під час бронювання потрібно уточнити відповідність готелю зазначеним стандартам).

Строк перебування в карантинному готелі становитиме від 7 до 10 днів, залежно від наявності в особи сертифіката про вакцинацію (процедура вакцинації має бути завершена за 14 днів до поїздки).

Дозвіл (QR-код) потрібно оформити окремо на кожну особу віком від 12 років. Заявки на отримання такого дозволу потрібно подавати завчасно, оскільки їх розглядають 7 днів.

Куди поїхати на море в грудні 2021-го. Фото: SoleneC1 / Pixabay

Куди поїхати на море в грудні 2021-го. Фото: SoleneC1 / Pixabay

Також за 72 години до вильоту до Таїланду треба отримати довідку з негативним результатом ПЛР-тестування, яку перевірятимуть під час посадки на рейс та на паспортному контролі в Таїланді.

Тайська сторона визнає такі вакцини:

Крім того, Таїланд приймає оформлені в Україні англомовні паперові сертифікати про вакцинацію.

Громадяни України також можуть відвідувати деякі регіони Таїланду за туристичними програмами Sandbox Phuket і Samui Plus.

Зимовий відпочинок в ОАЕ

Зимовий відпочинок в ОАЕ. Фото: Makalu / Pixabay

Зимовий відпочинок в ОАЕ. Фото: Makalu / Pixabay

Ще один популярний напрямок зимового відпочинку — це ОАЕ: хоча температура взимку там і падає до 25оС, море залишається досить теплим для купання. Крім того, більшість готелів мають власні басейни з теплою водою.

Українці можуть подорожувати до ОАЕ з туристичною метою, однак усі пасажири, які подорожують до Дубаю, повинні надати такі документи:

  • поліс міжнародного медичного страхування, який дає змогу покрити витрати, пов’язані з лікуванням коронавірусу та перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ;
  • заповнений англійською та роздрукований сертифікат із негативним результатом ПЛР-тестування на коронавірус, якому не більше 72 годин.

Однак в ОАЕ не приймають:

Де провести Новий рік. Фото: Werner Satzger / Pixabay

Де провести Новий рік. Фото: Werner Satzger / Pixabay

Після прибуття до Дубаю потрібно буде пройти ще один тест на коронавірус безпосередньо в аеропорту, а також завантажити застосунок COVID-19 DXB і зареєструватися в ньому для можливого спілкування в подальшому з органами охорони здоров’я ОАЕ.

Результат цього тесту надійде у вигляді СМС протягом 24 годин. До моменту отримання результату тесту треба перебувати в умовах самоізоляції в готелі або іншому місці проживання.

Особи, у яких буде виявлений позитивний результат тесту на коронавірус, а також ті, хто контактував з особою з позитивним результатом тесту на коронавірус (родина, група туристів), будуть ізольовані на 10 днів у спеціально визначених установах за власний рахунок.

Зимовий відпочинок у Грузії

Зимовий відпочинок у Грузії. Фото: Richard Mcall / Pixabay

Зимовий відпочинок у Грузії. Фото: Richard Mcall / Pixabay

Для любителів зимового відпочинку на гірськолижних курортах чудовим варіантом стане Грузія. Громадяни України можуть подорожувати до країни з туристичними цілями.

Однак доведеться надати міжнародне свідоцтво про повну вакцинацію проти коронавірусу. Після останнього щеплення має пройти 14 днів.

Тим, хто не пройшов вакцинацію, потрібно надати довідку з негативним результатом ПЛР-тестування, якій не більше 72 годин. Через три дні потрібно ще раз пройти тестування на коронавірус за свій рахунок. Результати тесту прийдуть на електронну пошту протягом доби.

Відпочинок у Грузії взимку. Фото: flyupmike / Pixabay

Відпочинок у Грузії взимку. Фото: flyupmike / Pixabay

У разі позитивного результату тесту в телефонному режимі буде поінформовано Національний центр із контролю захворювань та громадської охорони здоров’я, і інфіковані будуть доставлені до відповідного медичного закладу. Від тесту звільнені діти віком до 10 років.

Також перед перетином державного кордону потрібно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів.

Усі особи, які перебували в Республіці Індія протягом останніх 14 днів, будуть зобов’язані пройти 14-денний карантин після в’їзду.

Грузія приймає лише сертифікати ВООЗ, видані лікарем у паперовому вигляді.

Зимовий відпочинок в Австрії

Зимовий відпочинок в Австрії. Фото Julius Silver / Pixabay

Зимовий відпочинок в Австрії. Фото Julius Silver / Pixabay

У 2022 році українці нарешті зможуть насолодитися катанням на лижах у Альпах. Австрія відома не тільки гарними та колоритними ярмарками на Різдво, а й гірськолижними курортами.

Українцям доведеться надати сертифікат про повну вакцинацію проти коронавірусу, щоб відпочити у горах. З останньої вакцинації має пройти щонайменше 14 днів.

Також Австрія приймає довідку про одужання після коронавірусу за останні 180 днів, а ще підійде медична довідка на наявність антитіл, якій не більше ніж 90 днів, оформлена англійською або німецькою мовами.

Крім того, австрійська сторона визнає сертифікати вакцинації в застосунку «Дія», паперові сертифікати з порталу «Дія» з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря, однак вони мають бути оформлені винятково англійською або німецькою із зазначенням кількості доз і типу вакцини.

Австрія визнає такі вакцини:

Лижний відпочинок в Австрії. Фото: gsibergerin / Pixabay

Лижний відпочинок в Австрії. Фото: gsibergerin / Pixabay

Ті, хто ще не встиг зробити щеплення, можуть надати довідку з негативним результатом ПЛР-тесту на коронавірус, якій не більше 72 годин, або ж тест на антигени, зроблений не раніше, ніж за 48 годин до перетину кордону. Таким туристам потрібно пройти десятиденний карантин.

Також необхідно зробити онлайн-реєстрацію подорожі не раніше ніж за 72 години до в’їзду до країни. Формуляр для онлайн-реєстрації доступний на oesterreich.gv.at.

Після в’їзду треба пройти десятиденний карантин, який можна припинити після отримання негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5-й день після в’їзду.

Підлітки віком від 12 до 18 років, які в’їжджають разом із вакцинованими дорослими, повинні зробити тест, але від них не вимагають перебування на карантині. До неповнолітніх, які подорожують самостійно, застосовуються звичайні правила в’їзду.

Зимовий відпочинок у Польщі

Зимовий відпочинок у Польщі. Фото: Mircea — See my BEST collection / Pixabay

Зимовий відпочинок у Польщі. Фото: Mircea — See my BEST collection / Pixabay

Польща у 2022 році також готова прийняти українських туристів. Країна багата на гірськолижні курорти, тож це дуже гарний варіант зимового відпочинку для любителів лиж і сноуборду.

Польща пускає українців, які мають негативний тест на коронавірус, однак їм доведеться пройти десятиденний карантин. Його можна скоротити, лише знову здавши тест на коронавірус не раніше сьомого дня після прибуття до Польщі.

Однак ті, хто має цифровий сертифікат вакціинації COVID ЄС (засвідчений відповідним цифровим QR-кодом ЄС) або інший документ польською або англійською мовою, що підтверджує щеплення вакциною, дозволеною в Європейському Союзі (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson&Jonson), звільняються від карантину.

Лижний відпочинок у Польщі. Фото: Jerzy Górecki / Pixabay

Лижний відпочинок у Польщі. Фото: Jerzy Górecki / Pixabay

Також не потрібен карантин дітям до 12 років, які подорожують під опікою дорослих, щеплених проти COVID-19.

Крім того, усі особи, що прилітають до Польщі, повинні перед вильотом заповнити карту місцезнаходження мандрівника (eKLP) в електронному вигляді. У ній треба вказати:

  • назву країни, звідки почалася подорож;
  • номер рейсу;
  • дату прибуття;
  • ім’я та прізвище;
  • документ, що засвідчує особу або номер PESEL;
  • контактні дані (телефон, адресу електронної пошти); адреси всіх місць, де мандрівники мають намір зупинитися протягом перших 14 днів перебування в Республіці Польща (наприклад, готель, сімейний будинок, база відпочинку); інформацію, що підтверджує факт вакцинації, одужання або негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Зображення на обкладинці: Quang Nguyen vinh / Pixabay

Як в Австрії готуються до Різдва: від ярмарків до Крампусів Життя

Як в Австрії готуються до Різдва: від ярмарків до Крампусів

Кутя з пшениці: як приготувати головну різдвяну страву Гастро/Їжа

Кутя з пшениці: як приготувати головну різдвяну страву

Чи можна змішувати різні алкогольні напої між собою та які ризики це створює Гастро/Їжа

Чи можна змішувати різні алкогольні напої між собою та які ризики це створює