Facebook Pixel

Низка країн ЄС вирішили не закриватися для українців – список

Попри виключення Євросоюзом України зі списку «зелених країн» Кіпр, Естонія, Хорватія, Нідерланди та Чехія вирішили не обмежувати в’їзд на свою територію для громадян нашої країни. Про це у Twitter повідомив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Наразі на територію Кіпру українці можуть в’їхати, надавши:

  • ковідний сертифікат міжнародного зразка (у паперовому або електронному форматі);
  • «жовтий» сертифікат, який видав сімейний лікар;
  • негативний ПЛР-тест (зроблений упродовж 72 годин до вильоту).

Нещеплені українці зобов’язані після прибуття зробити ПЛР-тест власним коштом. До отримання результатів особа має перебувати на самоізоляції.

Кіпр визнає вакцинацію такими препаратами: Janssen/Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac).

В Естонію дозволено в’їзд повністю вакцинованим українцям із будь-якою метою. Однак від моменту введення особі останньої дози вакцини має пройти не більш як рік.

Нещеплені українці, які в’їжджають на територію Естонії для роботи, навчання або за спецдозволом, зобов’язані надати негативний ПЛР/антиген-тест. Ця категорія осіб буде змушена відбути 10-денний карантин.

Країна визнає такі вакцини: Comirnaty (BioNTech/Pfizer), AztraZeneca/ Vaxzevria/ Covishield, CoronaVac.

Для в’їзду до Хорватії громадянам України потрібне документальне підтвердження мети мандрівки (бронювання готелю, невідкладні особисті або сімейні причини, запрошення від партнера по бізнесу, навчання, участь у змаганнях тощо).

Щоб потрапити на територію країни, необхідно надати один із таких документів:

  • негативний ПЛР/антиген-тест;
  • ковід-сертифікат (з моменту введення останньої дози вакцини має пройти не менш як 14 і не більш як 365 днів);
  • документ про одужання (виданий лікарем);
  • довідку про одужання та отримання першої дози вакцини впродовж 8 місяців від моменту зараження.

Якщо жодного із зазначених документів у людини немає, вона має відбути 10 днів самоізоляції з можливістю її перервати після проходження тестування на території Хорватії власним коштом.

Рішення є чинним до 15 листопада.

За даними українського МЗС, Чехія також залишилася відкритою для подорожей вакцинованих українців за тих самих умов, що й раніше.

Нідерланди теж вирішили зберегти можливості для подорожей громадянам України, які пройшли повний курс вакцинації. Однак із 13 листопада громадянам України для в’їзду, крім сертифіката про вакцинацію, необхідно буде надати негативний ПЛР-тест.

Контекст. Нагадаємо: напередодні Європейський Союз виключив Україну зі списку країн, щодо яких рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі. Утім, в українському Міністерстві закордонних справ пояснили, що «тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉