Facebook Pixel

Бельгія оновила правила в’їзду для українців: що змінилося

Нові правила в’їду до Бельгії для громадян України. Фото: Flickr

Нові правила в’їду до Бельгії для громадян України. Фото: Flickr

Посольство України в Бельгії оприлюднило роз'яснення щодо рішення уряду про внесення нашої країни так званого червоного списку 9 листопада.

Quote«Бельгія обмежує поїздки для українців із несуттєвою (туристичною) метою. Подорожі з поважних причин і транзит дозволяються», — вказано у повідомленні.

У ньому також зазначається, що дипустанова наразі з’ясовує в прикордонників інформацію щодо можливості подорожей для вакцинованих проти коронавірусу українців.

Проте стаття 16 королівського указу говорить про те, що заборона на несуттєві поїздки для громадян країн, внесених до «червоного списку», не стосується вакцинованих осіб. Згідно з її текстом, для в’їзду цим людям потрібен сертифікат про вакцинацію, що прирівнюється до європейського. Українські сертифікати, які громадяни отримували через портал або застосунок «Дія», такий статус мають. Також указом передбачено, що виняток не буде діяти, якщо країну долучать до зони дуже високого ризику.

Telegram Logo

З 9 листопада право на в’їзд до країни мають:

  • особи з бельгійським громадянством,
  • громадяни, для яких Бельгія — основне місце проживання,
  • чоловік, дружина або партнер особи, яка має бельгійське громадянство чи проживає в Бельгії,
  • діти особи з бельгійським громадянством або особи, що проживає в Бельгії, або її партнера, якщо вони живуть під одним дахом;
  • люди, які подорожують з вагомих гуманітарних причин;
  • члени транспортного та вантажного персоналу, моряки, екіпажі буксирів, льотчики тощо (ця категорія повинна мати виданий роботодавцем сертифікат);
  • особи, які подорожують транзитом через Бельгію з країни з дуже високим ризиком до Шенгену або країни ЄС, громадянами якої вони є або де в них основне місце проживання;
  • особам, які подорожують транзитом за межі ЄС та Шенгену.

Громадяни, які прибули до Бельгії, мають здати тест на коронавірус у 1-й та 7-й день перебування на території країни та пройти карантин.

На сайті українського МЗС наразі вказано, що українцям, які «подорожують з України, дозволено в’їзд до Королівства Бельгія у разі, якщо мета поїздки поважна».

Контекст. Нагадаємо, напередодні Європейський Союз вилучив Україну зі списку країн, щодо яких рекомендовано поступово скасовувати обмеження на подорожі.

Раніше в українському Міністерстві закордонних справ пояснили, що «тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде».

Коментарі

Всі новини