Facebook Pixel

Прага, Брно та Пльзень: як українцям потрапити до Чехії

Подорожі

Євросоюз вирішив залишити Україну в списку «зелених» країн попри погіршення епідеміологічної ситуації в країні. Однак ситуація може змінитися в будь-який момент, це може спричинити зміну умов для перетину кордонів країн ЄС.

Як потрапити до Чехії. Фото: Roman80/pixabay

Як потрапити до Чехії. Фото: Roman80/pixabay

Але поки остаточного рішення немає, українці можуть скористатися перевагами безвізу та відпочити у країнах Європи. Зазвичай більшість країн вимагають від мандрівників повного курсу вакцинації чи негативний тест на коронавірус.

Як потрапити до Чехії

Правила перетину кордону з Чехією. Фото: FelixMittermeier/pixabay

Правила перетину кордону з Чехією. Фото: FelixMittermeier/pixabay

З України до Чехії найшвидше можна дістатися літаком. З різних міст країни здійснюються рейси до Праги, Брно та Пардубіце. Доїхати до Чехії можна також і рейсовим автобусом. Зазвичай він їздить до Праги, Брно та Пльзеня.

Можна також поїхати до Чехії автівкою, дорога з Києва триватиме близько 15 годин.

Хто може в'їхати до Чехії

Хто може в'їхати до Чехії. Фото: Walkerssk/pixabay

Хто може в'їхати до Чехії. Фото: Walkerssk/pixabay

До Чехії можуть в'їхати українці, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, з часу щеплення останньою дозою має пройти не менше 14 днів. Препарат має бути схвалений Європейською агенцією з лікарських засобів, а саме:

Підтвердити вакцинацію необхідно українським міжнародним ковід-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку «Дія» (з QR кодом), чи його паперовим аналогом (з QR кодом). Можна також надати сертифікат про одужання в мобільному додатку «Дія» чи його паперовий аналог (всі – з QR кодом), або ж відповідний сертифікат, виданий у країні ЄС.

У МЗС зазначили, що сертифікат про одужання в мобільному додатку «Дія» чи його паперовий аналог з QR кодами вважаються дійсними під час в’їзду до Чехії, якщо з моменту першого позитивного ПЛР-тесту на коронавірус минуло щонайменше 11 днів, але не більше як 180 днів.

Перед в’їздом до Чехії також потрібно заповнити в’їзний формуляр за посиланням: https://plf.uzis.cz/. На пошту мандрівнику має надійти підтвердження про заповнення формуляра, його й слід пред’явити під час прикордонного контролю.

Документи, які потрібні для в'їзду до Чехії

Документи, необхідні для в'їзду до Чехії. Фото: LNLNLN/pixabay

Документи, необхідні для в'їзду до Чехії. Фото: LNLNLN/pixabay

Зазвичай для перетину кордону потрібно мати біометричний закордонний паспорт, строк дії якого закінчується не раніше ніж за 6 місяців із моменту перетину кордону. Якщо такого паспорта немає, то необхідно отримати шенгенську візу.

Українці з біометричними закордонними паспортами можуть без віз подорожувати до 90 днів територією Чехії.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, але не мають сертифікату про вакцинацію, під час в’їзду до Чехії, зобов’язані:

  • під час перетину кордону з Чеською Республікою надати підтвердження про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 72 години до в’їзду;
  • не раніше ніж через 5 — 7 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус;
  • впродовж всього часу після приїзду до країни до отримання повторного негативного тесту поза межами свого помешкання носити респіратор без дихального клапана зразка FFP2 чи KN95.

Ті ж, хто мають дозвіл на постійне проживання в Чехії і є її резидентом, під час перетину кордону з Чеською Республікою також можуть пред’явити підтвердження про негативний антигенний тест на коронавірус, зроблений не раніше ніж за 48 години до в’їзду. Для обох варіантів тесту підтвердженням буде слугувати як паперовий, так і цифровий сертифікат з QR-кодом.

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС, а також мають сертифікат про вакцинацію під час в’їзду до Чехії, зобов’язані:

  • до прибуття до Чехії заповнити відповідний в’їзний формуляр;
  • пред’явити ковід-сертифікат.

Зображення на обкладинці: MurderousPass/pixabay

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі