Facebook Pixel

Лісабон, Мадейра та Азорські острови: як українцям потрапити до Португалії

Подорожі

Португалія до кінця жовтня дозволяє українцям в'їзд до країни за безвізом. Однак існують деякі умови, які дозволять перетнути кордон громадянам не з країн ЄС. Громадяни України можуть подорожувати до Португалії за наявності негативного тесту на коронавірус чи після повного курсу вакцинації проти COVID-19.

Як потрапити до Португалії

Як потрапити до Португалії. Фото: ddzphoto / pixabay

Як потрапити до Португалії. Фото: ddzphoto / pixabay

З українських міст можна долетіти літаком до столиці Португалії — Лісабону, також є рейси й до Мадейри. Крім того, можна дістатися до країни автобусом, однак вони їздять лише до столиці.

До Португалії можна потрапити автівкою, подорож триватиме понад 36 годин. Такий варіант підходить для любителів автоподорожей, зокрема можна побачити усю Європу.

Хто може в'їхати до Португалії

Хто може потрапити до Португалії. Фото: essuera/pixabay

Хто може потрапити до Португалії. Фото: essuera/pixabay

Португалія відкрита для усіх українців також у туристичних цілях, такий дозвіл триватиме до кінця жовтня. Однак влада країни може змінити правила, тому варто перевірити умови перетину кордону перед вильотом.

Для перетину кордону необхідно надати довідку про негативний результат ПЛР-тесту, який зробили не раніше ніж за 72 години до надання документу. Підходить також швидкий тест на антиген, якому не більше як 48 годин.

Крім того, українці, які мають ковід-сертифікат можуть перетинати кордон Португалії, однак паперова довідка про вакцинацію або ж довідка про перенесений коронавірус має бути підтверджена цифровим сертифікатом у застосунку «Дія».

Водночас, пасажири, які прибули на авіарейсах з ПАР, Індії та Непалу зобов'язані перебувати на самоізоляції протягом 14 днів після прибуття до Португалії. Для цього потрібно заповнити форму на сайті.

Також ті, хто прибуває на території континентальної Португалії мають заповнити форму.

Мадейра. Фото: franky1st/pixabay

Мадейра. Фото: franky1st/pixabay

Мандрівники, які відвідують острови архіпелагу Мадейра, незалежно від країни вильоту, також мають заповнити онлайн-форму на платформі www.madeirasafe.com. Їм потрібно пройти тест на коронавірус після прильоту, від цього звільняються ті, хто отримав вакцинацію проти коронавірусу препаратами, які ухвалені ВООЗ та мають відповідний сертифікат.

Зокрема, це стосується й осіб, які мають документ, що хворіли на коронавірус в період не більший, ніж 180 днів до прибуття на Мадейру та повністю одужали. Не потрібно здавати тест й власникам європейських ковід-сертифікатів.

Такі ж правила для мандрівників, які подорожують до Азорських островів. Їм необхідно заповнити форму на сайті https://mysafeazores.com.

Документи, які потрібні для в'їзду до Португалії

Документи, потрібні для подорожі до Португалії. Фото: Skitterphoto/pixabay

Документи, потрібні для подорожі до Португалії. Фото: Skitterphoto/pixabay

Зазвичай для перетину кордону потрібно мати біометричний закордонний паспорт, строк дії якого закінчується не раніше ніж за 6 місяців із моменту перетину кордону. Якщо такого паспорта немає, то необхідно отримати шенгенську візу.

Українці з біометричними закордонними паспортами можуть без віз подорожувати до 90 днів територією Португалії.

Зображення на обкладинці: Granito/pixabay

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні Подорожі

Паспорт вакцинації для Європи: з якими щепленнями пустять, а з якими — ні

«Більше жодного шопінгу в Мілані». Боррель видалив твіт, яким потролив російських чиновників Життя

«Більше жодного шопінгу в Мілані». Боррель видалив твіт, яким потролив російських чиновників

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні Мода

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні