Facebook Pixel

Книги, які варто прочитати для саморозвитку

Життя

Книги для саморозвитку. Фото: Unsplash / Sincerely Media

Книги для саморозвитку. Фото: Unsplash / Sincerely Media

Самовдосконалення — невід’ємна частина життя більшості людей і важливий процес розвитку. Для тих, хто давно думає про нього і не знає, з чого почати, The Page і склав добірку книг, які обов’язково треба прочитати людині, яка прагне покращити всі сфери свого життя.

«Атомні звички», Джеймс Клір

Джеймс Клір — американский бізнесмен, блогер, коуч, спортсмен, автор статей про самовдосконалення. Його статті неодноразово з'являлися на сторінках журналів Wall Street Journal, Entrepreneur, Time та інших. У результаті автора почали запрошувати великі корпорації для того, щоб він працював з підвищенням продуктивності працівників — керівників і звичайних співробітників багатьох компаній. Вже у 2018 році Клір випустив книгу «Атомні звички», яка посіла перше місце в списках бестселерів за версією New York Times.

Про що книга «Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» Джеймса Кліра

В основі книги «Атомні звички» лежить методика напрацювання корисних звичок, яка є по-справжньому ефективною. Мова йде про чотирьохступеневу модель звичок, яка складається з: подразника, прагнення, відгуку, винагороди, та закони зміни поведінки, які породжені цією моделлю. Автор також розглядає поширені перешкоди на шляху формування звичок і пропонує стратегії їх подолання. Читачам варто сприймати «Атомні звички» як покрокову інструкцію на шляху до звільнення від старих, поганих звичок та надбання нових.

«Есенциалізм», Грег МакКеон

Грег МакКеон — американський журналіст, лектор, тренер з мотивації, бізнес-консультант, блогер Harvard Business Review і LinkedIn ’s Influencers Group та фахівець з питань особистісного розвитку. Він також є засновником і генеральним директором агентства лідерства та стратегічного дизайну McKeown Inc. Найвідоміша його праця — це бестселер New York Times «Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети».

Про що книга «»Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети» Грега МакКеона

Головна ідея книги «Есенціалізм» будується навколо того, як визначити, що є важливим і суттєвим у житті та як усунути те, що є несуттєвим. Так, автор переконаний: людина не може впоратися з усім і мати все, адже це призводить до стресу, вигорання та посередності. Ми повинні вирішувати, на чому саме зробити акценти та куди витрачати час та енергію. Книга вчить нас розставляти пріоритети та досягати більшого, роблячи менше.

«Людина розумна», Ювал Ной Харарі

Ювал Ной Харарі — ізраїльський історик, доктор філософії, професор та визнаний фахівець в галузі військової історії. З 2005 року викладає у Єврейському університеті в Єрусалимі, досліджує військову та універсальну історію і пише колонки для відомої в Ізраїлі газети Haaretz. Науково-популярна монографія «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» стала однією з найвідоміших його робіт та міжнародним бестселером.

Про що книга «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ной Харарі

Книга описує історію людства з еволюції видів людини в кам'яній добі і до XXI століття. Автор зосереджується на видах людини, а саме Homo sapiens, і містить в собі твердження в рамках природничих наук, зокрема еволюційної біології. Харарі розповідає про сільськогосподарську революцію, про те, як виникали імперії та релігії, про науку та технології, майбутнє людства та багато іншого. Книга стане корисною для всіх, хто задумувався над питанням саморозвитку, адже спонукає читачів до роздумів про людський прогрес та сенс життя.

«Чудовий ранок», Гел Елрод

Гел Елрод — відомий мотиваційний оратор США та спікер з успіху. Його регулярно запрошують великі корпорації для участі в конференціях. Популярність Елроду принесла книга «Чудовий ранок. Як не проспати життя», випущена у 2012 році. Наразі її практикують сотні тисяч людей у всьому світі.

Про що книга «Чудовий ранок. Як не проспати життя» Гела Елрода

Головна думка книги «Чудовий ранок» у тому, що вдалий ранок визначає якість всього дня, роботи та життя в цілому. Автор розповідає про те, як налаштувати себе так, щоб не лише легко прокидатися зранку, але й встигати більше, ніж раніше, за допомогою різних технік та психологічних прийомів. Важливо, що книга підійде не тільки жайворонкам, а й людям з іншими біоритмами.

«7 звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Р. Кові

Стівен Кові — американський освітянин, письменник, підприємець та мотиваційний спікер. У 1996 році журнал Time навіть назвав його одним з 25 найвпливовіших людей. Найпопулярнішою його працею стала книга «7 звичок надзвичайно ефективних людей», випущена у 1989 році. Книга стала однією з перших у ніші книг для саморозвитку.

Про що книга «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові

В своїй праці Кові зображує 7 навичок, які потрібно розвивати, щоб змінити життя на краще, а саме покращити особисте та професійне життя, будувати кращі стосунки та досягати своїх цілей. Мова йде про такі принципи, як: проактивність, думка про мету, порядок пріоритетності, створення синергії та інші.

«Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму», Меґ Джей

Меґ Джей — популярна американська письменниці і доктор психології. Більшу частину своєї професійної діяльності Джей вивчала депресію, гендерні відмінності та особливості розвитку людини між 20 та 30 роками. Авторка публікує свої статті в таких виданнях, як The New York Times, Forbes, Psychology Today, однак найпопулярнішою її роботою стала книга «Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму».

Про що книга «Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму» Меґ Джей

У книзі авторка розповідає про чотири головні причини переживань молоді, а саме:

  1. Робота.
  2. Кохання.
  3. Розум.
  4. Тіло.

Джей детально пояснює проблеми своїх пацієнтів у кожній зі сфер. Головна мета книги — показати молоді, що не можна відкладати життя на потім, аби не шкодувати про втрачені можливості.

«Мислення швидке й повільне», Даніел Канеман

Деніел Канеман — американо-ізраїльський психолог, який відомий роботами з когнітивної психології, теорії прийняття рішень та поведінкової економіки. У 2022 році Канеман отримав Нобелівську премію з економіки (разом з Верноном Смітом) за дослідження теорії перспективи. У його книзі «Мислення швидке й повільне» він виклав суть свого дослідження.

Про що книга «Мислення швидке й повільне» Даніела Канемана

Книга розповідає про цінність та важливість вибору, який не обов’язково має бути вірним. Канеман розповідає про дві системи мислення: швидке, інтуїтивне, несвідоме та повільне, обдумане, логічніше; пояснює, як вони працюють та розбирає проблему вибору.

«Прокрастинація», Джейн Б. Бурка, Леноре М. Юен

Джейн Бурка — психолог, дослідниця та письменниця, а Леноре М. Юен — доктор психології, психолог та ад'юнкт-клінічний доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук у Стенфордському університеті. Разом вони написали книгу «Прокрастинація», яку ми додали у список, адже самовдосконалення неможливе без подолання звичок, які зменшують нашу продуктивність.

Про що книга «Прокрастинація»

Книга розповідає про проблему, яка торкається багатьох верств населення планети — прокрастинацію або відкладання важливих справ на потім. Авторки розповідають про психологічні причини прокрастинації та дають інструкції і рекомендації щодо виявлення справжніх причин прокрастинації та методів боротьби з нею.

«Шлях до фінансової свободи», Бодо Шефер

Куди ж у самовдосконаленні без питання фінансів. Бодо Шефер — німецький письменник, лектор, бізнесмен та підприємець. Він є одним з провідних фінансових консультантів у Європі, а його семінари проводять у таких країнах як Німеччина, Бельгія, США, Австралія, Туреччина. Книга «Шлях до фінансової свободи» є однією з найвідоміших його праць.

Про що книга «Шлях до фінансової свободи» Бодо Шефера

У книзі автор розповідає все про витрачання та зберігання грошей, а саме: стереотипи про гроші та багатство; як уникати боргів; як заощаджувати правильно; як підвищити дохід тощо. Шефер також дає читачам безліч порад щодо того, як покращити своє фінансове становище.

«Найбагатший чоловік у Вавилоні», Джордж Клейсон

Ще одна книга, яка піднімає питання фінансової грамотності, цього разу авторства Джорджа Клейсона, який і прославився саме завдяки книзі «Найбагатший чоловік у Вавилоні». Ця робота — одна з найстаріших в нашій добірці. ЇЇ історія почалася з низки інформаційних брошур, які розповсюджували банки і страхові компанії, після чого їх зібрали і опублікували у вигляді книги у 1926 році.

Про що книга «Найбагатший чоловік у Вавилоні» Джорджа Клейсона

Всю суть книги автор подає у вигляді притч, які стилізував під вавилонські історії. «Найбагатший чоловік у Вавилоні» розповідає про сім правил збагачення, серед яких: поповнення гаманця; контроль витрат; примноження багатства; прибуток на майбутнє та інше. Книга написана у легкій манері, тому підійде навіть тим, для кого стане першою в ніші.

Від Берна до Сапольскі: 10 найкращих психологічних книг Життя

Від Берна до Сапольскі: 10 найкращих психологічних книг

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською Життя

До Песаха 2024 в Україні вийшов перший друкований переклад Гаґади українською

«Єдина можливість для підприємця вижити – жити в паралельному світі від держави» Життя

«Єдина можливість для підприємця вижити – жити в паралельному світі від держави»