Facebook Pixel

5 кроків до мети. Як поставити цілі на рік та втілити їх у життя

Життя

Новий рік можна розцінювати як привід почати життя з нової сторінки. Але для цього важливо розуміти, чого саме хочеться досягти та які найзаповітніші бажання виконати на новому шляху.

Щоб ваші мрії не залишилися лише повітряними замками, The Page Style зібрало корисні поради про те, як поставити цілі на 2022 рік так, щоб дійсно втілити їх у життя.

Крок 1. Проаналізуйте минулий рік

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Життя дає нам незліченну кількість уроків, які варто брати до уваги. Кожен минулий досвід так чи інакше може стати в пригоді. Проаналізуйте, що важливого відбулося минулого року, які проєкти та задачі ви виконали, а до яких навіть не дійшли. При цьому, рівноцінно зосередьтеся як на своїх досягненнях, так і на поразках.

Для наочності розпишіть усе на аркуші паперу. Це може бути як лист собі з минулого, так і звичайна порівняльна таблиця.

Подумайте також, що саме сприяло вашим перемогам, що вас надихало та робило щасливим, а що, навпаки, зупиняло на шляху до мети.

Крок 2. Сформулюйте пріоритети

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Цілі мають бути жаданими, такими, від яких у вас палатимуть очі. Уявіть, ким ви бачите себе за рік, спираючись на те, що маєте зараз. Тут важливо відчути тонку межу між «я хочу» і «я можу». Наприклад, якщо ви тільки-но почали або лише збираєтеся піти на курси з акторської майстерності, не варто розраховувати, що вже цьогоріч отримаєте довгождану головну роль. Хоча мріяти про це ніхто не забороняє, позаяк сміливі завжди мають щастя.

Не ставте собі й хибних цілей, які не стосуються потреб вашого життя, або тих, що перестали бути актуальними. Щоб зрозуміти це, достатньо поставити собі кілька простих запитань: «Навіщо це мені? Як я використовуватиму це у своєму житті? Що я відчуватиму, коли виконаю це?». Тож якщо колись ви хотіли стати ювеліром, а зараз не відчуваєте потягу до справи – відпустіть і дайте собі можливість знайти щось нове.

Крок 3. Пропишіть цілі на наступний рік

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Pexels

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Pexels

Проаналізувавши минулий досвід і позначивши загальні плани на майбутні, переходьте до формулювання цілей на наступний рік. У цьому може допомогти принцип SMART, який використовують сфері менеджменту та самовдосконалення. Абревіатура розшифровується як specific (конкретність), measurable (вимірюваність), assignable (наявність виконавця), realistic (реалістичність), time-related (обмеженість у часі).

Така методика насамперед передбачає, що ціль має бути чіткою та зрозумілою. Тобто, якщо ви хочете поліпшити своє здоров'я не пишіть «Позбутися всіх хвороб», а конкретизуйте, який саме недуг хочете вилікувати. Те саме стосується вимірюваності: якщо мета має кількісне значення, скажімо, накопичити певну суму грошей, то прописуйте точні цифри.

Крім того, не забувайте, що цілі повинні бути реалістичними, а ви маєте бути впевненими, що зможете досягти їх протягом року. Не ставте собі за мету купити автомобіль у 2022-му, якщо ваші заощадження, дохід та життєві обставини на цей момент не дозволяють цього зробити. Менш амбітна, але цілком досяжна ціль принесе більше щастя та внутрішнього задоволення від її виконання, аніж та, що від початку була приречена на провал.

Крок 4. Візуалізуйте свою мету

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Unsplash

Протягом року траплятиметься чимало подій, що можуть збити вас з пантелику й відсунути пріоритети на другий план. Аби бути максимально ефективним у досягненні цілей, ви маєте постійно пам'ятати про них. Способів, щоб оточити себе регулярними нагадуваннями, існує достатньо: приміром, додатки у телефоні з нагадуваннями або ж карта бажань із вирізками та малюнками, яку можна повісити на стіні у спальні, прописати у своєму щоденнику, причепити наліпки з написами на ноутбук.

Також психологи радять виділяти кілька хвилин уранці чи перед сном для візуалізації своїх майбутніх досягнень, таким чином заряджаючи себе на дії.

Крок 5. Заплануйте дрібні кроки

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Pexels

Як поставити цілі на рік та виконати їх. Фото: Pexels

Процес досягнення мети часом може бути довготривалим та трудомістким. З першого погляду схуднути на 20 кг – не так вже й просто, але якщо розбити цей шлях на дрібні кроки, з часом ви й не помітите, як опинилися на півдорозі до цілі.

Розплануйте перші три місяці року. Наприклад, щоб позбутися зайвої ваги, потрібно налагодити режим харчування і додати активності в повсякденне життя. Тоді вашими «підцілями» на перший час стануть консультація у дієтолога та купівля абонемента в спортзал.

Не варто планувати весь рік: якщо ви сумлінно виконуватимете поставлені на перший час завдання, зрештою, це стане звичкою. А вже навесні проаналізуйте, чого досягли за період, що минув, і визначте свої подальші дії.

Зображення на обкладинці: Pexels

Український кіт Степан став зіркою Instagram Брітні Спірс Життя

Український кіт Степан став зіркою Instagram Брітні Спірс

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі