Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

І знову до школи: добірка незвичайних курсів для тих, хто хоче опанувати нове ремесло

Стиль життя

«Вчитися ніколи не пізно», — стверджував Марк Квінтіліан. Для тих, хто вирішив опанувати нові ремесла — навчитися готувати смачні десерти, дізнатися таємниці створення ювелірних виробів чи стати неперевершеним оратором, The Page Style створило добірку найбільш оригінальних курсів на різні гаманці.

Кондитерські курси

Кондитерські курси. Фото: Andy Chilton / Unsplash

Кондитерські курси. Фото: Andy Chilton / Unsplash

 • Coockery School

На курсі навчають різним технікам приготування кондитерських виробів, а також пояснюють, як дрібниці можуть вплинути на якість готової страви. Студент вивчає всі етапи створення смаколиків: технології замісу тіста, кремів і мармеладу; дотримання правильного температурного режиму під час випікання та зберігання; особливості якісної презентації виробів. Інформація, викладена на курсах, адаптована як для професіоналів, так і для аматорів, а програми відрізняються рівнем складності та тривалістю курсу.

Тривалість: 2 — 15 днів

Вартість: від 2 тис. до 29 тис. грн

Адреса: вул. Жилянська, 101

 • GastroLOFT

GastroLOFT — креативний кулінарний простір, створений командою Chefs Academy. На його базі фахівці проводять курс, на якому навчають і новачків, і професійних кондитерів. За два-три дні повноцінної практики студент дізнається, як приготувати та гарно подати мусовий ванільний торт із грушею, брауні з французьким сиром фурм-д'Амбер і ще 10 чудових солодощів. Десерти — частина великого кулінарного курсу, який пропонує команда Chefs Academy. Тож за бажання тут можна втілити й інші гастромрії та опанувати тонкощі приготування м'яса, риби чи салатів.

Тривалість: 12 годин

Вартість: 3,6 тис. грн

Адреса: просп. Перемоги, 25, 26

 • «Шеф Кондитер»

Якщо ж у щільному графіку немає часу для проходження цілісного довготривалого курсу, а магазинні десерти вже набридли, «Шеф Кондитер» пропонує низку майстер-класів для початківців і професіоналів. Наприклад, на мінікурсі «Зефірна флористика, молоко та маршмелоу» кондитери розкажуть, як готувати повітряний зефір і якою насправді має бути його консистенція. А майстер-клас «Магія тортів» підійде новачкам, які не вміють правильно збирати, вирівнювати та декорувати торти.

Тривалість: 5 — 10 годин

Вартість: від 950 до 4,3 тис. грн

Адреса: просп. Валерія Лобановського, 4-В

Уроки ювелірного мистецтва

Уроки ювелірного мистецтва. Фото: Andres Vera / Unsplash

Уроки ювелірного мистецтва. Фото: Andres Vera / Unsplash

 • Jewelry Art Education

Виявилося, що ювелірних курсів в Україні набагато менше, ніж, наприклад, кондитерських чи курсів ораторського мистецтва. Одна з небагатьох приватних академій Jewelry Art Education пропонує онлайн-курс, розроблений заслуженим художником України та членом Національної спілки художників України Станіславом Вольським. Курс створений для початківців, аби навчити їх основам ювелірної справи — від базових технік металооброблення до виготовлення перших повноцінних виробів. В академії також діє безкоштовний онлайн-курс «Ювелір Старт».

Тривалість: 2,5 місяця

Вартість: 3990 або 7720 грн

 • Приватні уроки

Деякі досвідчені фахівці дають приватні уроки ювелірного мистецтва. Їхні пропозиції можна знайти на сайтах розміщення оголошень. Наповнення, тривалість та вартість уроків може суттєво відрізнятися в кожного майстра, однак це дає можливість скласти індивідуальний план навчання і зосередитися на найцікавіших моментах.

 • Коледжі та виші

Ті, хто бачать ювелірну справу своєю основною діяльністю, можуть системно освоїти бажану професію в коледжах і ВНЗ. Наприклад, ювелірну майстерню має Інститут мистецтв Київського національного університету ім. Бориса Грінченка. Ширший спектр спеціалізацій пропонує Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва: тут випускають ювелірів-монтувальників, ювелірів-закріпників, контролерів художніх виробів, огранувальників вставок та ювелірів-модельєрів.

Курси гончарського ремесла

Курси гончарського ремесла. Фото: Diana Akhmetianova / Unsplash

Курси гончарського ремесла. Фото: Diana Akhmetianova / Unsplash

 • «Творча кухня»

На курсі гончарства та кераміки у «Творчій кухні» вас ознайомлять із видами глини, способами вимішування, інструментами, навчать основам роботи з глиною та ангобами. З цими вміннями, кажуть викладачі, вже можна виготовляти як прості, так і складні інтер'єрні вироби — упродовж курсу студент зможе створити 10 таких виробів.

Тривалість: 10 занять по 1,5 години

Вартість: 3,8 тис. грн (у вартість входять матеріали, окрім глазурі; окремо доведеться оплачувати й техніку випалу)

Адреса: «Творча кухня» має кілька майданчиків у Києві та Львові

 • KUSTceramics

Студія проводить як майстер-класи, так і курси з гончарського ремесла. Майстер-клас відбувається у два етапи. На першому учень створює 2-3 вироби, опрацьовує деталі та займається індивідуальним декором. А вже на наступному, не раніше ніж за тиждень, студентів учать працювати з керамічними глазурями та прикрашати готовий предмет. Курс же складається з п'яти занять, містить більше теоретичного матеріалу та глибше занурює в гончарське мистецтво.

Тривалість: 2,5 — 10 годин

Вартість: майстер-клас — 900 грн, курс — 6 тис. грн (у вартість програми входять усі матеріали й техніки випалу, а також усі потрібні інструменти, техніки та засоби захисту)

Адреса: вул. Дігтярна, 31, офіс 26

 • Творча майстерня «ЯР»

Окрім одноразових занять, майстерня пропонує курс із запіканням виробів. Для цього майстер розробляє індивідуальну програму залежно від мети учня: за бажання можна втілити великий творчий задум, створити серію робіт або ж освоїти одну з гончарних технік.

Тривалість: 3-5 занять по 1,5-2 години

Вартість: від 550 до 3,1 тис. грн

Адреса: вул. Малопідвальна, 12/10

Курси ораторського мистецтва

Курси ораторського мистецтва. Фото: Annie Sprat / Unsplash

Курси ораторського мистецтва. Фото: Annie Sprat / Unsplash

 • «Красномовець»

Школа ораторського мистецтва та комунікації «Красномовець» пропонує кілька варіантів занять для покращення навичок публічних виступів, спілкування та відеозйомки. Наприклад, курс «Презентація себе» — про те, як посилити впевненість у собі, освоїти грамотне спілкування, підвищити самооцінку та створити персональний бренд, а також приборкати страх публічності. Він триває 6 тижнів та проходить в онлайн-форматі. Інша пропозиція школи — практичний очний курс ораторської майстерності. На кожне заняття учень готуватиме промови, поступово покращуючи їх за рекомендаціями викладачів. Засідання клубу відбуватимуться раз на тиждень протягом трьох місяців.

Тривалість: 6 — 12 тижнів

Вартість: від 3,4 тис. до 8,4 тис. грн

 • Школа Красномовства

Тут навчають контролювати власні жести та міміку, керувати емоціями авдиторії та позбуватися слів-паразитів. Програми курсів складаються з теоретичних лекцій і практичних занять та ігор.

Тривалість: залежить від конкретного курсу, може суттєво відрізнятися

Вартість: від 400 до 9 тис. грн

Адреса: вул. Велика Васильківська, 65, офіс 408

 • Курс ораторського мистецтва «Почни говорити зараз» на Prometheus

Програма курсу спрямована на вдосконалення голосу та навичок самопрезентації, підготовку до публічних виступів, посилення впевненості в собі та зняття психологічних бар'єрів, а також на формування образу харизматичного лідера. Заняття відбуваються онлайн. Відеолекції можна переглядати в зручний час, а розклад вебінарів публікується в особистому кабінеті користувача.

Тривалість: 5 годин відеолекцій та 6 годин вебінарів

Вартість: 3,2 тис. грн

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Коментарі
Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар Життя

Mazda6: рубіновий хіросімський ягуар

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні Життя

Документи, електронна черга та сервіси: як зробити закордонний паспорт в Україні