Facebook Pixel

10 книг про бізнес: що почитати підприємцям

ТОП-10 книг про бізнес для підприємців: дослідження та корисні поради | The Page

ТОП-10 книг про бізнес для підприємців: дослідження та корисні поради | The Page

Як побороти шкідливі звички, як приборкати прокрастинацію, як швидко приймати правильні рішення — відповіді на ці питання й не тільки пропонують автори книжок з недільної добірки The Page.

«Атомні звички» Джеймса Кліра

Письменник, підприємець і фотограф Джеймс Клір у книзі «Атомні звички» (Atomic Habits) пропонує свою особисту стратегію швидкого самовдосконалення кожному, хто хоче змінити свої звички. Клір проаналізував формування звички та пояснює, чому шкідливі звички зберігаються, і пропонує план дій, як позбутися від них.

Книга Джеймса Кліра «Атомні звички»

Книга Джеймса Кліра «Атомні звички»

Автор впевнений, що шкідливі звички не свідчать про відсутність бажання змінюватися. Людям складно від них відмовитися, бо вони обрали невдалу стратегію зміни звичок. «Атомні звички» пропонують основу для розуміння того, чому існують наші шкідливі звички, і застосування ефективних практичних стратегій для їх зміни.

У посібнику Кліра читачи знайдуть надихаючі історії від людей, які використовували його стратегії для формування хороших звичок, зокрема олімпійських золотих медалістів, бізнес-лідерів і стендап-коміків. «Атомні звички» надихають підприємців.

«Стрижень» Сет Годін

Сет Годін має великий досвід керування бізнес-проєктами. Спираючись на свій досвід, він написав бестселер «Стрижень» (Linchpin), за який Business Insider назвав його одним із найвпливовіших мислителів у бізнесі.

У «Стрижні» Годін досліджує концепцію найбільш ефективних працівників, яких називає «стрижнями» — інноваційних мислителів, які готові порушувати правила та винаходити способи виконання завдань. Годін стверджує, що «стрижні» є незамінними та життєво важливими для будь-якої компанії, яка сподівається розвиватися та процвітати.

Незалежно від того, чи ви творець, який прагне зрозуміти, що робить вас цінним активом, чи власник бізнесу, який намагається з’ясувати, як знайти нових цінних працівників, книга пропонує важливу інформацію про розуміння цього явища.

«Спалах. Сила несвідомих думок» Малкольм Ґладуелл

Журналіст і автор бестселерів Малкольм Ґладуелл у книзі «Спалах. Сила несвідомих думок» (Blink) спирається на свої знання в галузі нейронауки та психології та досліджує процес прийняття рішень.

Миттєві рішення не такі прості, як здається. Навіть вони обумовлені складними когнітивними процесами. У «Спаласі» опубліковані інтерв’ю з багатьма експертами із прийняття рішень⁠ — від тенісного тренера, який здатен передбачити помилку ще до того, як ракетка гравця вдарить по м’ячу, до експертів із антикваріату, здатних помітити «підробку» за секунду.

Ґладуелл стверджує, що найвдаліші рішення приймають ті фахівці, що опанували мистецтво «тонкого нарізання»: миттєве відфільтрування кількох важливих факторів з поміж купи інших.

«Працювати на себе. Як не прогоріти в малому бізнесі» Майкл Е. Гербер

Майкл Е. Гербер є засновником Michael E. Gerber Companies, компанії з навчання діловим навичкам у Каліфорнії. У своїй книзі Гербер досліджує, чому 80% малих підприємств зазнають краху, і пропонує зрозуміти, як переконатися, що ваш бізнес не є серед них.

Книга Майкла Е. Гербера «Працювати на себе»

Книга Майкла Е. Гербера «Працювати на себе»

Теза Гербера полягає в тому, що люди помилково вважають, що технічні знання перетворяться на успіх бізнесу, що зазвичай не так. Гербер навчає читачів, як позбутися цього мислення та створити бізнес, який покладається на «системи», а не на навички окремих людей.

«Всупереч поширеній думці, мій досвід показав мені, що люди, які надзвичайно гарні в бізнесі, є такими не через те, що вони знають, а через свою ненаситну потребу знати більше», — пише автор.

«Глибока робота» Кела Ньюпорта

Відволікання – це проблема, з якою бореться багато людей. У «Глибокій роботі» (Deep Work) професор інформатики Кел Ньюпорт ділиться своїм розумінням того, як важко зосередитися на когнітивно складних завданнях у світі, наповненому відволікаючими факторами.

«Глибока робота» пропонує читачам особистий тренувальний режим Ньюпорта, який складається з чотирьох правил для практики глибокої концентрації та формування хороших звичок. Переосмислюючи відволікання як можливість, а не тягар, Ньюпорт пропонує важливі поради всім, хто шукає мотивації.

«Не бійся діяти» Шеріл Сендберг

Шеріл Сендберг написала «Не бійся діяти» (Lean In) як книгу для підтримки жінок-підприємиць і лідерок у бізнесі. У книзі вона розповідає про те, як жінки часто стримують себе та не дозволяють собі займатися бізнесом і розкривати в собі лідерські здібності. У книзі читачі знайдуть дослідження, оповідання та історії успіху, а також дієві поради для жінок, які хочуть зростати у бізнесі.

Проте книга не лише для жінок. Шеріл також надає поради для чоловіків, які прагнуть підтримати жінок у бізнесі та лідерстві.

«У майбутньому жінок-лідерів не буде. Просто будуть лідери», – пише Сендберг.

«Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху» Керол Двек

Видання «Налаштуйся на зміни» (Mindset: The New Psychology of Success) Керол С. Двек спирається на дослідження психології успіху не лише в бізнесі, але й у всіх сферах життя. Авторка приходить до висновку, що люди поводяться таким чином, що відображає те, як вони бачать свої здібності. Вона пропонує дві точки зору: «постійне мислення» — віра в те, що ваші здібності є фіксованими або закладеними в камінь — і «мислення зростання» — віра, що ваші здібності можна розвивати та вдосконалювати.

Книга Керол Двек «Налаштуйся на зміни»

Книга Керол Двек «Налаштуйся на зміни»

Книга також занурюється в ідею хибного мислення зростання. Іншими словами, ви могли б подумати, що демонструєте мислення для зростання, але насправді ви не розвиваєте навичок, як думаєте. Ті, хто має справжнє мислення про зростання, можуть не лише легше досягти особистого успіху, але й можуть керувати та надихати інших робити те саме.

Вперше опублікована в 2006 році. В 2017 книга вийшла українською мовою.

«Мистецтво вчитися» Джош Вайцкін

Джошуа Вайцкін — міжнародний шаховий майстер, майстер єдиноборств і письменник, який прославився як шаховий вундеркінд після перемоги над шаховим майстром Едвардом Фрумкіним у партії, що була зіграна, коли йому було лише 10 років.

У «Мистецтві вчитися» Вайцкін розповідає про те, як він розвинув підприємницьке мислення, і ділиться своєю стратегією постійного навчання та адаптації. Для Вайцкіна невдача — це можливість для подальшого зростання. У своїй книзі він навчає читачів, як приймати невдачі, вчитися на них і використовувати їх, щоб розвиватися та розуміти, де ваші слабкі місця, щоб ви могли вдосконалюватися.

«Зростання відбувається в точці опору. Ми вчимося, намагаючись знайти те, що насправді лежить на межі наших здібностей», — пише автор.

«Дизайн звичайних речей» Дональд Норман

Дональд Норман — дослідник, професор і бізнес-консультант, відомий як один із провідних експертів у галузі юзабіліті. У «Дизайні звичайних речей» він дає поради щодо того, як створити гарний продукт на основі того, чого він навчився за свою довгу кар’єру.

Норман починає з вивчення деяких найбільш позачасових дизайнів продуктів⁠, таких як дверні ручки, вимикачі світла та конфорки духовки⁠, просячи нас подумати, чому найбільш позачасові дизайни, як правило, найпростіші.

Книга Дональда Нормана «Дизайн звичайних речей»

Книга Дональда Нормана «Дизайн звичайних речей»

Відповідь пов’язана з тим, як людський мозок обробляє інформацію. Так багато дизайнерів роблять помилку, ігноруючи людську когнітивну психологію, намагаючись створити продукт, який робить все, а не продукт, який робить щось дуже добре.

«Кінець прокрастинації» Петра Людвігв та Аделі Шикер

Ми живемо у високотехнологічному світі з нескінченними відволікаючими факторами: переповненими папками вхідних повідомлень, нескінченними сповіщеннями додатків і нескінченними стрічками соціальних мереж. Ще ніколи не було так легко потрапити в пастку прокрастинації.

У книзі «Кінець прокрастинації» співавтори Петро Людвіг і Адела Шикер пропонують практичну стратегію подолання небажаної прокрастинації та стверджують, що це не просто марна трата часу, а й шкідлива для щасливого та повноцінного життя.

Автори проаналізували понад сотню наукових досліджень, щоб створити програму, яка базується на тому, як насправді працює наш мозок. Розуміючи, чому саме відбувається прокрастинація та як наш мозок реагує на мотивацію та самодисципліну, книга дає читачам знання, як побороти прокрастинацію щодня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉