Facebook Pixel

Кращі фільми про кохання: ТОП-10 романтичних стрічок на всі смаки

Життя

Найкращі фільми про кохання

Найкращі фільми про кохання

Переглянути гарний фільм про кохання завжди хороша ідея, коли треба емоційно перезавантажитись. Ми (із задоволенням) проаналізували найкращі фільми про романтичні почуття за рейтингом IMDb та поради кіноекспертів, зазирнули у кіноскарбниці різних країн та часів. І підготували добірку з десяти чудових романтичних кінострічок. Тут незабутні європейські, азійські та американські фільми про кохання, емоційні мелодрами про любов, психологічні фільми про кохання та навіть один анімаційний фільм. Дивіться, надихайтеся та кохайте.

«Кафе бажань» (2019)

Офіційний трейлер фільму «Кафе бажань» / YouTube

Почнемо з французької романтичної комедійної драми. Що робити, якщо довготривалий шлюб розсипається на друзки? Наприклад, звернутися до послуг компанії, що завдяки прийомам історичної реконструкції пропонує багатим клієнтам можливість потрапити у будь-який час. Що ж, Віктор повертається в 16 травня 1974 року, в кафе La Belle Époque (Ліон), де колись зустрів свою майбутню дружину. Хвилюючі моменти пережиті знову, але як тепер зупинитися в нестримному бажанні ностальгії — чи-то вже нового почуття? Оригінальна зворушлива історія про те, як ми закохуємося і що варто з цим робити далі.

«Любовний настрій» (2000)

Офіційний трейлер фільму «Любовний настрій» / YouTube

Сильні фільми про кохання мають властивість торкатися емоційних глибин. Як ця витончена, меланхолійна та естетично вражаюча розповідь про любов і самотність. Кінострічка Вонга Кар Вая отримала безліч нагород (наприклад, премія Сезар 2001 за «Найкращий іноземний фільм») та вважається шедевром світового кінематографа останніх десятиліть. Сюжет начебто простий. В тісному житловому будинку зустрічаються чоловік та жінка, чиї партнери їм невірні. Між зрадженими зароджується власне, складне і зворушливе почуття, що стає основою для глибоких роздумів. Щемко, красиво — дивитися, насолоджуватися та передивлятися.

«Життя прекрасне» (1997)

Офіційний трейлер фільму «Життя прекрасне» / YouTube

Існують фільми про кохання які змушують плакати і одночасно палко вірити у світлі сторони людської особистості. Шедевральна трагікомедія оскароносного італійського режисера Роберто Беніньї, що одночасно зіграв тут головну роль. У першій частині стрічка здається красивою романтичною історією, де життєрадісний Гвідо завойовує чарівну Дору почуттям гумору, добротою та щирістю. Але незабаром сюжетна лінія кардинально змінюється: нацисти депортують Гвідо з дружиною та маленьким сином до концтабору. Любов батька до сина та бажання вберегти його від жорстокої реальності творить дива: чоловік переконує хлопчика, що усе, що відбувається довкола — то захоплива гра.

«ВОЛЛ·І»

Офіційний трейлер фільму «ВОЛЛ·І» / YouTube

Кіно про любов може бути й анімаційне, і це створює гарну нагоду провести якісний час з дітьми. Непересічний мультфільм про кохання застарілого робота-прибирача ВОЛЛ·І та сучасного робота ЄВИ, що призводить до пригод у космічному просторі та змін долі людства на краще. Цей зворушливий анімаційний фільм також про дещо більше: про любов до ближнього та про любов до планети, яка є нашим спільним домом. Стрічка отримала велику кількість кінематографічних нагород та має рейтинг IMDb 8,4 (на лютий 2024 р.).

«Тіні забутих предків» (1965)

Офіційний трейлер фільму «Тіні забутих предків» / YouTube

Якщо говорити про українські фільми про кохання, то справжньою перлиною є екранізація Сергієм Параджановим повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Драма про кохання представників ворогуючих родин розгортається у самому серці Карпат, на Гуцульщині. Іван і Марічка мають у серцях палке почуття, завдяки якому готові подолати незгоду родичів, та залишаються безсилі проти фатального випадку. Кінострічка, сповнена красою гуцульських традицій, заклала основи українського поетичного кіномистецтва, стала культурним проривом та символом боротьби з радянським режимом.

«Великий Гетсбі»

Офіційний трейлер фільму «Великий Гетсбі» / YouTube

Екранізація однойменного роману Френсіса Скотта Фіцджеральда з Леонардо Ді Капріо, Тобі Маґвайром та Кері Малліган у головних ролях. Про кохання, що дає наснагу зрушити гори. Та про те, як ми можемо ідеалізувати об'єкт своїх почуттів. Дейзі стала для Гетсбі заповітною мрією, коли він був молодим і бідним — чарівна, аристократична красуня з заможної родини надихнула його на вражаюче особистісне та фінансове зростання. Та чи дійсно вона відповідала його ідеалам та очікуванням? І чи мала, власне, відповідати? Яскрава розповідь з чудовими саундтреками. Надзвичайно кропітка робота зі створення декорацій та костюмів для фільму відзначена преміями «Оскар».

«Мій король» 2015

Офіційний трейлер фільму «Мій король» / YouTube

Так склалося, що французькі фільми про кохання часто мають особливу витонченість. Стрічка «Мій король» грає калейдоскопом почуттів та подій між двома людьми: взаємна зацікавленість, пристрасть, шлюб, безтурботність, ревнощі, зради, депресія і болісне розлучення, яке дається взнаки роками. Фільм-каталізатор, що змушує аналізувати, де і наскільки ти можеш дозволити коханню брати владу над почуттям власної гідності та навіть інстинктом самозбереження. Фільму додають шарму чарівний Венсан Кассель та талановита Еммануель Берко, що отримала за виконання ролі Тоні приз 68-го Каннського кінофестивалю.

«Віддана» (2020)

Офіційний трейлер фільму «Віддана» / YouTube

Нам цікаво було знайти фільми про кохання, найкращі серед українського сучасного кінематографа. Повнометражний дебют режисерки Христини Сиволап знятий за мотивами роману «Фелікс Австрія» української письменниці Софії Андрухович. Історія насичена емоціями (кохання, ревнощі, сестринська любов, самоповага та самопожертва) та естетикою (костюми та декорації майстерно відтворюють побут міста Станіслава, нині Івано-Франківська часів Австро-Угорщини). І багато апетитної їжі — не радимо дивитися голодними:)

«Щоденник пам'яті» (2004)

Офіційний трейлер фільму «Щоденник пам'яті» / YouTube

Літній чоловік читає жінці з деменцією захопливий роман про двох молодих закоханих, яким навряд чи судилося бути разом через прірву у соціальному становищі, але пристрасть і відданість беруть гору над обставинами. Коли розумієш, чому саме він терпляче розказує їй цю історію день за днем, на душі стає надзвичайно тепло і щемливо. Саме так діють хороші фільми про кохання. Емоційна, добра розповідь про те, яким красивим може бути почуття любові.

«Минулі життя» (2023)

Офіційний трейлер фільму «Минулі життя» / YouTube

Шукаючи нові фільми про любов, зверніть увагу на стрічку Селін Сонг про те, як розлучені в дитинстві Ен На (тепер вже Нора) та Хе Сон зустрічаються вже дорослими. Надзвичайно ніжна прониклива історія знайомить глядачів з буддистською концепцією зв’язку доль двох людей, що може бути сильнішим, ніж ми уявляємо. І нагадує про те, що зустрічі з важливими колись людьми мають здатність підіймати на поверхню, здавалося б, давно поховані емоції.

Найкращі українські мультфільми: що подивитися з дітьми Життя

Найкращі українські мультфільми: що подивитися з дітьми

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат