Facebook Pixel

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства

Гастро/Їжа

Автор

Соковиті ароматні груші — потужний бустер для здоров'я, що приносить комплексну користь організму. Читайте і дізнавайтесь, чому варто додати ці плоди в щоденний раціон.

Спойлер: обов’язково їжте груші зі шкіркою. В ній міститься ще більше корисних сполук, ніж в характерній зернистій м’якоті.

Харчова цінність груші

За даними американського департаменту агрокультур (USDA), одна сира груша середнього розміру (170 грамів) містить:

  • калорії: 101
  • білок: 1 грам (г)
  • протеїн: 0,64 г
  • вуглеводи: 27 г
  • клітковина: 6 г
  • вітамін С: 9% від добової норми (д.н.)
  • вітамін К: 7% від д.н.
  • калій: 4% від д.н.
  • мідь: 16% від д.н.
  • а також вітаміни групи В, магній, цинк, фтор та багато інших мінеральних речовин та вітамінів.

Цей арсенал справно і злагоджено працює над покращенням здоров'я. Що лікує груша? На сьогодні ми знаємо, що її поживні речовини борються із запаленнями, зміцнюють кишківник, судини і серце, допомагають схуднути і попередити появу зморшок.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Для чого корисна груша?

Регулярне споживання здійснює комплексний позитивний вплив на самопочуття і роботу різних систем організму.

Користь груші для серця і судин

Перша гарна новина: смачні соковиті плоди допоможуть знизити ризик серцевих захворювань. Антиоксиданти проціанідини зменшують жорсткість серцевої тканини та рівень LDL (low-density lipoprotein, «поганого») холестерину, водночас підвищуючи рівень HDL (high density lipoprotein, «хорошого») холестерину. Шкірка містить важливий антиоксидант під назвою кверцетин, також корисний для серцевого здоров’я.

QuoteВ груші містяться важливі мінерали, такі як мідь і калій. Мідь має неабиякий вплив на функціонування імунної системи, сприяє процесу метаболізму холестерину та зміцненню нервової системи. Калій сприяє нормалізації скорочення м’язів і серцевого ритму.

Крім того, регулярне споживання груш та інших фруктів з білою м’якоттю знижує ризик інсульту. Більше ніж 10-річне дослідження за участю понад 20 000 людей, проведене вченими з США, показало: щоденне вживання принаймні 25 г фруктів з білою м’якоттю скорочує ризик інсульту на 9%.

Користь груші для травної системи

Плоди груші багаті на розчинну та нерозчинну клітковину, яка необхідна для здорового травлення. Уявіть: одна груша середнього розміру містить 6 г клітковини, або приблизно 21% добової потреби. Рослинні волокна допомагають підтримувати регулярність випорожнень. Крім того, груші багаті пектином — типом розчинної клітковини, що має позитивний вплив на роботу кишківника та імунної функції.

Протизапальні і антиоксидантні властивості груші

Хоча запалення може бути нормальною імунною відповіддю організму, хронічний або тривалий його процес може завдати шкоди здоров’ю. Груші є багатим джерелом флавоноїдних антиоксидантів, які допомагають полегшити ситуацію. Вміст певних вітамінів і мінералів, таких як мідь і вітаміни С і К, також сприяє успішній боротьбі з запаленням.

На додаток, ці фрукти є чудовим джерелом поліфенольних антиоксидантів. Нагадуємо — обов’язково їжте грушу неочищену, оскільки в шкірці міститься в 6 (!) разів більше поліфенолів, ніж у м’якоті.

Зниження ризику діабету

Груша звичайна (особливо червоні сорти) може допомогти знизити ризик діабету. Цим вона завдячує вмісту антоціанів — потужних антиоксидантів.

QuoteЩоденне вживання п’яти або більше порцій фруктів, багатих антоціанами, на 23% знижує ризик діабету 2 типу.

Клітковина, що міститься в плодах, уповільнює травлення, даючи організму більше часу для розщеплення та засвоєння вуглеводів. Це також допомагає регулювати рівень цукру в крові.

Вплив груші на стан шкіри і волосся

Клітковина у складі м'якоті й особливо шкірки сприяє отриманню здорової гладкої шкіри. Боротьбу зі зморшками ведуть також мідь і вітаміни С і К. На користь продовження молодості грають також фолієва кислота (важлива для справного функціонування клітин і кровотворення) та провітамін А (прискорює загоєння ран та має бустерні властивості для шкіри).

Вплив груші на зір

Груша користь приносить і очам. Плоди із зеленою шкіркою містять лютеїн і зеаксантин. Ці дві корисні сполуки мають неабиякий вплив на підтримку гостроти зору, запобігаючи віковим змінам.

Фото: pexels

Фото: pexels

Груша — смачний фрукт, що береже нерви

Маючи у своєму складі вітаміни групи В, декілька груш на день допомагають ефективніше справлятися з нервовими навантаженнями, стресами, порушеннями сну.

Як бачите, проста звична нам груша користь приносить надзвичайну. Але чи означає все вищесказане, що ми знайшли 100% панацею у власному фруктовому садку? Чи все-таки існують певні підводні камені?

Запитання типу «груша — користь і шкода» цілком раціональне

І відповідь полягає в основному в режимі споживання і якості самих фруктів.

Застереження щодо системи травлення

Враховуйте, що надмірна кількість спожитої клітковини та дубильних речовин може спричинити проносний ефект чи підвищене газоутворення. 1-2 плодів на день цілком достатньо. Щоб запобігти дискомфорту у шлунку, не варто також їсти груші натщесерце чи, навпаки, одразу після ситного обіду.

Коли можна їсти груші?

Ідеальний час споживання ароматних плодів настає приблизно через 40-60 хвилин після основного прийому їжі.

Кому не можна їсти груші

Уникайте вживання цього натурального смаколика, якщо маєте певні гострі захворювання шлунково-кишкового тракту (наприклад, виразка, гастрит, панкреатит). Дотримуйтесь рекомендацій лікаря.

Смачний садовий суперфуд

Наступного разу, коли куштуватимете груші, похваліть себе за те, що дбаєте про здоров'я. Низька калорійність, висока поживна цінність і, звісно, приємний смак роблять цей фрукт продуктом, який варто споживати щоденно і з задоволенням.

Не гемоглобіном єдиним: чому варто їсти гранат Гастро/Їжа

Не гемоглобіном єдиним: чому варто їсти гранат

Що таке матча і чим вона корисна Гастро/Їжа

Що таке матча і чим вона корисна

Воскова епіляція: міфи та реальність Краса

Воскова епіляція: міфи та реальність