Facebook Pixel

Воскова епіляція: міфи та реальність

Краса

Автор

Подейкують, що перші суміші для видалення волосся на основі воску та меду винайшли ще в Стародавньому Єгипті, де віддавали перевагу помпезним перукам. До сучасної косметології гарячий віск і воскові смужки повернулися приблизно у 1960-х, коли ніжна шкіра без волосся знову стала модною.

У XXI столітті віск для депіляції й досі залишається в тренді, але обріс міфами, які все ще змушують жінок сумніватися, чи підходить їм цей метод видалення волосся.

Міф 1. Воскова епіляція дуже болісна

Почасти це правда, але, як запевняють косметологи, багато клієнтів після процедури дивуються: «І це все?» Звісно, епіляція зовсім не безболісна процедура, але потрібно розуміти, що сила відчуттів залежить від зони епіляції (ноги та пахви зазвичай менш болючі, ніж зона бікіні або обличчя), вашого індивідуального больового порогу, а також методу роботи та професіоналізму майстра.

Міф 2. Воскова епіляція дає змогу видалити волосся назавжди

Це припущення народжене з того факту, що волосся видаляється з коренем. Однак після виривання залишається волосяний фолікул, що функціонує й поступово відновлює ріст волоска. Навіть найефективніші в цьому питанні лазерна або фотоепіляція, що спрямовані на умертвіння самих фолікулів, не можуть гарантувати довічно гладку шкіру.

Міф 3. Чим довше волосся, тим легше його видалити воском

Цей міф також пов'язаний із помилкою, що для проведення ваксингу потрібно довго відрощувати волосся. Насправді віск погано захоплює як надто короткі, так і надто довгі волоски. І хоча деякі майстри можуть впоратися навіть із 3 мм, ідеальна довжина волосся для ваксингу — 5-6 мм, а відростити його можна менше ніж за 2 тижні. Це не завжди зручно влітку, але безпрограшний варіант в іншу пору року.

Міф 4. Швидке відростання волосся свідчить про неправильно проведену процедуру

Швидкість росту волосся — винятково індивідуальна особливість, тому вона не свідчить про якість процедури. Раціон, догляд за тілом, загальний стан здоров'я, гормональні зміни, клімат, пора року, а також сукупність інших зовнішніх і внутрішніх чинників за ідентичних процедур може збільшувати або скорочувати стійкість їхнього результату.

Міф 5. Ваксинг не потребує додаткової дезінфекції інструментів

Ця помилка пов'язана з антисептичною властивістю воску. На жаль, цим фактом маніпулюють несумлінні майстри, які не хочуть дезінфікувати інструменти або працювати в рукавичках. Будьте пильні й відмовляйтеся від процедур за таких умов.

Міф 6. Воскова епіляція незмінно пов'язана з вростанням волосся

Вростання волосся є можливим за будь-якого типу депіляції та епіляції й залежить від особливостей вашої шкіри. Якщо вам це властиво, тоді в разі використання воску ви також спостерігатимете це явище, коли ослаблене після видалення з коренем волосся не зможе пройти крізь верхній шар шкіри. У такій ситуації фахівці рекомендують перманентно проводити відлущувальні процедури та зволожувати шкіру в зоні, що епілюється.

Міф 7. Не можна робити епіляцію під час менструації

Є також і протилежна думка, що період менструації — найбільш вдалий для воску. Обидві мають право на життя, але лише частково. Зміни гормонального фону під час менструації можуть як посилити, так і послабити неприємні відчуття від епіляції. Дізнатися, як це відбувається у вас, можна лише з власного досвіду.

Міф 8. Воскова епіляція провокує появу зморшок

Важко сказати, на чому ґрунтуються творці цього міфу, але все точно навпаки. Воскова епіляція створює також ефект пілінгу, видаляючи з поверхні шкіри ороговілі клітини, покращує живлення та оновлення шкіри. Крім того, у віск для ваксингу часто додають олії, які додатково зволожують шкіру.

Міф 9. Воскова епіляція – винятково салонна процедура

Віск для епіляції доступний і для домашнього догляду за собою. Безумовно, епіляція, наприклад, зони глибокого бікіні, пахв або обличчя потребує певних навичок, тому краще довірити їх професіоналу. Але самостійно ви можете легко почати практикуватися, наприклад, із видалення волосся на ногах і за лінією трусиків.

Міф 10. Воском практично неможливо обпектися

Насправді для епіляції застосовують теплий та гарячий віск і навіть воскові смужки, які не треба нагрівати. Гарячий віск призначений для професійного використання, частіше застосовується в складних зонах і для жорсткого волосся. Ним справді легко обпектися, тому майстри часто використовують воскоплави з термометром, а також цікавляться відчуттями клієнта на старті процедури.

У домашніх умовах використовують теплий віск, який можна легко розплавити в мікрохвильовій печі або на водяній бані. Але й тут легко помилитися та перегріти засіб, тому завжди попередньо перевіряйте температуру воску буквально однією краплею.

Зазначимо, що натуральний віск здатний спричиняти алергічні реакції, тому професіонали надають перевагу засобам на основі синтетичних компонентів для чутливої шкіри. Точно визначити, чи підходить вам воскова епіляція, можна лише шляхом спроб і помилок, але однозначно цей метод видалення волосся все ще залишається в тренді.

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства Гастро/Їжа

Чим корисна груша: новий погляд на фрукт, знайомий з дитинства

Топ альгінатних масок для відновлення пружного овалу обличчя Краса

Топ альгінатних масок для відновлення пружного овалу обличчя