Facebook Pixel

Топ-10 різдвяних пісень: що слухати на Різдво

Життя

Різдво – час служби у храмах, подарунків, смачної сімейної вечері та звичайно традиційної музики. Українські колядки – один із унікальних культурних феноменів країни. The Page Style підібрало вам знакові і дуже теплі українські різдвяні пісні спеціально для Святвечора.

Славен єсі

Перша композиція – одна із найстаріших колядок «Славен єси…». Написана вона у 14 столітті за часів Галицько-Волинського князівства та містить реліктові співи, що сягають ще часів Київської Русі. Послухайте цю чудову колядку у виконанні харківського колективу «Курбаси».

Ой на річці на Йордані

Друга колядка — це перероблений українським композитором Миколою Леонтовичем «Щедрик». Над цим твором Леонтович працював майже все життя, написавши п'ять версій. Одна з них була виконана хором Олександра Кошиця у Нью-Йорку у 1920 році і відома як Сarol of the Bells. Саме її ви чули в «Один вдома», «Міцному горішку», «Гаррі Потері» та ще десятці фільмів. Тут же ми наводимо українську версію цієї пісні «Ой на річці на Йордані» у хрестоматійному виконанні хору «Хрещатик». Вона ідеально підходить для православного Різдва, яке відзначається за старим стилем.

У темну нічку

Третя колядка – наймолодша, вона написана зовсім недавно. Саме її виконували напередодні початку війни на Донбасі у Слов'янську у Свято-Успенській Святогірській лаврі. Неймовірна за глибиною та силою виконання композиція, яка говорить про те, що українські колядки пишуть досі. І за своєю потужністю вони зовсім не поступаються найдавнішим. Тут композиція на виконання протоієрея Олександра Клименка, переможця шоу «Голос країни».

Добрий вечір тобі, пане господарю

Одна з найвідоміших українських колядок «Добрий вечір тобі, пане господарю». Саме вона звучала у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Триразова згадка кубків із «зеленим пивом», «червоним вином» та «солодким медом» — відгомін стародавнього обряду загальної трапези на Святвечір. Тут його виконує колектив «Менестріль».

Нова радість стала

«Нова радість стала» — одна з найвідоміших українських колядок, яка була особливо популярна в УПА у 1941-1953 роках. До релігійного змісту колядки доданий характерний для народних колядок мотив побажання: «Даруй літа щасливії цього дому господарю». Послухайте композицію у виконанні трьох українських тенорів: Олександра Вознюка, Василя Сащука та Дмитра Фощанка.

Бог ся рождає

«Бог ся рождає» – ще одна з трьох найпопулярніших українських колядок. Тут вона у виконанні львівського хору «Дударик Назавжди».

Тиха ніч

«Тиха ніч» – не українська пісня. Її написав на початку 19 століття австрійський католицький священик, але у виконанні Pianoboy вона набула дуже традиційного звучання.

Ой, хто, хто Миколая любити

Тіна Кароль написала цілий альбом різдвяних пісень. Але особливо вражає «Ой, хто, хто Миколая любить». Насолоджуйтесь.

У глибокій долині

Класичний соул-колектив ManSound дуже особливо представляє традиційну колядку «У глибокій долині».

Забери мене до себе на Різдво

Ну і зовсім нова «Забери мене до себе на Різдво» від бандуристки KRUTЬ вас точно не розчарує. Ідеальна музика, щоб слухати її з келихом червоного вина при свічках біля каміна, що потріскує. І звичайно в компанії з коханою людиною.

Фото на обкладинці: Gareth Harper / Unsplash

Підбірка різдвяних фільмів від The Page: 10 стрічок до свят Життя

Підбірка різдвяних фільмів від The Page: 10 стрічок до свят

12 страв на Різдво: список і рецепти Гастро/Їжа

12 страв на Різдво: список і рецепти

Рецепт куті на Різдво: ТОП-5 смачних і простих варіантів Гастро/Їжа

Рецепт куті на Різдво: ТОП-5 смачних і простих варіантів