Facebook Pixel

Ціни на новобудови влітку. Чи варто очікувати падіння

Ринок нерухомості Києва не змінює своїх звичок влітку: середня ціна на новобудови завмерла, забудовники поступово відновлюють попит, що знизився в період карантину, не поспішають зі стартами продажів і навіть притримують проєкти, а також дуже чекають на вирішення ситуації з ДАБІ (Державною архітектурно-будівельною інспекцією. — The Page).

Середня ціна за квадратний метр у новобудовах Києва за підсумками червня, за даними порталу ЛУН, не змінилася й залишилася на колишньому рівні — 25,1 тис. грн/кв. м. У доларах ситуація така ж сама — $940/кв. м.

Беручи до уваги те, що ще в червні багато компаній тримали спецумови за курсом, викочували літні акції та дисконти для 100% оплати та розстрочки, які нічим не поступалися кризовій весні, то подібний результат із середньозваженою ціною є цілком зрозумілим.

Водночас, за даними The Page, щонайменше три великі забудовники запланували до кінця червня — початку липня підвищення цін у своїх проєктах. Зазвичай це пов'язано з двома взаємопов'язаними моментами: переходом на новий цикл проєкту та збільшенням платоспроможного попиту.

Якщо подивитися на середню вартість за класами, то в червні в гривневому еквіваленті на 400 грн, або на 2,2%, до 18,6 тис. грн/кв. м зріс економсегмент.

З урахуванням найбільшого просідання попиту саме в цьому класі пояснити подібний стрибок вгору можуть хіба що підвищені очікування інвесторів, які піднеслися духом після новини про введення в експлуатацію «Київміськбудом» трьох комплексів «Укрбуду ».

Утім, радісні новини, найімовірніше, довго не триватимуть, а ситуація і з будинками «Укрбуду», і з будинками банку «Аркада » залишається напруженою.

Комфорт-клас у середньому просів на 100 грн, або 0,5%, до 21,2 тис. грн/кв. м, що, за словами опитаних The Page забудовників, зовсім ні про що не говорить і лише плутає карти.

«Якщо ви хочете знати справжню динаміку цін у класі, виберіть собі кілька ЖК, бажано на стартових етапах, і стежте за тим, як змінюватиметься ціна. Вона залежить від безлічі чинників: місця розташування об'єкта, позиціювання, формату, попиту, який переходить в реальні операції, ну і, звісно, націнки забудовника. Ім'я та статус компанії — це відсоток до ціни», — розповів The Page представник київського забудовника.

Утім, в цьому є резон: ти або купуєш кота в мішку, або дивишся на портфель компанії, реалізовані проєкти, розумієш тенденції, бачення та перспективи, до яких прагне забудовник.

Бізнес-клас за підсумками червня теж знизився в середньому на 100 грн, або 0,3%, до 37,4 тис. грн/кв. м, а еліт-клас втратив 900 грн, або 1,3%, і закріпився на рівні 67,3 тис. грн/кв. м.

Економсегмент у доларовому еквіваленті зріс на $20, або 2,9%, до $700/кв. м, бізнес-клас у ціні не змінився — $1,4 тис./кв. м, а еліт просів на $10, або 0,4%, до $2,52 тис./кв. м.

Якщо подивитися середні ціни на ринку новобудов за районами Києва, то в Оболонському, Подільському та Солом'янському в гривневому еквіваленті ціни залишилися колишніми — 21,1 тис. грн/кв. м, 22,5 тис. грн/кв. м і 23 тис. грн/кв. м відповідно. У доларовому еквіваленті вартість в Оболонському теж не змінилася — $790/кв. м, у Подільському ціна просіла на $10, або 1,2%, до $840/кв. м, а в Солом'янському залишилася колишньою — $860/кв. м.

У Святошинському районі вартість квадратного метра в новобудовах впала з 22,1 тис. грн до 20,5 тис. грн, тобто на 1,6 тис., або на 7,2%. У доларовому еквіваленті падіння було на рівні $70, або 8,4% — з $830 до $760/кв. м.

В інших районах Києва новобудови в середньому зросли в ціні. У Голосіївському районі вартість підскочила з 26,7 тис. грн до 28,5 тис. грн/кв. м, тобто на 1,8 тис. грн, або 6,7%. У доларах ціна збільшилася на $70, або 7% — з $1 тис. до $1,07 тис./кв. м.

Трохи менше подорожчав квадрат у Деснянському районі столиці — з 19 тис. грн до 20,7 тис. грн/кв. м, тобто на 1,7 тис. грн, або майже на 9%. У доларах ціна в цьому районі зросла на $60, або 8,5% — з $710 до $770.

Шевченківський район подорожчав в середньому на 1,5 тис. грн — з 30,7 тис. грн до 32,2 тис. грн/кв. м. У процентному співвідношенні це 4,9%. У доларовому еквіваленті ціна зросла на $60, або 5,2% — з $1,15 тис. до $1,25 тис.

Слідом йде Дніпровський район — тут подорожчання середньої ціни в новобудовах відбулося на 1,2 тис. грн, або 5,7%, з 20,9 тис. грн до 22,1 тис. грн/кв. м. У доларах це було на рівні $50, або 6,4% — з $780 до $830.

Дорогий Печерськ додав зовсім небагато — лише 700 грн, або 1,4%, до 49,4 тис. грн/ кв. м, а в доларах — $30, або 1,7%, до $1,85 тис.

У Дарницькому районі за місяць ціна зросла лише на 200 грн, або на 1,02%, до 19,9 тис. грн/кв. м, у доларах — на $10, або 1,4%, до $750.

Подальший прогноз цін на новобудови Києва залежатиме від темпів відновлення платоспроможного попиту на ринку загалом. Поки спостерігається перекіс інтересу до окремих категорій об'єктів, як-от: комфорт+ та бізнес, форматів «місто в місті», сервісних ЖК, багатофункціональних комплексів.

Зміна ціни також залежатиме і від того, чи з'являтимуться нові об'єкти та в яких районах, чи пришвидшиться введення в експлуатацію, яке гальмується вже кілька місяців поспіль, і якими будуть економічні наслідки коронакризи до осені.

Подякувати 🎉