Facebook Pixel

Хрещатик перекрили мітингувальники: чого хочуть інвестори забудовника «Аркада»

Інвестори забудовника «Аркада-будівництво» пікетують банк «Аркада», Офіс президента, Кабмін та КМДА. Громадяни вимагають від забудовника закінчити будівництво житлових комплексів «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах». Мітингарі стверджують, що їх зібралося вже близько 3 тис. Понад 13 тис. сімей вже сплатили за свої квартири або й досі продовжують платити за кредит у цих ЖК.

Акція почалася вранці 29 травня біля офісу банку «Аркада». Потім мітингарі продовжили протести під Офісом президента та КМДА. Про це повідомило видання «Інформатор».

Водночас мер Києва Віталій Кличко звернувся до правоохоронців з проханням втрутитися у ситуацію щодо невиконання обов'язків з боку забудовників.

Адже у травні відбулося три зустрічі з представниками влади міста, інвесторами, забудовниками та банком «Аркада». Головною проблемою у ситуації із забудовником було саме те, що «Аркада-будівництво» не надав на обговорення Департаменту містобудування план будівництва, що було основною умовою відновлення будівництва «Патріотики на озерах». Однак будівництву ЖК «Еврика» та «Патріотика» нічого не заважає.

Також ситуацію прокоментував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він зазначив, що влада не допустить невиконання забудовником своїх зобов'язань. Аваков запевнив, що вони разом із Кличком та головою поліції Києва Андрієм Крищенком візьмуться за розв'язання проблем інвесторів.

Однак керівництво банку «Аркада» запевнило, що забудовник готовий виконати усі обов'язки перед інвесторами комплексу «Еврика». Раніше у банку основною причиною, яка негативно вплинула на фінансування будівництва, називали обмежувальні заходи, введені Нацбанком.

Крім того, Нацбанк заборонив банку продавати інвесторам нерухомість у нових будинках, що також негативно вплинуло на можливість компанії надалі фінансувати будівництво житлових комплексів.

За даними сайту з пошуку житла ЛУН, будівництво «Патріотики на озерах» призупинено, однак квартири у ЖК «Патріотика» та «Еврика» можна придбати.

Контекст. У червні минулого року Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу компанії «Екопарк Осокорки» на рішення Окружного адмінсуду Києва від 7 листопада 2018 року. Останній відмовився скасувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на будівництво житлового комплексу «Патріотика на озерах».

За даними банку «Аркада», житловий масив «Патріотика на озерах» є географічним продовженням «Патріотики». Масив будується між озерами Тягле та Небреж. «Патриотіка на озерах» має складатися з 43 житлових будинків заввишки 26–27 поверхів, лікарні, трьох шкіл, шести дитячих садочків, двох ТЦ та додаткової інфраструктури.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉