Кличко відповів Зеленському, хто має вирішувати проблему з недобудовами «Укрбуду»

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Мер Києва Віталій Кличко відхрестився від ситуації з недобудованими об'єктами компанії «Укрбуд».

Як повідомив Кличко 22 травня на брифінгу, який транслювався в мережах онлайн, розв'язанням проблем з «Укрбудом» має займатися центральна влада.

«Сьогодні є три проблемні питання. І вони не входять до компетенції міського голови і міської влади», — зазначив мер.

За його словами, компанія «Київміськбуд» взялася допомогти добудувати об'єкти «Укрбуду», але сама зіткнулася з проблемами, які можна вирішити тільки на державному рівні.

По-перше, за словами Кличка, це питання передачі об'єктів від Міністерства оборони «Київміськбуду» на умовах, що існують.

«4 житлові комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що потрібно від міністерства сьогодні, це підписати договори на умовах, що існують», — говорить мер.

По-друге, за його словами, є проблеми в питаннях співпраці з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об'єктів і тих об'єктів, які «Київміськбуду» належить взяти на баланс.

«ДАБІ за формальними ознаками повертає всі документи «Київміськбуду». Правильніше навіть сказати, завертає. Через це деякі будинки, в яких уже живуть люди, дотепер не введено в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов за чотирма об'єктами, за якими подавалися документи на введення в експлуатацію», — заявив Кличко.

По-третє, за його словами, після проведеного аудиту з'ясувалося, що на добудову всіх об'єктів бракує понад 2 млрд грн. І тут потрібне рішення Державної іпотечної установи, яка підпорядкована Мінфіну.

Тому, заявив Кличко, він не розуміє, чому президент України Володимир Зеленський на своїй пресконференції 20 травня апелював до київського мера, коментуючи проблему з об'єктами «Укрбуду».

Контекст. Восени 2019 року вже колишній глава компанії «Укрбуд» Максим Микитась потрапив під слідство і під суд. Йому інкриміновано махінації на зазначеній посаді.

У травні Микитася відправили під домашній арешт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.