Кличко відповів Зеленському, хто має вирішувати проблему з недобудовами «Укрбуду»

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Мер Києва Віталій Кличко відхрестився від ситуації з недобудованими об'єктами компанії «Укрбуд».

Як повідомив Кличко 22 травня на брифінгу, який транслювався в мережах онлайн, розв'язанням проблем з «Укрбудом» має займатися центральна влада.

«Сьогодні є три проблемні питання. І вони не входять до компетенції міського голови і міської влади», — зазначив мер.

Telegram Logo

За його словами, компанія «Київміськбуд» взялася допомогти добудувати об'єкти «Укрбуду», але сама зіткнулася з проблемами, які можна вирішити тільки на державному рівні.

По-перше, за словами Кличка, це питання передачі об'єктів від Міністерства оборони «Київміськбуду» на умовах, що існують.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«4 житлові комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що потрібно від міністерства сьогодні, це підписати договори на умовах, що існують», — говорить мер.

По-друге, за його словами, є проблеми в питаннях співпраці з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об'єктів і тих об'єктів, які «Київміськбуду» належить взяти на баланс.

«ДАБІ за формальними ознаками повертає всі документи «Київміськбуду». Правильніше навіть сказати, завертає. Через це деякі будинки, в яких уже живуть люди, дотепер не введено в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов за чотирма об'єктами, за якими подавалися документи на введення в експлуатацію», — заявив Кличко.

По-третє, за його словами, після проведеного аудиту з'ясувалося, що на добудову всіх об'єктів бракує понад 2 млрд грн. І тут потрібне рішення Державної іпотечної установи, яка підпорядкована Мінфіну.

Тому, заявив Кличко, він не розуміє, чому президент України Володимир Зеленський на своїй пресконференції 20 травня апелював до київського мера, коментуючи проблему з об'єктами «Укрбуду».

Контекст. Восени 2019 року вже колишній глава компанії «Укрбуд» Максим Микитась потрапив під слідство і під суд. Йому інкриміновано махінації на зазначеній посаді.

У травні Микитася відправили під домашній арешт.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини