Facebook Pixel

Новобудови Львова стали найдорожчими в Україні під час повномасштабної війни

Ціни на квартири в новобудовах у липні 2023, попит та єОселя. Фото Depositphotos

Ціни на квартири в новобудовах у липні 2023, попит та єОселя. Фото Depositphotos

У Львові та Чернівцях ціни на нові квартири у липні підросли, а у Києві ще трохи знизилися. Тим часом майже в усіх регіонах, навіть у прифронтових, триває активне будівництво. The Page розповідає, як змінилися ціни та попит на нові квартири в Україні, як впливає на ринок державна іпотечна програма «єОселя» та пропозиції розтермінування від забудовників.

Ціни на нові квартири у містах України у липні 2023 року

До повномасштабного вторгнення середні ціни на нове житло у Львові були на 27% нижче, ніж у Києві. Протягом року вони впевнено зростали й випередили столичні. Проте київський ринок новобудов, місто + область, залишається найбільшим в Україні: натепер у Києві виставили на продаж 180 об’єктів, в області — 393.

На відміну від первинки, ціни на вторинному ринку житла у Києві помітно зросли: середня ціна в оголошеннях проданих квартир за місяць піднялася з $46 тис. до $51 тис.

Топ-10 міст із найдорожчими новобудовами в Україні у липні 2023 року, тис. грн за 1 кв м:

 • Львів: 46,5;
 • Київ: 45,8;
 • Дніпро: 40;
 • Ужгород: 39,1;
 • Закарпатська область; 37,8;
 • Дніпропетровська область: 37,1;
 • Львівська область та Одеса: 35,4;
 • Київська область: 33,5;
 • Вінниця та Чернівці: 32,4;
 • Запоріжжя: 31,2;

Джерело: портал нерухомості ЛУН

Від листопада 2022 року квадратний метр первинки у Херсоні подорожчав з 17 тис. до 19,6 тис. грн. За червень там у продажу з’явилася ще одна новобудова. Активізується будівництво нового житла і в інших прифронтових областях: Харків (+2 новобудови у продажу за останній місяць), Дніпро (+2), Миколаїв (+4), Запоріжжя (+1).

Яке житло купують в Україні у 2023-му та на яких умовах

Сьогодні українці, які налаштовані купувати нове житло, частіше обирають готові квартири: 65% угод припадає саме на цю категорію. За даними групи компаній DIM, зараз 15% покупців — це приватні інвестори, які утримувалися від купівлі весь 2022 рік.

Більшість покупців квартир в Україні цікавить готове житло. Інфографіка Олександра ШАТОВА

Більшість покупців квартир в Україні цікавить готове житло. Інфографіка Олександра ШАТОВА

Пропозиції з розтермінування залишаються найпопулярнішим інструментом для стимулювання покупців на первинному ринку. У середньому по країні у 74% проєктів забудовники пропонують розтермінування, майже половина — на термін до одного року. Але експерти кажуть, що забудовники вже не такі щедрі, як кілька місяців тому.

«Ринок відчуває пожвавлення, тому останнім часом забудовники обмежують вибір квартир, що беруть участь у акціях з розтермінування. Тобто восени вони були готові віддавати все. Наразі акції стають дедалі менш привабливими», — каже маркетинг-директор ЛУН Денис Суділковський.

Як іпотека «єОселя» впливає на первинний ринок житла

Гравці та експерти ринку нерухомості майже одностайно кажуть, що масштабування державної пільгової іпотеки може надати суттєвий поштовх ринку житла, а отже, економіці загалом.

Насамперед потенційних позичальників на первинному ринку цікавлять 1-2-кімнатні квартири площею від 40-45 кв. м до 65-70 кв. м за ціною від 1,5 млн грн до 2 млн грн. Про це повідомила Олена Дмітрієва, перша заступниця голови правління Глобус Банку.

Досвід програми «єОселя» демонструє, що в українців є великий попит на пільгову іпотеку. При цьому кількість погоджених кредитів досі відносно мала. Якщо, за даними компанії «Укрфінжитло», станом на 12 липня заявки на кредитування подали 45,9 тис. українців, то лише 1854 ( 4%) з них отримали кредити. Більшість квартир за програмою «єОселя» українці придбали на вторинному ринку (69%).

Проте червень видався найбільш активним місяцем для «єОселі»: чверть усіх кредитів від старту програми погодили саме у цей період (493). Крім того, наприкінці червня дію програми поширили не тільки на готове житло, а й на об’єкти на стадії готовності від 40 до 80%. Поки що за три тижні профінансували лише три такі кредити.

Скільки новобудов беруть участь у програмі «єОселя» у великих містах і областях:

 • Київська область: 81;
 • Львівська область: 28;
 • Київ: 25;
 • Львів: 11;
 • Івано-Франківськ: 9;
 • Рівне: 8;
 • Одеса: 6.

Джерело: портал нерухомості ЛУН станом на 13 липня 2023 року

Експерти ринку прогнозують, що заплановане з 1 серпня поширення пільгової іпотеки на всі категорії громадян надасть істотний поштовх ринку. Нагадаємо, з наступного місяця українці, які не мають власного житла, зможуть придбати його за пільговою іпотекою під 7% річних.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉