Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Де в Україні найдорожче та найдешевше житло — дослідження

Ринок житла в Україні: як змінювались ціни у зимовий сезон. Фото: Pixabay

Ринок житла в Україні: як змінювались ціни у зимовий сезон. Фото: Pixabay

Станом на лютий 2023 року найвища вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі в Києві – 48 892 грн. Як порівняти з лютим минулого 2022 року, відбулося зростання на 36,6%.

Про це йдеться в дослідженні зимового сезону на ринку нерухомості від DOM.RIA. Під час дослідження маркетплейс розглянув пропозицію та ціни на новобудови, вторинний продаж житла та оренду.

Пропозиція на первинному ринку нерухомості України

Станом на кінець лютого 2023 року в Україні працюють 72% відділів продажів. Як порівняти з осіннім періодом, кількість лишилася майже ідентичною. Найбільший відсоток фіксується в Чернівецькій, Тернопільській і Закарпатській областях.

Відділи новобудов що працюють. Фото: DOM.RIA

Відділи новобудов що працюють. Фото: DOM.RIA

У Київській області спостерігається збільшення відділів продажів, що працюють, на 5,6%, на Волині – на 7%, на Чернігівщині – на 8%, а на Житомирщині – на 11%. Найвищий показник на Миколаївщині – на 133%.

Протягом зимового періоду в Україні ввели в експлуатацію 154 новобудови, які мають 275 секцій. У Києві – 14 новобудов і 33 секції, а в Київській області – 38 новобудов і 85 секцій.

На кінець лютого в Україні фіксується 586 готових новобудов, які становлять 29% загальної кількості. Узимку було відновлено будівництво в 35 житлових комплексах, 24 із них у Київській області.

Середня вартість квадратного метра. Фото: DOM.RIA

Середня вартість квадратного метра. Фото: DOM.RIA

Ціни на первинному ринку

Станом на лютий 2023 року найвища вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі в Києві – 48 892 грн. Як порівняти з лютим минулого року, відбулося зростання на 36,6%. Цікаво, що проти січня 2023 року простежується спад вартості на 1% через коливання курсу.

Найнижча вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі зараз у Тернопільській області – 22 143 грн і в Сумській області – 22 461 грн.

Найбільший показник зростання вартості квадратного метра в однокімнатній квартирі щодо лютого минулого року в Закарпатській області – на 64%, а найменший на Чернігівщині – на 18,7%.

Вторинний ринок: продаж і ціни

На Київщині (не враховуючи столицю) пропозиції продажу вторинного житла зросли на 46,5%, у столиці – на 12%.

На Кіровоградщині нові пропозиції зменшилися на 79,7%.

Quote«Зазначимо, що взимку ринок зазвичай менш активний, ніж восени», — додали в DOM.RIA.

Розглядаючи аналогічний період у 2022 та 2023 роках, здебільшого спостерігається спад нових пропозицій. Найбільше в Херсонському регіоні – 99,3%, на Харківщині – 78,8% та на Миколаївщині – 76,2%.

Зміна пропозицій на ринку вторинного житла. Фото: DOM.RIA

Зміна пропозицій на ринку вторинного житла. Фото: DOM.RIA

Найвищу середню ціну однокімнатної квартири зафіксовано в Києві – $80 285. Якщо порівняти лютий цього та минулого року, спостерігається спад на 22,5%.

Найбільше падіння вартості вторинного житла проти минулого року на Харківщині – на 24% і в столиці – 22,5%. Водночас зростання вартості на 43% на Закарпатті.

Середня вартість однокімнатної квартири. Фото: DOM.RIA

Середня вартість однокімнатної квартири. Фото: DOM.RIA

Як змінилися ціни на ринку оренди житла в Україні

Розглядаючи осінній і зимовий періоди, у столиці скоротилася пропозиція орендного житла на 31%. Значно зросла пропозиція на Полтавщині – на 87% та на Львівщині — на 67,6%.

Якщо аналізувати аналогічний період 2022 та 2023 років, кількість пропозиції оренди зросла майже по всій Україні. У столиці — на 114%, на Сумщині — на 146%, а на Львівщині — на 185%.

Як змінились пропозиції на ринку оренди житла. Фото: DOM.RIA

Як змінились пропозиції на ринку оренди житла. Фото: DOM.RIA

Станом на кінець лютого 2023 року найвища середня вартість оренди однокімнатної квартири в Києві – 15 978 грн, що на 19,5% менше, ніж у лютому торік. На Львівщині в середньому орендувати однокімнатну квартиру можна за 15 966 грн — це на 53,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найнижча вартість оренди однокімнатної квартири на Херсонщині – 2 671 грн, що на 47,6% менше, ніж у лютому минулого року.

Варто також зазначити, що в столиці протягом зими вартість оренди однокімнатної квартири зростала. Як порівняти з груднем, у лютому вона зросла на 16%, а проти січня – на 2,6%.

Середня вартість оренди однокімнатної квартири в Україні. Фото: DOM.RIA

Середня вартість оренди однокімнатної квартири в Україні. Фото: DOM.RIA


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини