Facebook Pixel

Збитки від війни та релокація бізнесу: головне про війну в Україні 17 березня

В Україні триває двадцять другий день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page створило дайджест, який допоможе дізнатися про ситуацію в Україні.


Головними подіями цього дня стали:

  • відтермінування дефолту Росії. Мінфін РФ повідомив, що виконав платіжне доручення про виплати у валюті на суму $117,2 млн за двома випусками російських єврооблігацій. На думку агентства Fitch, якби цього не сталося, де-факто було б запущено процес дефолту РФ. Що це значить — читайте за посиланням;
  • дозвіл на обіг палива екологічного стандарту: український уряд дозволив ввести в обіг бензини та дизпаливо класів Євро 3 і Євро 4, а також спростив проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів;
  • оцінка збитків, завданих інфраструктурі України з боку експертів. Рівень збитків досяг $62,6 млрд.

Економіка

  • Україна заморозила ціни на електроенергію для населення в умовах російської військової агресії. Міністрество енергетики схиляється до збереження чинної моделі спецзобов'язань щодо постачання населенню на ринку електроенергії.
  • Українці з початку військових дій зняли з гривневих рахунків 35,5 млрд грн. Такий рівень ліквідності банківської системи зумовлює утримання ставок за міжбанківськими операціями на рівні нижньої межі ставок за операціями постійного доступу НБУ (9%) та скорочення попиту банків на кредити рефінансування НБУ, які надаються за ставкою 11%.
  • Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонує уряду та військовому керівництву країни розглянути можливість вилучення майна представників бізнесу, які при військовому становищі суттєво та невмотивовано підвищують ціни на послуги з проживання, транспортування та на низку товарів.

Політика

  • Чеський уряд заявив про неможливість приймати українських біженців. Приблизно 270 тис. біженців з України приїхали до Чехії, і у влади вже закінчуються ресурси, щоб без проблем прийняти всіх бажаючих залишитися в країні.
  • Словаччина готова передати Україні систему С-300 радянського виробництва, але за умови, що словацька армія отримає заміну, заявив у четвер міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

Бізнес

  • Понад 120 підприємств різного спрямування прийняли рішення про релокацію на Закарпаття. Перезапустити бізнес на Закарпатті підприємствам допомагає спеціально створений підрозділ. В останні дні влада вже отримала 500 заявок від підприємств, при цьому 300 з них перебувають у прямій та стійкій комунікації.
  • В Україні досі працює 17 тис. компаній, серед власників, засновників або кінцевих бенефіціарів яких є хоча б один громадянин або резидент Росії чи Білорусі. Враховуючи, що Верховна Рада 3 березня 2022 року ухвалила закон щодо російської власності в Україні, ці активи можуть стати предметом примусового вилучення. Що буде з такими підприємствами, докладніше читайте за посиланням.

Контекст.

Подякувати 🎉