Facebook Pixel

Голокост, берлінська стіна для Німеччини та програш Путіна: дайджест іноземних ЗМІ на 17 березня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: сьогодні, 17 березня, медіа висвітлювали звернення президента Володимира Зеленського до Бундестагу, попередження від США Росії щодо хімічної та біологічної зброї та великі втрати Кремля у війні.

Крім того, західні медіа аналізували те, чому Володимир Путін вже фактивно програв війну проти України.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські й американські медіа, висвітлюючи 22 дні активного російського вторгнення.


Росію попередили про хімічну зброю проти України

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Видання BBC пише, що США попередили Росію про «наслідки будь-якого можливого рішення застосувати хімічну чи біологічну зброю в Україні».

Радник Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван провів телефонну розмову із секретарем Ради безпеки РФ генералом Миколою Патрушевим.

Білий дім сам запросив цю розмову вперше з лютого 2022, коли держсекретар Ентоні Блінкен розмовляв з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Країни обопільно звинуватили одна одну у розміщенні та підготовці до застосування біологічної зброї на території України.

Також видання процитувало Міноборони Великобританії, яке вважає, що росіяни використають стару та менш точну зброю через нездатність досягти своїх військових цілей.

Наразі ООН підтвердила загибель 729 цивільних осіб в Україні, хоча очікується, що фактична кількість буде набагато більшою.

Зеленський згадав Німеччині берлінську стіну та холодну війну

Фото: Офіс президента

Фото: Офіс президента

Німецьке видання Deutsche Welle повідомляє, що президент України Володимир Зеленський вперше звернувся до Бундестагу 17 березня вранці.

Президент України заявив німецьким депутатам, що «допомога прийшла надто пізно», щоб зупинити вторгнення Росії. Зеленський використовував різкі слова на адресу уряду Німеччини щодо його економічних інтересів у відносинах з Москвою.

Quote«Ми бачили вашу готовність продовжувати вести справи з Росією, а зараз ми перебуваємо в розпалі холодної війни. І знову ви цього не помітили, — заявив Зеленський Бундестагу. — Ви все ще захищаєте себе стіною, яка не дає вам можливості бачити, через що ми проходимо».

Зеленський також звернувся безпосередньо до канцлера Німеччини Олафа Шольца зі словами:

Quote«Шановний пане Шольце, зруйнуйте цю стіну».

Використовуючи термін «стіна», президент зробив пряме історичне посилання на промову президента США Рональда Рейгана, який стояв поруч із Берлінською стіною у 1987 році, пояснив головний міжнародний редактор DW Річард Уокер:

Quote«Зеленський підняв у своєму виступі тему про те, що в Європі існує нова стіна, і Україна знаходиться по іншу її сторону. Що є консолідована група НАТО, а зовні знаходиться Україна, вразлива для атак з боку Росії».

«Ви поставили економіку вище за безпеку»

Фото: facebook.com/deutschebotschaftkiew

Фото: facebook.com/deutschebotschaftkiew

Видання Daily Mail цитує емоційне звернення Володимира Зеленського, в якому він звинуватив Німеччину в тому, що вона поставила свою економіку вище за безпеку його країни.

Quote«Це не Берлінська стіна — це стіна в Центральній Європі між свободою та рабством, і ця стіна стає більше з кожною бомбою, скинутою на Україну», — сказав він депутатам.

Він вказав на нерішучість країни, коли йшла мова до введення одних із найжорсткіших санкцій проти Росії.

Quote«Ми звернулися до вас, ми казали, що «Північний потік» був своєрідною підготовкою до війни, — сказав Зеленський. — Відповідь, яку ми отримали, була суто економічною — це економіка, економіка, економіка, але це був будівельний розчин для нової Стіни».

Зеленський також закликав надати більше допомоги Україні, заявивши, що у війні загинули тисячі людей, з них — 108 дітей.

Говорячи про тяжке становище в Маріуполі, він сказав:

Quote«Для них мішенню є все, зокрема театр, де знайшли притулок сотні людей».

Зеленський нагадав Німеччині про Голокост

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Президент України наголосив, що у нинішній війні на карту поставлено майбутнє континенту.

Quote«Щороку політики повторюють «ніколи знову», — сказав український лідер, маючи на увазі щорічні заходи, присвячені пам’яті жертв Голокосту. — І тепер ми бачимо, що ці слова просто нічого не означають. У Європі знищують народ. Допоможіть нам зупинити цю війну».

Незважаючи різку критику, депутати аплодували Зеленському стоячи після його 15-хвилинного виступу, а Шольц у своєму твіті подякував йому за «сильні слова»:

Quote«Ми бачимо, що Росія щодня продовжує свою жорстоку війну, що веде до жахливих втрат».

Він додав, що Німеччина відчуває себе зобов'язаною зробити все можливе, щоб дипломатія мала шанс зупинити війну.

Путін став уособленням військових злочинів

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Washington Post опублікував авторську статтю геополітичної оглядачки Дженніфер Рубін про те, чому Путін вже програв.

Вона каже, що російському президентові ніколи не вдасться підкорити простих українців, які взялися за зброю, щоб захистити свої будинки та сім'ї. Все ймовірніше, що Путін не зможе контролювати великі міста.

Quote«Масштаби провалу Путіна вражають. Його збройні сили зазнали принизливих втрат, що спровокувало його на масове звільнення радників, щоб зняти з себе провину», — пише авторка.

За її словами, вторгнення Кремля активізувало сильний націоналістичний дух українців, перетворивши багатьох російськомовних жителів на заклятих ворогів Росії.

Своїми діями Путін також об'єднав Захід, спонукав НАТО збільшити свої військові витрати, спровокував відродження продемократичних настроїв та продемонстрував свою слабкість незграбним придушенням ЗМІ.

Кривавий диктатор зробив себе уособленням військових злочинів. Байден особисто у середу вперше назвав Путіна військовим злочинцем.

Війна стає руйнівною для РФ і нищівною для Путіна

voenka88.jpeg

Стає ясно, що війна стала руйнівною для Росії і, можливо, нищівною для Путіна. Він тепер є об'єктом глузувань. Після того, як лидер РФ запровадив «санкції» проти американських політиків, прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила:

Quote«Ніхто з нас не планує туристичних поїздок до Росії, і ні в кого з нас немає банківських рахунків, до яких ми не зможемо отримати доступ, тому ми рухатимемося вперед».

Деспоти також потребують певної міжнародної поваги, щоб підтримувати ілюзію того, що вони можуть підтримувати престиж і гарантувати безпеку своєму народові.

Здатність Путіна представляти свою країну у світовій спільноті тепер є під загрозою, можливо, назавжди.

Викриття військової некомпетентності Росії та повної нездатності досягти своєї мети ускладнює для Путіна переговори про припинення бойових дій. Чим гіршою стає його поведінка, тим складніше йому щось «дати» задля досягнення мирної угоди.

Після кількох тижнів нападів Росії на мирних жителів неможливо уявити, щоб він міг уникнути відповідальності за військові злочини, свідками яких стала вся планета.

Піти на вимоги Кремля було б зрадою героїзму українців

voenka3.jpeg

Згода на вимоги Путіна, щоб Україна відмовилася від своєї здатності вступити в союз із Заходом, була б жахливою зрадою героїчних зусиль українців, також підкреслює авторка статті.

Але саме через провали Кремля представники розвідки США очікують, що він все відчайдушніше посилюватиме свою агресію.

Бет Саннер, колишня високопоставлена співробітниця розвідки, нещодавно сказала New York Times:

Quote«Це не було пустісінькою справою для Путіна, і тепер він не має іншого вибору, окрім як подвоїти ставку. Це те, що роблять автократи. Ви не можете піти, інакше ви виглядаєте слабким».

За іронією долі, жалюгідна невдача Путіна та його міжнародне приниження можуть стати найбільшою перешкодою на шляху до закінчення його війни з жахливим прорахунком.

Quote«Важко запропонувати військовому злочинцю дипломатичний шлях виходу із кризи», — пише оглядачка.

Моральний дух окупантів падає: кидають танки та біжать до лісу

ros-vtrati.jpeg

The New York Times повідомляє, що загибель російських військовослужбовців зростає, і це загрожує моральному духу їхніх збройних сил.

За словами чиновників Пентагону, навіть 10-відсотковий рівень втрат робить один підрозділ нездатним виконувати бойові завдання.

Зараз, коли у війні в Україні бере участь понад 150 тис. російських військовослужбовців, кремлівські втрати включають від 14 тис. до 21 тис. поранених. Окупанти втратили у бою не менше трьох генералів.

Чиновники Пентагону кажуть, що велика кількість загиблих на війні може зруйнувати волю загарбників до продовження бойових дій. Результат відображено у звітах розвідки: один з них нещодавно описував, як солдати просто кидали свої машини та йшли до лісу.

Quote«Ці солдати не розуміють, за що вони воюють», — каже Евелін Фаркас, високопоставлена представниця Пентагону часів Обами.

Україна стала цвинтарем для російських танків

ros-vtrati2.jpeg

The Wall Street Journal повідомляє, що Росія розпочала вторгнення до України з найбільшим у світі танковим угрупованням, але втрати, які вона понесла, виявили її слабкість на сучасному полі бою.

За даними Oryx Blog, який відслідковує втрати військової техніки, з 24 лютого московські сили втратили понад 230 тяжких гусеничних машин. Багато з них знищені, інші — кинуті, захоплені чи пошкоджені.

Перед війною в Росії було близько 3 тис. важких танків. Україна розпочала війну, маючи близько 850 танків. Жодна із сторін не повідомила, скільки танків вона втратила.

Аналітики кажуть, що руйнування броньованої техніки на полі бою за останні три тижні, ймовірно, є найбільшою кількістю танків, знищених так швидко з часів Другої світової війни. Тоді танки зазвичай знищували іншими танками.

Але тепер Україна робить ставку на більш компактне та маневрене озброєння: озброєні безпілотники з Турції, американські «Джавеліни» та інші протитанкові ракети. Росія виявилася неготовою до такої тактики.


Замість післямови. Після того, як західні ЗМІ (особливо британські) писали про те, як можна було б упевнити Володимира Путіна в тому, що він виграв, і що Україна могла б здати йому, аби Кремль міг усередині країни виглядати як переможець, риторика дещо змінилася. Можливо, на це вплинули виступи Володимира Зеленського в парламентах Британії, США та Німеччини, можливо — подальше висвітлення втрат України на війні та проблем російських військ, але розмови про те, що Київ має оголосити про нейтральний статус або «тимчасово» відмовитися від Криму та Донбасу, поки припинилися.

Офіційно президент та інші чиновники його офісу вже запевнили, що Україна стоїть на одній позиції: війна має припинитися, російські війська — залишити наші території. Крім того, Київ вимагає створення нового блоку, який гарантував би безпеку у світі, якщо ситуація зі вторгненням у суверенну країну повториться будь де.

Від американців ми бачимо також оновлену риторику: Захід постійно попереджував, що сила Росії є переважною у цій війні, але тепер визнає, наскільки великі втрати несе Кремль і наскільки провальною є дії Путіна як у військовому, так і у політичному сенсі. Україна продовжує відстоювати свої кордони та незалежність уже 22 доби.

Подякувати 🎉