Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Шойгу як найгірший воєначальник і жахлива помилка Заходу: дайджест іноземних ЗМІ на 15 березня

Фото: колаж The Page

Фото: колаж The Page

Західні ЗМІ й далі висвітлюють війну в Україні: сьогодні, 15 березня, британські медіа писали про відмову країни від російської нафти та переговори щодо постачання енергоносіїв із Саудівською Аравією; Сергія Шойгу запропонували віднести до найгірших воєначальників в історії, а колишній прем’єр Тоні Блер висловив здивування постійними заявами НАТО про те, що вони не підуть на відкриту війну з Володимиром Путіним, щоб він не робив з Україною.

Тим часом антиросійський блок країн провів переговори щодо подальших санкцій проти Кремля, які мають остаточно задушити російську економіку.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські й американські медіа, висвітлюючи 20 днів активного російського вторгнення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нафту з РФ компенсують вітер і угода з арабами

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC цитує прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який у своєму інтерв’ю виданню The Telegraph сказав, що Заходу життєво важливо звільнитися від залежності від російської нафти та газу, щоб Кремль нарешті припинив свої «залякування».

Крім того, пан Джонсон сказав, що єдиний спосіб зупинити «безперервний шантаж» президента Путіна — це припинити залежність Заходу від російського палива, хоча цей процес буде «болючим».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Прем'єр-міністр Великої Британії готується вирушити до Саудівської Аравії та країн Перської затоки для переговорів про збільшення видобутку нафти та газу, щоб компенсувати скорочення постачань із Росії.

Він також сказав, що, згідно з обіцяною ним Стратегією енергетичної безпеки, Велика Британія нарощуватиме темпи вітрогенерації, використовуватиме сонячну енергію і зробить «низку нових великих ставок» на ядерну енергію. Одна з його пропозицій — подальше буріння свердловин для видобутку нафти та газу в Північному морі.

Велика Британія має відмовитися від імпорту російської нафти до кінця 2022 року.

Рішення уряду обговорити із Саудівською Аравією заходи щодо зниження вартості енергії зазнало критики після того, як у вихідні в цій країні стратили 81 людину. На Даунінг-стріт заявили, що Велика Британія «і далі займатиметься проблемою порушення прав людини» в цій державі.

«Захід зробив жахливу помилку»

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Борис Джонсон 15 березня провів у Лондоні саміт лідерів країн Північної Європи.

Лідери тих країн, які утворюють безпековий альянс під назвою Об'єднаний експедиційний корпус, обмірковують, які кроки вони можуть зробити, щоб допомогти Україні та зміцнити свою власну стійкість проти Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив їм, що НАТО «загіпнотизований російською агресією», і повторив свій заклик до західного військового втручання.

zelenskii-op.jpeg

Вітаючи останні санкції Заходу, Зеленський заявив, що їх недостатньо для припинення війни, і закликав запровадити повне торгове ембарго проти Росії.

У своєму інтерв’ю для The Telegraph пан Джонсон сказав:

Quote«Коли Путін уперше вдерся в Україну 2014 року, Захід зробив жахливу помилку. Російський лідер здійснив акт насильницької агресії й відібрав величезний шматок у суверенної країни, а ми дозволили йому вийти сухим із води».

Нові санкції: твори мистецтва, розкіш і окремі особи

Велика Британія повідомила про нові заходи щодо понад 100 людей, пов'язаних із режимом президента Путіна.

У вівторок країна оголосила про нові санкції, що відтворюють санкції ЄС у кількох областях, включно із забороною експорту предметів розкоші, як-от модний одяг високого класу і твори мистецтва.

putka-prop.jpeg

У Єврокомісії заявили: санкції, які погоджено із західними союзниками, «ще більше сприятимуть посиленню економічного тиску на Кремль і підірвуть його здатність фінансувати вторгнення в Україну».

У рамках цих заходів російська горілка й сотні інших товарів на суму 900 млн фунтів стерлінгів було обкладено додатковим тарифом на імпорт у розмірі 35%.

Канцлер Ріші Сунак заявив, що нові тарифи «ще більше ізолюють російську економіку від світової торгівлі».

На додачу до цього новий закон Великої Британії автоматично накладає санкції на тих осіб, чиї активи вже були заморожені ЄС, США або Канадою.

Консерватор і голова Спеціального комітету з оборони Тобіас Еллвуд говорить, що санкції проти Росії змусять представників російської еліти та генералів «визнати, що Росія не має майбутнього», а Путін «врешті-решт піде».

Шойгу віднесли до «найгірших» воєначальників в історії

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

The Times розмістила авторську статтю оглядача Вільяма Хейга, лорда Хейга з Річмонда, який був депутатом від консерваторів упродовж 26 років і обіймав посади держсекретаря й міністра закордонних справ.

За його словами, у ніч, коли Росія вдерлася в Україну, він читав нову книгу «Найгірші воєначальники в історії» за редакцією Джона Дженнінгса та Чака Стіла.

Описані монументальні помилки військового керівництва варіюються від широко відомої смерті генерала Кастера та його людей до менш відомого афінського лідера Нікія, чия катастрофічна спроба захопити Сіракузи призвела до краху всієї Афінської імперії.

За його словами, до другого видання, можливо, доведеться включити міністра оборони Росії Сергія Шойгу та найвище керівництво його відомства.

Неефективність Збройних сил Росії частково відображає той факт, що їхня масштабна модернізація все ще триває. Хвалений танк Т-14 ще не взято на озброєння, а бойова безпілотна машина «Уран-9» погано зарекомендувала себе в Сирії.

Але навряд чи Росія є унікальною в тому, що стосується затримок з оборонними закупівлями.

Жадібність, егоїзм і корупція як причина поразки РФ

voenka5.jpeg

Набагато серйознішим є те, що тактика, обрана командирами, призвела до марнотратства ресурсів і життів солдатів, а російські втрати, ймовірно, перевищують втрати США за всі шість років війни в Іраку.

До цих елементарних помилок військового командування додаються свідчення поганого технічного обслуговування обладнання. Можливо, такі недоліки військової культури і стандартів є продуктом системи, заснованої на жадібності, егоїзмі та корупції, які досягли навіть Кремля.

Але найсерйознішими проблемами, безумовно, є стратегічні. Неспроможність Росії встановити панування в повітрі над Україною спантеличила більшість спостерігачів з огляду на придбання сотень сучасних бойових літаків із 2010 року.

Найкраще потенційне пояснення походить від Королівського інституту об'єднаних озброєнь:

Quote«Російські ВПС не мають практичного досвіду, як планувати, проводити й координувати складні повітряні операції за участю десятків або сотень засобів в умовах високої небезпеки».

Російські пілоти не навчені літати великими послідовними групами, крім прольотів на парадах. Вони виглядають вражаюче, але не мають годин для навчання або якісних тренажерів, які є стандартними для пілотів НАТО.

Природа путінської держави та страхи генералів

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Quote«Раптом ми починаємо розуміти природу путінської держави: режим, який цінує апаратне забезпечення влади, нехтуючи програмним забезпеченням», — підкреслює автор матеріалу.

Путін може влаштовувати паради та скидати випадкові бомби на переляканих мирних жителів, але насилу вправляється з могутнім противником, вважає він.

Quote«Система нібито сильна, але порожня всередині — природний результат того, що вона загрузла в корупції й очолюється хуліганом, але тепер так ясно розкривається», — додав Хейг.

Показовим є й те, що найвище російське командування лише за день до вторгнення повідомило тактичних командирів на місцях про те, що вони йдуть на війну та якою буде їхня мета. Це призвело до поганої координації і планування.

Тут ми знову можемо побачити характерні риси путінського правління: безсердечне, недбале ставлення до життя людей навіть зі свого боку і введення в оману навіть власної армії щодо того, що планувалося.

Quote«Брехня йде вниз, вгору та назовні. Солдат на фронті чи генерал у Москві не можуть дізнатися правду. Це павутина, яку сплів Путін, і вона має важливі наслідки для майбутнього», — додав автор.

Для розуміння: це не означає, що російські збройні сили виснажені. Вони перегрупувалися й, без сумніву, засвоять уроки. І те, що Москва має широкий ядерний арсенал, залишається центральним чинником світової політики, попереджає він.

Автор також ставить собі питання: чи наважаться російські генерали сказати Путіну, як багато із запланованого пішло не так, що численні воєнні невдачі наблизили для нього політичну катастрофу. Ймовірно, вони цього не зроблять, і на них чекає місце в пантеоні найгірших воєначальників в історії.

«Заяви НАТО про невтручання у війну виглядають дивно»

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Sky News цитує колишнього прем’єра Великої Британії Тоні Блера, який висловив свою думку щодо конфлікту в Україні.

За його словами, неодноразові запевнення НАТО в тому, що організація не вступатиме у воєнні дії з Росією, є «дивною тактикою».

На вебсайті свого аналітичного центру колишній прем'єр Тоні Блер підкреслює:

Quote«Я розумію і згоден із тим, що немає політичної підтримки для прямої військової участі НАТО. Але ми маємо давати чітку оцінку тому, що робить Путін».

Лідер Кремля, за словами експрем'єра, використовує бажання не провокувати ескалацію поряд зі своєю готовністю до ескалації як розмінної монети проти Заходу.

Quote«Коли він погрожує НАТО, навіть розпалюючи страх перед ядерним конфліктом, є щось недоречне в наших неодноразових запевненнях у тому, що ми не реагуватимемо силою», — пише Блер.

Колишній прем’єр вважає нерозумним говорити, що НАТО не піде на ескалацію конфлікту незалежно від того, що зробить Путін: застосує хімічну, тактичну ядерну зброю чи навіть спробує зруйнувати Київ, як він зробив це з Алеппо в Сирії.

Quote«Постійно сигналізувати про це й усувати сумніви в його розумі — дивна тактика», — зазначив Тоні Блер.

Болісний вибір Байдена й тиск Конгресу США

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

CNN повідомляє, що в міру того, як жах війни в Україні наростає, вибір президента США Байдена стає дедалі боліснішим. Політичний тиск на президента також ось-ось зросте. Особливо якщо решта світу буде змушена спостерігати за нелюдською облогою й бомбардуваннями Києва росіянами.

У середу, 16 березня, Володимир Зеленський виступить із віртуальним зверненням до Конгресу. Якщо взяти за приклад його нещодавню промову в британському парламенті, яка викликала порівняння із Черчиллем, то вона стане палким і таким, що надихає, закликом для законодавців.

Якщо український президент виступить із відчайдушним закликом надати винищувачі та безпольотну зону над його країною, він спричинить сильний тиск на лідера США всередині країни.

Проблема Байдена полягає в тому, що після розв'язання повномасштабної економічної війни проти Росії з надзвичайно жорсткими санкціями тепер є обмеження щодо кроків, які він може зробити, щоб ще більше посилити тиск на Путіна, не ризикуючи прямим воєнним чи кіберконфліктом.

Деякі критики президента в Конгресі та в зовнішньополітичному істеблішменті, зокрема в його власній партії, стверджують, що він був надто обережним.

Байдена вмовляють передати авіацію Україні

ssha-ukraina.png

Адміністрація Байдена сповнена рішучості не давати Путіну приводу для виходу конфлікту за межі України. Але він також має подумати, як відреагує, якщо російська ракета зіб’ється зі шляху і впаде на території НАТО в Східній Європі — сценарій, який може ввести в дію п'яту статтю Альянсу про колективну оборону.

Високопосадовці вважають, що українська криза багато в чому визначить строк повноважень Байдена. Джерела також повідомляють, що президент розглядає можливість візиту до Європи — поїздки для підняття морального духу НАТО, яка одразу стане найважливішою подорожжю через Атлантику для будь-якого американського президента за останні десятиліття.

Лідери НАТО можуть зустрітися особисто в Брюсселі вже наступного тижня. Експерти зазначають, що Путін стає дедалі жорсткішим, а дипломатія не приносить бажаних результатів.

Quote«Якщо Україна не схилить коліно перед Росією, він зробить так, що Україна перетвориться на пустку», — застерігає Хізер Конлі, президентка Німецького фонду Маршалла.

Критики Байдена в Конгресі попередили, що протидія Вашингтона пропозиції Польщі направити в Україну літаки радянської епохи є рівнозначною тому, що США поступаються російському блефу. Однак лише кілька членів Конгресу закликали до створення безпольотної зони над Україною, підкресливши небажання наражати американських військовослужбовців на небезпеку і вступати в тривожне лобове зіткнення з Росією.

Водночас член Сенату республіканець Джон Тюн заявив у понеділок, що обидві партії підтримують включення положення, що дозволяє розгортання військової авіації в Україні.


Замість післямови. Росію й далі душать санкціями, водночас президент США Джо Байден уже заявив, що надасть всю необхідну допомогу для оборони Києва. Тим часом столиця України закривається на комендантську годину на 1,5 доби, жителям міста рекомендують ночувати в підвалах, бомбосховищах або хоча б у коридорах. Є реальна загроза, що Путін, який уже без вагань лупить ракетами по жилих кварталах, спробує знищити ще більше цивільних, не зупиняючись ні перед чим.

Справді, неоднозначно виглядають постійні запевнення Альянсу, що НАТО в жодному разі не піде на відкриту війну, і багато в чому саме невміння російських військ воювати та їхня непоінформованість під час цього вторгнення рятують Україну від ще більших руйнувань і жертв. Звісно, велику роль відіграє мужність українського народу, який ладний померти, але не пустити в нашу державу «рускій мір» Володимира Путіна, про плани на який ми вже писали раніше. Україна бореться за своє право на існування вже 20 діб.

Коментарі

Всі новини