Facebook Pixel

Щуряча пастка для росії: кого пропагандисти Кремля винуватять у провалі війни замість Путіна

Росія через негативну реакцію на мобілізацію та успішний контрнаступ України змушена шукати цапів-відбувайл, аби зняти провину з провалу у війні в Україні з президента рф Володимира Путіна.

Кремлівські посадовці та пропагандисти з державного ТБ змушені озвучувати недоліки системи, які стали очевидними під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, пише The Financial Times.

Провал мобілізації в рф: росіяни тікають, військових комісарів звільняють

В росії мобілізують непридатних до служби, а придатні тікають за кордон. Фото: Getty Images

В росії мобілізують непридатних до служби, а придатні тікають за кордон. Фото: Getty Images

Рішення Володимира Путіна про мобілізацію в росії виявилося настільки непопулярним, що до сусіднього Казахстану втекли стільки ж росіян, скільки приєдналися до армії з моменту оголошення призову. Близько 700 тис. осіб уже виїхали з росії.

Тим часом чиновники змушені шукати винних, аби ним не виявився кривавий лідер кремля. У Дагестані губернатор Сергій Меліхов поклав провину на провал мобілізації в рф на надмірно старанних військових коміссарів.

Quote«Ви довбані дебіли?» – заявив він на засіданні уряду, яке транслювалося по ТБ.

Так Меліхов зреагував на відео, де поліцейський мікроавтобус їздить по містах та вибухає повідомленням із наказом усім чоловікам з’явитися до призовної служби для мобілізації на війну в Україні.

У Хабаровську губернатор звільнив місцевого військового офіцера після того, як половину мобілізованих росіян відправили додому, бо обрали їх... помилково.

Як розгром росіян у Лимані вдарив по Путіну

Прихильники війни в Україні були змущені визнати недоліки системи. Фото: Getty Images

Прихильники війни в Україні були змущені визнати недоліки системи. Фото: Getty Images

Розгром росії у Харківській області та Лимані Донецької області, поєднані з неспроможністю влади рф провести часткову мобілізацію ефективно та справедливо, докорінно змінюють російський інформаційний простір, йдеться у звіті Інституту вивчення війни у Вашингтоні.

Пройшло менше тижня від оголошеної Володимиром Путіним незаконної анексії чотирьох українських областей, а російська армія вже втратила позиції на двох фронтах.

Ці втрати боляче мали б вдарити по іміджу, власне, президента рф, який заявив, що росія захищатиме незаконно анексовані землі за будь-яку ціну. Паралельно він був змушений пообіцяти, що помилково мобілізовані росіяни будуть відправлені додому.

Така ситуація змусила прихильників кремля та війни визнати недоліки так званої військової «спецоперації», зважаючи на те, що призовники опинилися у жахливих умовах і не забезпечені необхідним для війни.

Quote«Наші громадяни волають про допомогу і не розуміють, чому навколо така безвідповідальність і недбалість», — заявив під час засідання Держдуми рф лідер підконтрольної Кремлю опозиційної партії Сергій Миронов.

Він назвав ганьбою той факт, що всі повинні «передавати шапки за мобілізованими».

Quote«Чому найбільша країна світу не може забезпечити їх тим, що їм потрібно? Я навіть не кажу про бронежилети та шоломи — але ми повинні мати можливість отримати для них гідні зимові дафлкоти (верхній зимовий одяг — прим. ред.)», — сказав він.

Кого чиновники рф звинувачують у провалі війни та мобілізації

Невдоволення росіян перенаправляють на чиновників середнього рангу. Фото: Getty Images

Невдоволення росіян перенаправляють на чиновників середнього рангу. Фото: Getty Images

Незважаючи на очевидність провалу політики власне Володимира Путіна, поки що суспільну зневагу росіян переважно спрямовують на чиновників низького та середнього рангу.

Саме їх оточення Путіна та пропагандисти кремлівських ЗМІ називають відповідальними за реалізацію планів кривавого диктатора.

Цей потік негативу є найбільш значущим відтоді, як росія фактично заборонила критику війни, зробивши незаконною «дискредитацію збройних сил» у березні 2022.

Quote«Павуки в закритій банці почали свою роботу з пошуку винного. Хтось не виживе», — коментує це радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк.

Він також зазначив, що військовими діями в рф керують такі групи:

  • кремлівські клерки;
  • внутрішні спецслужби;
  • власники ПВК, що набрали собі увʼязнених;
  • лидер Чечні Рамзан Кадиров;
  • Z-пропагандисти;
  • особисто Путін.

Як ЗСУ зіпсували Путіну свято анексії українських земель

Контрнаступ України зіпсував концерт у Москві на честь незаконної анексії. Фото: Getty Images

Контрнаступ України зіпсував концерт у Москві на честь незаконної анексії. Фото: Getty Images

Незаконною анексією чотирьох регіонів України Путін намагався відновити ейфорію, якою росіяни колись зустріли окупацію та анексію українського Криму у 2014 році.

Артисти та актори на концерті на Червоній площі у Москві 30 вересня закликали студентів та державних службовців, яких зігнали святкувати «перемогу», підтримати «священну війну» в Україні.

Однак святкову атмосферу зіпсував блискавичний контрнаступ України.

Пропагандисти в результаті опублікували ролик, де окупант з позивним «Людожер» скаржиться, що в нього залишилося 7 осіб із 23 протягом кількох тижнів та закликає росіян мобілізуватися на війну.

Окупант Людожер поскаржився на втрату людей [відео]

Коментуючи жахливу ситуацію на фронті, полковник російської армії у відставці Олександр Жилін написав у своєму есе, що «майстри стратегічного будівництва» заманили росію в пастку, обманом змусивши анексувати Крим і розпочати війну в Україні, і все це призведе до катастрофічного кінця.

Quote«Немає виходу з цієї щурячої пастки. У Кремлі, схоже, це вже зрозуміли. Тому вони наполягають на запрошенні Києва до переговорів», – написав Жилін.

Як Путін зіграв у «громадянське суспільство» з росіянами

Путін був змушений визнати помилки мобілізації в рф. Фото: Getty Images

Путін був змушений визнати помилки мобілізації в рф. Фото: Getty Images

Пропагандисти кремля також змушені були визнати поразку росії на цьому етапі війни. Зокрема, кореспондент державного телеканалу «Зоряні війни» Євген Піддубний заявив, що росія не зможе протистояти контрнаступу України, поки на фронт не прибудуть мобілізовані резерви.

Проте зусилля з мобілізації в рф лише яскравіше висвітлили недоліки російської держави: згідно з опитуванням пов’язаного з Кремлем FOM, 69% росіян стурбовані війною в Україні — майже вдвічі більше, ніж два тижні тому, до оголошення анексії.

Редакторка фінансованої Кремлем мережі новин RT Маргарита Симонян регулярно публікує історії росіян, яких призвали, хоча вони не відповідали критеріям призову.

Путіна хвиля критики знову оминає: навпаки, за те, що він визнав помилку мобілізації, Симонян привітала його зі створенням...«справжнього громадянського суспільства» в росії.

Тим не менш, перемоги України приглушують ці інформаційні зусилля з вибілення кривавого лідера, тому генералів рф пропагандистка закликала «не ганьбити гімн, віру» та відчайдушне бажання росії залишили за собою зхоплені території.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉