Facebook Pixel

Україна має стати топ-виробником титану у світі – голова ФДМУ Віталій Коваль

Чому за титановою промисловістю майбутнє України

Чому за титановою промисловістю майбутнє України

Голова Фонду держмайна України Віталій Коваль під час закордонних візитів багато розповідає західним інвесторам про перспективність інвестування у титанову галузь України.

The Page в інтерв’ю з Ковалем поцікавився, чи справді титанова галузь може стати одним з локомотивів української економіки.

Які в України є потужності, щоб стати «титановою країною»

Quote«На всіх міжнародних майданчиках я говорю, що Україна – це титанова країна. Ми входимо в топ-5 країн за запасами титанової руди. Ми будемо входити в країни, які виробляють продукцію з титанової сировини, – каже голова ФДМУ. – Сьогодні є зацікавленість у іноземних партнерів створювати спільні підприємства за межами країни в титановій галузі. Наша позиція, що титанові підприємства мають бути в Україні. Тому що ми віримо в перемогу та розуміємо, що це наша генерація доданої вартості».

Віталій Коваль запевняє, що у перспективі титанова галузь може дати до 5% ВВП.

Які країни цікавляться інвестиціями в український титан

Quote«Споживання продуктів із титаном – це вся аерокосмічна галузь. За наступні 20 років світу потрібно виробити 42 тисячі літаків для цивільної авіації. Ба більше, авіація постійно зростає. Всі літаки базуються на основі титанових технологій», – наголошує Коваль.

За його спостереженнями, на міжнародних конференціях інтерес до українського титану «шалений».

Quote«Наприклад, на конференції в Ірландії серед топових гравців в титановій галузі (японських, американських компаній) ми заявили, що ФДМУ зацікавлений у прозорості, приватизації певних напрямків. Після цього нам одразу писали листи: вони хочуть більше інформації, тому що зрозуміли, що Україна не буде ховатись в тіні російської титанової галузі», – підсумовує голова ФДМУ.

В управлінні Фонду перебувають ключові компанії, що займаються видобутком та переробкою титанової сировини: «Запорізький титано-магнієвий комбінат», «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ ВСМПО «Титан Україна» та «СУМИХІМПРОМ». Тому тут всі карти на руках ФДМУ.

Чому під час війни варто продавати державне майно (відео)


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉