За словами Віталія Коваля, голови Фонду державного майна, Основна місія приватизації – притягнути в економіку приватні інвестиції постприватизаційного періоду, тобто не тільки продати об'єкт за гарною ціною, але й бути певним щодо майбутнього розвитку проєкту.
в інтерв'ю з Віталієм Ковалем запитав, як же ФДМУ намагається привертати інвесторів і яких грошодавців вони шукають.
Як ФДМУ приваблює інвесторів
«Кожна людина хоче максимально спростити життя. Ми не хочемо заходити в 15 додатків, щось шукати. Ми хочемо з одного кліку мати. Ми маємо наслідки кліпового мислення навіть в уподобаннях клієнта купувати щось. Наша задача сьогодні максимально спростити процес приватизації за взаємодією з платформою Prozorro», – каже голова ФДМУ.
Тому Віталій Коваль підсумовує, що наразі філософія ФДМУ: інвестор ставить максимальну ціну, виграє в аукціоні та йде працювати в приватному бізнесі з цим об'єктом. Нічого більше. Потрібно спрощувати процедури.
«Наприклад, заявка з ініціації приватизації. Кожна людина може зайти і подати заявку на приватизацію. Але ця заявка поки що складна, ми її будемо спрощувати»
Яких інвесторів шукає ФДМУ для держактивів
Пріоритетний інвестор – той, хто вже має тут активи, знає, як працювати в Україні.
Другий тип – це іноземці, які продовжують діяльність в Україні.
Третій – інституційні інвестори, які заходять з ринковою часткою. Наприклад, металова обробка, алюмінієва, титанова промисловість. Тобто ті, хто принесе в країну технології крім грошей. Це буде прорив.
Четвертий – фінансові інституції, що шукають партнерів серед учасників ринку, готові інвестувати, але не знають, як управляти.
Топ-3 успішних державних підприємства України (відео)
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також