Facebook Pixel

Об’єднана гірничо-хімічна компанія хоче відновити роботу Іршанського ГЗК

Об’єднана гірничо-хімічна компанія планує відновити видобуток та збагачення ільменітового концентрату на Іршанський гірничо-збагачувальний комбінаті.

Про це пише Фонд держмайна.

Наразі ОГХК веде активні переговори щодо продажу продукції комбінату західним партнерам. До кінця 2023 року комбінат планує вийти на довоєнні потужності та виробляти близько 18 тис. т ільменітового концентрату в місяць.

Quote«Іршанський ГЗК призупинив свою роботу в листопаді 2022 року. Зараз на складах підприємства і портах знаходиться майже 54 тис. т ільменітового концентрату та 100 тис. т чорнового концентрату. Його потрібно продавати, щоб запустити видобуток нової сировини», – зазначив Дмитро Каланідзе, член правління ОГХК.

Як очікує Каланідзе, перші відвантаження продукції ІГЗК відбудуться вже у червні. Зараз комбінат власними силами займається ремонтом техніки, кошти в оновлення якої не інвестувались довгий термін, та готується до запуску.

Quote«Відновлення реалізації продукції дозволить нам поступово відновити видобуток та збагачення. Ми зможемо повернути до роботи ту частину робітників ІГЗК, яка зараз знаходиться у простої й отримує 2/3 окладу. Це приорітетна задача для нас», – додав він.

Як вважає ФДМУ, позитивно на роботу ОГХК як постачальника сировини може вплинути запуск виробництва на Запорізькому титаномагнієвому комбінаті (ЗТМК). Робота над запуском титанового гіганту вже ведеться.

Фонд державного майна України планує виставити ОГХК на приватизацію наприкінці 2023 року.

Як зараз функціонує ОГХК

«Об'єднана гірничо-хімічна компанія» — державне підприємство, один з найбільших в світі виробників титанової сировини. Щорічний прибуток державі складав від 160 до 600 млн грн, вартість активів – 3,4 млрд грн. Наразі компанія працює у збиток. В структуру ОГХК входять Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат. Наразі Іршанський ГЗК простоює з жовтня 2022 року і не відомо, коли зможе відновити роботу. Вільногірський ГЗК у квітні працював лише 10 днів і стільки ж пропрацює у травні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉