Facebook Pixel

Чому в Україні нереально покарати силовиків за нахабність і порушення закону: досвід адвоката

Притягнути силовиків, які провели обшук бізнесу без ухвали на те суду, а можливо ще й незаконно вилучили гроші, як це сталося з «Медінова», звучить цілком логічно і справедливо.

Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України, каже, що було б вкрай ілюстративно для силовиків засудити їх після закритої справи, це змусило б правоохоронців думати частіше, ніж «Маніфест 42» чи інші заборони.

Адвокат Віктора Московченка, власника «Медінова», Гліб Тимофіюк розповідає, чому засудити силовиків майже нереально.

Чому засудити силовиків за обшуки майже неможливо

Quote«Я вже 10 років практикую право. У мене такого кейса не було ніколи, тому що це щось зі сфери нереального. Зазвичай ці кримінальні справи тягнуться роками, а то й десятками років», – каже Гліб.

За його словами, навіть якщо в справах нічого не відбувається, навіть якщо за 10 років не вчинено жодні слідчі дії, їх ніколи просто так не закриють.

Quote«Цю справу вже просто забули і вже в районному управлінні поліції «миші справу з'їли», проте її закривати не будуть. Вони лежать роками. Адвокати закидають слідчі органи клопотаннями про закриття, прокурор подивиться, слідчий подивиться – «підстав для закриття я не бачу».

Тому ця норма залишається виключно на папері.

Як у Віктора Московченка незаконно відібрали паспорт Канади та печатку фірми

Чи реально стягнути з силовиків гроші за шкоду здоров’ю

Гліб пояснює, що з юридичного боку досить важко встановити зв'язок між діями силовиків і наслідками для здоров’я, якщо це не фізичний контакт, а моральна шкода чи розхитування нервів.

Quote«Ми прекрасно розуміємо, що коли до людини з хворим серцем вриваються 30 силовиків з автоматами, то саме цей візит спричиняє негативний результат, але з юридичної точки зору такий зв'язок досить важко встановити, і відповідно наші судді неохоче розглядають такі скарги і задовольняють їх».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉