Facebook Pixel

Другий строк Джо Байдена: чи переможе він Трампа та чи допоможе йому підтримка України

Президент США Джо Байден має оголосити про своє балотування на другий термін. Чи має він шанси стати главою держави вдруге?

З огляду на те, що Джо Байдену в листопаді виповнилося 80 років і впродовж усього 2022 року він мав досить низький рейтинг схвалення, це викликало сумніви, але зараз шанси президента зросли, пише Financial Times.

Як на передвиборчу кампанію Байдена вплине допомога Україні? Від чого ще залежатиме його рейтинг?


Досягнення Байдена: що може сподобатися виборцям

Що Джо Байден вважає своїми досягненнями? Фото: Getty Images

Що Джо Байден вважає своїми досягненнями? Фото: Getty Images

Видання зазначає, що багато виборців звинувачують президента в серйозній інфляції, але хороші новини про створення нових робочих місць можуть активізувати потенційну позицію для переобрання Байдена.

Виступаючи перед демократами у Філадельфії в пʼятницю, 3 лютого, Байден зосередився на таких досягненнях, як-от:

  • відсутність червоної хвилі перемоги республіканців на проміжних виборах;
  • створення 517 тис. робочих місць за січень 2023 року;
  • рівень безробіття (3,4 %) у 2023 році на найнижчому рівні з 1969 року;
  • США знову лідирують у світі.

FT пояснює, що зараз, на хвилі успіху на проміжних виборах і після останніх досягнень економіки, демократи мають позитивніші настрої, ніж це було декілька місяців тому. І Байден перебуває в сильнішій позиції.

Його філадельфійська промова мала всі елементи передвиборчого мітингу. Наступного разу Байден має виступити 7 лютого на спільній сесії Конгресу.

Подальший успіх і позиція Байдена залежатиме як від його роботи на посаді, так і від дисфункції всередині Республіканської партії, яка багато в чому все ще перебуває в полоні Дональда Трампа.

Quote«Байден пережив багато штормів: цілком зрозуміло, що пандемія добігає кінця, ми маємо найкраще зростання робочих місць за десятиліття, інфляція, ймовірно, йде на спад, і він контролює ситуацію в Україні не менш ніж майстерно», — вважає старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Елейн Камарк.

Рейтинг Байдена зріс: що йому загрожує

Рейтинг Байдена виріс після виборів до Конгресу США. Фото: Getty Images

Рейтинг Байдена виріс після виборів до Конгресу США. Фото: Getty Images

У липні понад 57% американців не схвалювали діяльність Джо Байдена на посаді президента проти 37%, які схвалювали її. Наразі 52,3% американців не схвалюють, а 43,8% схвалюють те, як Байден справляється з роботою.

Окрім зростання кількості робочих місць і результату демократів на виборах до Конгресу США, рейтинг Байдена покращився завдяки закону про зниження інфляції, а також виступу адміністрації Байдена на захист права на аборти після рішення Верховного суду.

Зростання популярності президента США також збіглося з падінням цін на бензин і загальним послабленням інфляції.

Утім, по рейтингу схвалення Байдена вдарив скандал із секретними документами в його будинку в Делавері та приватному офісі, що стало подарунком для республіканців, які потерпають від подібного скандалу з Дональдом Трампом.

Багато американців також усе ще розчаровані досить високою інфляцією 6,5% у грудні 2022 року, хоча демократи вважають, що вона сповільнюється.

Найбільша небезпека для Джо Байдена може полягати в тому, що рецесія вдарить саме в розпал сезону передвиборчої кампанії. Утім, економіка поки що тримається: за останнім прогнозом МВФ, у 2023 році вона зросте на 1,4%, а у 2024 році – на 1%.

Помічники Байдена сподіваються, що мільярди доларів субсидій на чисту енергію, сучасне виробництво та виробництво мікросхем запустять промислове відродження, яке почне резонувати з виборцями, коли вони побачать економічні вигоди.

Байден проти Трампа: хто переможе

Джо Байден: які його шанси проти Трампа та інших кандидатів. Фото: Getty Images

Джо Байден: які його шанси проти Трампа та інших кандидатів. Фото: Getty Images

Офіційне оголошення Байдена про переобрання може тривати тижні або навіть місяці після спільного звернення до Конгресу, зазначає автор статті.

До того часу в президента США ще є час передумати, однак більшість чиновників Білого дому та демократів у Вашингтоні очікують, що він оголосить про свою кандидатуру й не зіткнеться з серйозними проблемами.

Президент лівоцентристського аналітичного центру «Центр американського прогресу» Патрік Гаспар очікує, що Камала Харріс знову приєднається до Байдена як віцепрезидентка попри її низькі рейтинги схвалення.

Quote«Байден і Гарріс — це команда, яка об’єдналася з першого дня», — пояснює Гаспар.

Утім, експерти зазначають, що в Байдена були б хороші шанси проти Дональда Трампа, тоді як інші конкуренти-республіканці, ймовірно, залишили б його в аутсайдерах.

Quote«Проти Трампа Байден був би невеликим фаворитом, оскільки вибори, ймовірно, змінили б ставлення до Трампа так само, як і до Байдена, — говорить Чарлі Кук із безпартійного Cook Political Report with Amy Walter. — Проти будь-якого іншого республіканця Байден був би в кращому разі невеликим аутсайдером».

Наразі лише Трамп оголосив про свою кандидатуру від Республіканської партії, але Ніккі Хейлі, колишня губернаторка Південної Кароліни та посол США в ООН, дала зрозуміти, що незабаром приєднається до перегонів. Інші ймовірні кандидати, як-от губернатор Флориди Рон ДеСантіс, усе ще вичікують.

Якщо поставити його проти Трампа, Байден усе ще вважається набагато розважливішим вибором на посаду президента, зазначає соціолог Hart Research, соціологічної компанії Демократичної партії, Джей Кемпбелл:

Quote«Проти розумнішого та привабливішого республіканця в мене немає хорошої відповіді на це питання, і я не думаю, що хтось має».

Що треба зробити Байдену для перемоги

Що допоможе Джо Байдену вдруге стати президентом. Фото: Getty Images

Що допоможе Джо Байдену вдруге стати президентом. Фото: Getty Images

Політологи говорять, що Байдену потрібно краще працювати як політичному комівояжеру, навіть у своїй партії.

На відміну від кампанії 2020 року, яка проходила в розпал пандемії, очікується, що наступні президентські вибори будуть більш традиційними, вимагатимуть більше публічних і, можливо, більш надихаючих виступів.

Опитування ABC і Washington Post, опубліковане в неділю, показало, що 58% демократів і незалежних кандидатів надали б перевагу іншому кандидату.

Quote«Коли вам нещодавно виповнилося 80 і ви вже найстаріший президент в американській історії, люди інстинктивно не пов’язують вас зі словом «майбутнє», – написав минулого тижня на CNN.com Девід Аксельрод, колишній головний політичний стратег Обами.

На його думку, замість того, щоб просто вимагати заслуги за те, що він зробив, Байдену вкрай необхідно розповісти ширшу історію про те, куди йдуть США, і намалювати картину того, як ці великі ініціативи закладають основу для чогось кращого.

Так само реакція Байдена на війну в Україні допомогла б відновити віру в його лідерство в питаннях зовнішньої політики та національної безпеки після хаотичного та смертоносного виведення військ з Афганістану.

Але якщо росія досягне несподіваних успіхів на полі бою, попри мільярди доларів військової та фінансової допомоги Києву, це може завдати шкоди Білому дому, вважають експерти.

З-поміж ідей, які й далі вестимуть Байдена, також називають його меседж про перемогу над екстремізмом Дональда Трампа в США та авторитаризмом загалом, наскільки це можливо, у всьому світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉