Україна отримає нові ракетні системи середньої дальності, але їй довелося пообіцяти не використовувати їх на території рф. Пропагандистську медіа кремля тим часом уже перебувають у стані істерики, судячи за заголовків «усе це полетить на росію».
Цікаво, що раніше європейські та американські лідери запевняли, що Київ сам може вирішувати, які цілі вражати — військові склади противника на його території чи відбиватися на своїй.
пропонує огляд того, що заявили американські офіційні особи та написали американські медіа про нову зброю для України, а також описали її можливості.
Нове озброєння та зміцнення НАТО на Сході

Фото: Getty Images
Те, що раніше писали лише з посиланням на джерела, підтвердилося: держсекретар США Ентоні Блінкен у середу 1 червня, оголосив про новий пакет військової допомоги Україні вартістю $700 млн.
Сильна підтримка з боку НАТО та союзників допомагає гарантувати перемогу Україні, процитував Блінкена офіційний сайт Альянсу.
Водночас не можна допустити ескалацію конфлікту, тому НАТО збільшує свою присутність на східному фланзі.
В рамках пакету Адміністрація Байдена надішле Україні невелику кількість високотехнологічних ракетних систем середньої дальності, повідомили її представники ще у вівторок, пише AP.
Сам Байден написав у колонці для NYT, що українці отримаються більш досконалі ракетні системи та боєприпаси, які дозволять їм точніше вражати ключові цілі на полі бою в Україні.
Він перелічив такі види зброї у рамках пакету:
- протитанкові ракети Javelin;
- зенітні ракети Stinger;
- потужні артилерійські та високоточні реактивні системи;
- радари;
- безпілотні літальні апарати;
- гелікоптери Мі-17;
- боєприпаси.
У Білому домі додали також, що Україна отримає тактичні транспортні засоби, радари протидії вогню, ряд радарів повітряного спостереження та запчастини.
Ракети у пакеті: тільки не по росії

Фото: Wikipedia
Водночас, хоча чутки про ракети підтвердилися, США взяли з України обіцянку, що вона не використовуватиме їх для ураження цілей на териториії росії, заявив Ентоні Блінкен, передає Reuters.
«Між Україною та Сполученими Штатами, а також нашими союзниками та партнерами існує міцна довіра», — запевнив він.

Фото: obamawhitehouse.archives.gov
Заступник радника Білого дому з національної безпеки Джонатан Файнер вважає, що нові системи задовольнять потреби Києва.
Росія, зі свого боку, заявила, що США підливають масла у вогонь, постачаючи Україні передові ракети.
«Ми не збираємося посилати в Україну ракетні системи, які б'ють по росії», — запевнив у вівторок Байден, водночас він нагадав Путіну, що попереджав його про наслідки вторгнення.
Він також запевнив, що Штати не будуть затягувати війну, аби виснажити росію, що раніше описували як довгострокову стратегію американців, писав The Wall Street Journal.
Також Байден додав, що не тиснутиме на Київ, аби той пішов на територіальні поступки кремлю.
Ракета, що не добʼє до 300 км

Фото: Wikipedia
Україна отримає високомобільну артилерійську ракетну систему M142 (HIMARS), заявили у Адміністрації Байдена на умовах анонімності.
Ця пускова установка буде використовуватися для стрільби керованою ракетною системою багаторазового запуску (GMLRS).
Ракети GMLRS з далекобійністю до 77 км мають приблизно вдвічі більшу дальність дії за гаубиці M777, які США раніше надали Україні.
Водночас GMLRS має набагато меншу дальність дії, ніж тактико-ракетні системи, яка може збивати цілі до 300 км — їх американці Києву не нададуть.
На умовах анонімності американські чиновники кажуть, що найближчим планом є відправка 48 ракет GMLRS і чотирьох пускових установок HIMARS. Навчання українських солдатів займе до 10 днів.
На що здатні GMLRS, які нададуть Києву

Фото: defence-ua.com
Незважаючи на невелику дальність для того, наприклад, щоб вдарити по кримському мосту (в усякому разі, з теперішніх місць дислокації), GMLRS вдвічі збільшать дальність удару для українських артилеристів, аналізує видання SPEKA.
До великих плюсів можна віднести також те, що пускові установки HIMARS працюють у будь-яку погоду (рейтинг надійності — понад 98%), можуть нести капсулу з шістьма ракетами та швидше розгортаються на полі бою, аніж інші системи, що вже має Київ.

Перші ракети, за даними американських аналітиків, прибудуть в Україну за кілька тижнів.
Висновки: США все ще обережні
Незважаючи на критику президента США опозицією та запевнення Джо Байдена, що він не вповільнюватиме війну, аби завдати болю росії, він залишається обережним у наданні Києву зброї, що може налякати Путіна.
Фактично відмова надавати ракети, що могли б вразити військові цілі в рф, є відступом від попередніх заяв ЄС та НАТО, що Україна сама обирає, куди стріляти зі зброї, яку їй надали для оборони.
Звісно, все це є частиною плану «як допомогти Києву перемогти» та не спровокувати прямий конфлікт з НАТО або ядерний удар від Москви. Тут Україні залишається чекати на ту зброю, яку нам дають, адже HIMARS дозволять переломити хід битви на Півдні та Донбасі.
Це буде відбуватися повільніше, аніж із ураженням збройних складів та залізничних шляхів у рф, але все ж краще, аніж з установками, які не можуть протистояти російській артилерії. Запеклій боротьбі України за своє існування 3 червня виповниться рівно 100 днів.
Контекст.
- Раніше ми аналізували, яку зброю отримав Київ від Заходу за три місяці.
- Також
писав про зміни в риториці Заходу та пояснював, чому там більше не будують «золоті сходи» для Путіна.