Facebook Pixel

У німецькому уряді не виключають зупинку «Північного потоку — 2» через Україну

Віцеканцлер і міністр економіки та проблем клімату Німеччини Роберт Хабек заявив про можливість зупинки російського проєкту газопроводу «Північний потік – 2» у зв’язку з агресією РФ щодо України. Все залежатиме від того, як надалі розгортатиметься конфлікт, зазначив він в інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF.

Quote«Зважаючи на ситуацію на сході України та нарощування там російських військ, доведеться ухвалювати політичні рішення, які санкції можуть бути застосовані у разі виникнення нового гострого конфлікту», — заявив міністр.

Хабек додав, що Німеччина «намагається підтримати Україну як країну-партнера в галузі відновлювальних джерел енергії». На це влада ФРН виділить 150 млн євро. Мова йде, зокрема, про партнерство сторін у виробництві водню. За словами віцеканцлера, це спосіб гарантувати, що Захід не змістить акцент з України як держави, що здійснює транзит газу.

Політик заявив, що виступає за ініціативу уряду ФРН не втручатися в процес сертифікації газогону та оцінювати його винятково з юридичної точки зору.

Як оцінюють запуск «Північного потоку – 2» в Росії

Президент РФ Володимир Путін під час наради щодо проходження країною опалювального сезону заявив, що газопровід повністю готовий до запуску. За його словами, російська сторона готова до негайного початку постачань газу в Європу, щойно буде отриманий відповідний дозвіл.

Quote«Тепер, звісно, все залежить від наших партнерів, споживачів у Європі, у Федеративній республіці Німеччина. Щойно вони ухвалять рішення про початок роботи, до Європи одразу почнуть надходити великі обсяги, додаткові обсяги російського газу. Нагадаю, це 55 млрд кубометрів на рік», — розповів Путін.

Ба більше, він додав, що запуск «Північного потоку – 2» знизить ціни на газ не лише для Європи, а й для України. За словами російського президента, українській стороні доводиться купувати газ за ціною у понад $1000 за тисячу кубів через те, що вона відмовляється від його закупівлі напряму.

Quote«Це, безумовно, одразу вплине і на ціну на ринку, на споті, і всі ті країни, і споживачі тих країн, які споживають російський газ, одразу, звичайно, відчують це на собі, зокрема це стосується й учасників економічної діяльності та домогосподарств, безумовно. І навіть для тієї самої України це вплине на зниження ціни, тому що значний обсяг газу російського походження вони беруть за цінами європейського ринку, за досить великою ціною», — наголосив Путін.

Контекст. Глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко раніше заявив, що запуск «Північного потоку – 2» не змінить ціни на європейському енергетичному ринку в бік зменшення. Він додав, що може статися й так, що газопровід взагалі не почне свою роботу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉