Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Єгипет розірвав довоєнні контракти на постачання 240 тис. тонн українського зерна

Єгипет розірвав контракти на постачання 240 тонн українського зерна. Фото Pixabay

Єгипет розірвав контракти на постачання 240 тонн українського зерна. Фото Pixabay

Державна компанія Єгипту анулювала контракти на постачання 240 тис. тонн українського зерна, які було укладено ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що зерно мали поставити в лютому та березні, але його не відвантажили через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Водночас закуплена Єгиптом пшениця не змогла залишити українські порти – один суховантаж застряг у порту, чотири інші ще необхідно завантажити.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами джерел видання, Генеральне управління з постачання товарів Єгипту (GASC) звільнило українські компанії «Нібулон» та Inerco («дочка» Kernel) від зобов'язань щодо постачання зерна попри те, що в контрактах немає пункту про форс-мажор.

За словами трейдерів, анульовані вантажі було придбано в грудні за ціною $346 — 360 за тонну, включно з вартістю доставлення.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Після спровокованого війною стрибка цін на зерно GASC заплатила у квітні $494,25 за тонну пшениці. Ще одну партію зерна вже завантажено, і вона чекає на відправлення з порту Чорноморська в рамках досягнутих угод Росією та Україною.

Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці, країна залежить від постачання українського зерна. З 24 лютого влада Єгипту намагається диверсифікувати постачання пшениці, закупивши в липні понад 1 млн тонн через тендери та прямі закупівлі.

У США вважають, що москва навмисно перешкоджає експорту зерна з українських портів у Чорному морі до тих країн, які найбільше страждають через брак продовольства.

Як повідомлялося, три українські порти в Чорному морі — «Чорноморськ», «Одеса» та «Південний» — розпочали підготовку до заходів із завантаження та відправлення зернових і супутніх вантажів.

22 липня Україна, Туреччина та Організація Об’єднаних Націй досягли угоди щодо розблокування експорту українського зерна.

Коментарі

Всі новини