Виробники м'яса попередили про стрибок цін

Українські асоціації свинарів і птахівників звернулися до уряду з проханням встановити максимальний обсяг кукурудзи, доступний для експорту в сезоні 2020/21 року, через різкий стрибок цін на корм для тварин, що може привести до зростання цін на м'ясо.

Аналітики вважають, що стійкий попит з боку імпортерів і скорочення врожаю різко підвищили ціни на кукурудзу і пшеницю. У жовтні експортні ціни на продовольчу пшеницю підскочили до найвищого рівня за два сезони, повідомляє Refinitiv Agriculture.

За даними профільних асоціацій, ціни на фуражну кукурудзу зросли більш ніж на 65%, фуражна пшениця виросла на 57%, соняшник і соєвий шрот на 39% і 42% відповідно. Все це призвело збільшення вартості кормів на 40-45%.

Telegram Logo

Вони попросили уряд включити кукурудзу в меморандум щодо обмеження експорту зернових. Такий документ уряд і трейдери підписують щороку для запобігання вивезення всього врожаю і зростання цін на сировину.

Меморандум цього року обмежує тільки експорт пшениці, встановлюючи максимальний обсяг експорту в обсязі 17,5 млн тонн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

З початку сезону 2020/21 року Україна вже експортувала 2,5 млн тонн кукурудзи, що на 1,9 млн тонн менше, ніж за той же період минулого року, повідомило міністерство економіки.

Контекст. Україна входить до числа найбільших світових виробників і експортерів кукурудзи. За оцінками Мінагрополітики в цьому році урожай знизиться до 33 млн тонн з 35,9 млн тонн в 2019 році.

Деякі аналітики і трейдери дають більш песимістичний прогноз врожаю в 27-29 млн тонн. Україна також зіткнеться з меншим урожаєм пшениці, ячменю і деяких олійних культур.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини