Facebook Pixel

Президент підписав закон, який дозволяє без суду штрафувати ухилянтів — деталі

За день до набуття чинності новим законом про мобілізацію, 17 травня 2024 року президент України підписав Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення (№10379 від 25.12.2023).

Нагадаємо, цей документ, який Верховна Рада підтримала в цілому 9 травня, серед іншого передбачає підвищення штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації і притягнення ухилянтів до відповідальності позаочі без рішення суду.

Раніше Катерина Аніщенко, адвокатка юридичної компанії «Ріяко і партнери», заступниця голови військового комітету Асоціації правників України, у відеоінтерв’ю The Page порівняла запропонований у законопроєкті механізм із санкціями за порушення правил ПДД. Бо інспектор поліції так само має можливість притягнути до відповідальності порушника без суду, виписуючи відповідну постанову. А якщо таке відбувається автоматично під час фіксації правопорушення камерами спостереження, громадяни часто дізнаються про штрафні санкції лише тоді, коли не можуть скористатися своїм картковим рахунком.

На думку Катерини Аніщенко, заочне притягнення до відповідальності покликане розвантажити судову систему, оскільки начальник ТЦК без рішення суду зможе виносити протокол про притягнення до відповідальності, який вже по суті буде виконавчим документом.

Тобто після набуття чинності законопроєкту №10379 (3696-IX) про притягнення до відповідальності за порушення правил військового обліку громадяни часто дізнаватимуться, коли стикнуться з арештом рахунків або авто.

Нагадаємо, що за першу неявку за повісткою для громадян тепер передбачені штрафи від 17 тис. грн до 25 тис. грн. Важливо розуміти, що сама по собі сплата штрафу не приводить до зняття арешту з рахунків і майна. Адже, як пояснює Катерина Аніщенко, арешт знімається за поданням працівників ТЦК лише після того, як особа з'явиться до ТЦК.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉